האם להכניס את ילדך לדיאטה?

יש צורך לבקר תזונאי כדי לעזור לילד לרדת במשקל ולהקפיד על תזונה בריאה
לכן, יש צורך לבקר תזונאי כדי לעזור לילד לרדת במשקל ולהקפיד על תזונה בריאה.
ילדים יכולים לעבור דיאטה אם הם סובלים מעודף משקל או השמנת יתר, ואם המטרה היא ללמד אותם ואת משפחתם לאכול בריא.

השמנת ילדים היא בעיה חשובה בבריאות הציבור ברחבי העולם. על פי מחקר אלאדינו, בספרד השכיחות של השמנת ילדים היא מהגבוהות באירופה. בין גיל 6 ל-9, 18.3% סובלים מהשמנה ו-24.6% סובלים מעודף משקל, והמספרים הללו עולים. עם זאת, אנחנו עדיין תוהים, האם אתה יכול להכניס את ילדך לדיאטה?

האם מומלץ להכניס ילדים לדיאטה?

במקרה של מבוגרים, ילדים ובני נוער, השמנת יתר קשורה לסיכונים בריאותיים אחרים, כגון:

  • טרום סוכרת.
  • סוכרת סוג 2.
  • לחץ יתר.
  • אסתמה.
  • תסמונת מטבולית.
  • מערכת חיסון מוחלשת.
  • הפרעות שינה.

בנוסף, לילדים הסובלים מעודף משקל יש בעיות הערכה עצמית ואיכות חיים נמוכה יותר. לילדים שמנים יש סיכוי של 80% להישאר ככה ברגע שהם מגיעים לגיל 35. ולמרות שהם עלולים לרדת במשקל בעתיד, לבני נוער הסובלים מעודף משקל או השמנת יתר יש נטייה לסיכון גבוה יותר לתמותה מכל סיבה שהיא, במיוחד במקרה של מחלות לב וכלי דם.

לכן, דחוף לזהות בעיה זו בהקדם האפשרי כדי שילדים יהיו בריאים ובעלי משקל הולם לאורך כל חייהם. לכן, יש צורך לבקר תזונאי כדי לעזור לילד לרדת במשקל ולהקפיד על תזונה בריאה.

איך נדע אם ילד סובל מעודף משקל או השמנת יתר?

כאשר אתה חושד שילדך עולה במשקל, קח אותו לרופא הילדים או התזונאי כדי לבדוק את הרכב גופו. כדי להעריך את מצבו הפיזי של הילד, יש צורך להסתכל על גודל, משקל ואינדקס מסת הגוף (BMI).

בניגוד למבוגרים, ארגון הבריאות העולמי (WHO) קבע אחוזים ספציפיים של גודל, משקל ו-BMI, לפי גיל ומין. לפיכך, ילד סובל מעודף משקל כשהוא מעל האחוזון ה-85.

איך מכניסים ילד לדיאטה?

האם אתה יכול להכניס את ילדך לדיאטה
עם זאת, אנחנו עדיין תוהים, האם אתה יכול להכניס את ילדך לדיאטה?

ראשית, חיוני להבין את הרעיון של דיאטה. זה לא מתייחס לדיאטה קפדנית שבה אתה מרעיב ומחסל אוכל, אלא היא מורכבת מאכילת אוכל בריא וחינוך מחדש של הילד והמשפחה כדי שילמדו לאכול בריא.

חינוך לתזונה

כדי שילד יירד במשקל, על כל המשפחה ללמוד לאכול אוכל בריא. משאב שימושי מאוד הוא ה- Harvard Healthy Eating Plate, המורכב מירקות ופירות בחצי מהצלחת, חלבון מן החי (בשר, דגים, ביצים, חלב) או חלבון צמחי (קטניות) ברבע מהצלחת, וכן דגנים מלאים או פקעות (לחם, פסטה, אורז, תפוח אדמה) בשאר הצלחת.

מצד שני, חשוב לחסל מזון עם צפיפות קלורית גבוהה וצפיפות תזונתית נמוכה כמו מאפים, דגני בוקר, מיץ, עוגיות וכדומה. אוכל מסוג זה ניתן להשאיר לאירועים מיוחדים או להחליף בממתקים ביתיים.

הפחתת מנה

ילדים לא צריכים לעקוב אחר דיאטה היפוקלורית. הם צריכים להתאים את הכמויות למשקל, למין ולגיל שלהם, מכיוון שהם יכולים לאכול יותר ממה שהם צריכים. אמהות לא רוצות שילדיהן יהיו רעבים, אבל חשוב להן לזהות מתי הן אוכלות יותר מדי.

בהתחלה, הפחתת מנות או מילוי הצלחת בירקות עשויה לעזור, שכן היא תורמת לתחושת שובע.

הגברת הפעילות הגופנית

אם הילד לא עושה פעילות גופנית, עלינו לעודד אותו לזוז ולעשות ספורט. תזונה אינה מספיקה; השילוב של תזונה ופעילות גופנית הוא שיעזור להם לרדת במשקל בצורה בריאה ומהירה יותר.

לכן, אם ילדכם סובל מעודף משקל או השמנת יתר, אל תהססו לפנות לתזונאי שילמד אותם כיצד לאכול ולקבוע הרגלי תזונה נכונים, על מנת למנוע ממנו להיות מבוגר שמנים בעתיד.

פופולריים