הסיכונים הבריאותיים של תת משקל במהלך ההריון

חיי האם והתינוק עלולים להיות בסכנה אם האם סובלת מתת תזונה או תת משקל במהלך ההריון
חיי האם והתינוק עלולים להיות בסכנה אם האם סובלת מתת תזונה או תת משקל במהלך ההריון.
חיי האם והתינוק עלולים להיות בסכנה אם האם סובלת מתת תזונה או תת משקל במהלך ההריון. גלה אילו השלכות אחרות יכולות להיות מעורבות.

כאשר אישה בהריון, ברור שהיא צריכה לאכול מספיק כדי לשמור על בריאותה. אבל איך תת משקל במהלך ההריון משפיע על בריאותה?

ישנם מספר צרכים בסיסיים הנדרשים לעובר להתפתח כראוי ולאם להתמודד עם השינויים בגופה.

נשים רבות מקריבות בריאות למען היופי, או פשוט אינן מסוגלות לספק את החומרים המזינים הנכונים לגופן. מצב זה מוביל אותנו לחשוב על הסיכונים הבריאותיים של תת משקל במהלך ההריון.

לעתים קרובות נהוג לחשוב שלנשים בהריון יש תיאבון ותשוקה רעבים שמנחים אותן באופן טבעי לאכול באופן קבוע, להגיע למשקל בריא ולבריאות מיטבית. עם זאת, אם זה לא המקרה, מה קורה לאם ולתינוק?

כיצד תת משקל במהלך ההריון משפיע על הבריאות

תת משקל במהלך ההריון משפיע על האם והעובר במספר דרכים. נשים שירדו במשקל במהלך ההיריון או שסבלו מתת תזונה מסווגות כבעלי הריונות בסיכון גבוה מסוג I או מסוג II.

הריונות בסיכון גבוה מסוג I

הריון נחשב להריון בסיכון גבוה מסוג I אם האם במצב בריאותי טוב אך חשופה לגורמים כמו תזונה לקויה, עוני קיצוני, שימוש בטבק או אלכוהוליזם.

הריונות בסיכון גבוה מסוג II

הריונות בסיכון גבוה מסוג II מתרחשים כאשר האם לעתיד סובלת ממחלה כמו סוכרת, רעלת הריון או HIV. זה כולל גם הריונות בהם העובר נמצא מתחת למשקל המומלץ על ידי רופאי ילדים.

סיווגים אלה מאותתים שגם האם וגם התינוק, אם סובלים מתת תזונה, עלולים להסתכן בהתפתחות מחלה. אבל באופן ספציפי, איך ירידה במשקל משפיעה על האם והתינוק?

השלכות ספציפיות של תת משקל במהלך ההריון

ההשלכות הישירות ביותר הקשורות לתת משקל במהלך ההריון הן:

 • סיכון להפלה.
 • אפשרות ללידה מוקדמת.
 • סיכון שהתינוק נמצא בתת משקל.
 • מותו של התינוק מספר שבועות לאחר הלידה.
 • הפרעות גדילה או יכולת אינטלקטואלית.

"כשאישה בהריון, היא צריכה לאכול מספיק כדי לשמור על בריאות עצמה."

כמה רזה זה רזה מדי?

כיצד תת משקל במהלך ההריון משפיע על הבריאות
כיצד תת משקל במהלך ההריון משפיע על הבריאות.

מבנה הגוף של האישה משתנה בהתאם לגובה ולגנטיקה שלה. אישה נחשבת תת משקל אם אינדקס מסת הגוף שלה הוא מתחת לגיל 19, או אם יש סימנים של רזון קיצוני.

אבל איך אפשר לדעת אם אישה בהריון סובלת גם מתת תזונה? חשוב להבין שלמרות שאישה עשויה לאכול הרבה, זה לא אומר שהיא אוכלת טוב.

יתכן שמה שהיא אוכלת אין את הויטמינים והרכיבים התזונתיים הנכונים שהגוף צריך. הגוף זקוק לחומרי הזנה הללו כדי לתפקד היטב וכדי להיות מסוגל ליצור חיים חדשים.

כדי לזהות אם אישה סובלת מתת תזונה, חפש את התסמינים הגופניים הללו. הנפוצים ביותר הם:

 • שרירים חלשים וחוסר כוח.
 • תחושת חולשה מתמדת.
 • עור יבש באזורים שונים בגוף, כולל השפתיים.
 • נשירת שיער.
 • חללים.
 • קושי בריכוז.
 • בעיות לב.

המלצות תזונתיות

אם את בהריון, חשוב שתשנה את אופן האכילה כדי לתעדף מזון אורגני על פני מה שנקרא מזון מהיר. הקפידו לאכול מספיק ירקות, פירות ובשר רזה.

הגדל את הקלוריות שאתה אוכל. במהלך השליש הראשון, אכלו כ-150 קלוריות נוספות ביום. בשנייה ובשלישית זה אמור להיות קרוב יותר ל-350 קלוריות נוספות ביום.

אם יש לך בעיות בריאותיות מסוימות כגון סוכרת, מחלת צליאק, אלרגיות או אי סבילות למזון, זכור שהרופא שלך יכול להמליץ על תזונה המתאימה לצרכיך.

אין צורך לשלם עבור מומחה אם זה לא בתקציב שלך. אתה יכול להשתמש בשירותי בריאות ציבוריים. גלה על המשאבים החינמיים במדינה שלך.

לבסוף, המתכונים הרבים לנשים בהריון הזמינים יכולים להיות לעזר רב. עם קצת מחקר אתה בטוח תמצא משהו שמתאים לצרכים שלך עבור כל הארוחות היומיות שלך.