הקשר בין ספורט להערכה עצמית

הקשר בין ספורט להערכה עצמית
הקשר בין ספורט להערכה עצמית.
באמצעות הספורט אנו משפרים את ההיבטים הפיזיים והנפשיים כאחד, מה שמאפשר לנו לשפר את התדמית האישית ואת מצב הרוח שלנו, כמו גם ליצור שינויים חיוביים בהרגלים היומיומיים שלנו.

הקשר ההדוק הקיים בין ספורט להערכה עצמית עוזר לאנשים הן פיזית והן נפשית בכל הנוגע לאופי, משמעת ואחריות, בנוסף למטרות שהם קבעו להשיג. זה עוזר לנו להתמקד יותר במשימות ובמערכות היחסים החשובות באמת בחיינו.

לא רק שהספורט מהווה עבורנו אפשרות לשמר את בריאותנו, אלא גם לשמור ולהאריך את הנעורים הפיזיים והנפשיים שלנו. המשמעות היא שזה מחזק את ההערכה העצמית שלנו מילדות, גיל ההתבגרות, ולבסוף, במהלך הבגרות שלנו.

ספורט והערכה עצמית הולכים יד ביד. ספורט מעדיף השגת מטרות והתקדמות הניתנת לצפייה ביכולות של דיסציפלינה ספציפית. מצד שני, הקבלה וההכרה בהצלחה זו על ידי המשפחה, אדם אהוב או קבוצת עמיתים מקדמות את הביטחון העצמי של האדם.

כישלון בבניית הערכה עצמית

חשוב לדעת שכישלונות בנסיבות מסוימות אינם תבוסות מוחלטות. חיוני שילדינו יבינו שכאשר עוסקים בספורט, כישלון הוא חוויה נפוצה וזה לא אומר שעלינו לוותר. להיפך, כישלונות מעידים שעלינו לשאוף יותר כדי להשיג את מה שאנו מייחלים לו.

אנו לומדים לקחים חשובים מהכישלונות שלנו, שעוזרים לנו להימנע מטעויות בעתיד. כתוצאה מכך, זה מחזק את התפיסה העצמית שלנו. בתורו, זה מתווסף על ידי יתרונות, כגון המראה הפיזי שלנו, האופן שבו אנו מתייחסים לאחרים והמשוב שאנו מקבלים מהסביבה שלנו.

עם זאת, מה שחשוב באמת הוא איך אנחנו מרגישים לגבי עצמנו וכמה אנחנו שמחים בפעילויות שאנחנו עושים. לפיכך, חיוני לתת לילדים לעסוק בספורט שהם הכי אוהבים ולא את זה שהוריהם מחליטים.

הערכה עצמית וספורט, בעלי ברית בחיזוק אנשים

אחת הדרכים לשפר את ההערכה העצמית של ילדינו היא על ידי מתן אפשרות לעסוק בספורט לפי בחירתם. בכך, כדאי להגדיר יעדים לטווח קצר, בינוני וארוך. מטרות אלו חייבות להיות מוגדרות היטב, כך שכאשר הן יושגו, ההערכה העצמית שלהן תגדל.

אחת הדרכים לשפר את ההערכה העצמית של ילדינו היא על ידי מתן אפשרות לעסוק בספורט לפי בחירתם
אחת הדרכים לשפר את ההערכה העצמית של ילדינו היא על ידי מתן אפשרות לעסוק בספורט לפי בחירתם.

כמה מטרות עשויות להיות: להשתתף בעקביות באימונים עם משמעת והתמדה, לנהל טכניקה בצורה מושלמת תוך חודש, להיות שחקן מתחיל בטורנירים שונים, לשפר את הביצועים שלהם וכו'.

רק לילדים שמרגישים טוב עם עצמם, למרות שהם מודעים לחסרונות שלהם, יש את הביטחון לפנות לאנשים אחרים. הם עושים את זה כי הם רוצים את החברה שלהם וכדי לשתף אותם, לא כדי לאשר את עצמם כיחידים.

כאשר אין להם מספיק הערכה עצמית, קל לעודד תינוקות לעשות הכל כדי להתקבל בקבוצה מסוימת.

זה חיוני שילדינו יבינו שכאשר מתאמנים בספורט, יש הרבה תוצאות שליליות, אבל שהם לא צריכים לוותר בגללן.

הקשר בין ספורט להערכה עצמית

ישנם יתרונות רבים של עיסוק בספורט לבריאות הפיזית והנפשית שלנו. ביניהם, נוכל לפרט:

  • מציע את האפשרות לשפר את התדמית החיצונית של אדם. זה מגביר באופן אקספוננציאלי את ההערכה העצמית.
  • משפר את הבריאות. בשל כך, מצב הרוח של האדם משתנה באופן חיובי.
  • מגביר אנרגיה, חיוניות ודינמיות. כתוצאה מכך, התפיסה שיש לאדם כלפי עצמו עולה באופן קיצוני.
  • מייצר שחרור של אנדורפינים, מה שנקרא הורמון האושר. לכן, האפשרות ליפול לתוך הלך רוח דיכאוני פוחתת.
  • מעודד אינטראקציה חברתית. ברוב המקרים, כאשר אנו עוסקים בספורט, אנו מוקפים באנשים אחרים, כך שהחברותיות מועצמת.
  • מעלה את הביטחון האישי ומאזן את הנפש. הסיבה היא שאנו משקיעים זמן איכות כאשר אנו מתאמנים.

כל פעילות ספורטיבית צריכה להיות מכוונת לקידום הבריאות הפיזית והנפשית של ילדינו. לפיכך, זה ייצור תרומות חיוביות להערכה העצמית שלהם. פרקטיקות אלה מחזקים את החברותיות והאופי, כמו גם ערכים בסיסיים, כגון כבוד לזולת, אחריות ומשמעת.

ילדים צעירים המרוצים ממה שהם עושים, שמתבוננים בהישגיהם באופן עקבי ומקבלים הכרה ממשפחתם וחבריהם יהיו מבוגרים בעלי אופי חזק והערכה עצמית בריאה.

הודות לכך, לא יהיו להם ספקות או פחדים כאשר בוחנים אתגרים חדשים המעמידים את יכולותיהם במבחן.

פופולריים