הריון וירוס הפפילומה האנושי: מה שאתה צריך לדעת

אם וירוס הפפילומה האנושי קיים במהלך ההריון
אם וירוס הפפילומה האנושי קיים במהלך ההריון, פשוט תצטרך לשמור עליו תחת שליטה.
למרות שאנשים רבים מחסלים את נגיף הפפילומה האנושי באופן טבעי וללא סיבוכים גדולים, נוכחותו במהלך ההריון דורשת יותר טיפול ותשומת לב.
מומחים מעריכים כי קיימים כ-200 סוגים שונים של וירוס הפפילומה האנושי (HPV). מתוכם 40 מועברים מינית ומשפיעים על איברי המין. מספר רב של אנשים שנדבקים בנגיף ה-HPV מחסלים אותו מבלי לסבול מהשלכות ארוכות טווח.

עם זאת, הקשר בין וירוס הפפילומה האנושי להריון יכול להוות סיבה לדאגה. למד עוד על הגורמים הקשורים לנגיף זה והסיכונים האפשריים שלו להריון להלן.

מהו בעצם וירוס הפפילומה האנושי?

נגיף ה-HPV היא מחלת מין שכיחה מאוד בקרב אנשים פעילים מינית. זה מופיע בצורה של יבלות באברי המין ויכול להוביל לסרטן במקרים מסוימים. המחלה מתפשטת באמצעות מגע מיני דרך הפה, הנרתיק או אנאלי עם אדם נגוע.

באופן כללי, מחלה זו אינה מראה סימנים המעידים על נוכחותה בתוך גוף נגוע. בדיוק אותו הדבר, לאורך זמן, אדם שנדבק בנגיף הפפילומה האנושי עשוי להציג את התסמינים הבאים:

  • נוכחות של יבלות באיברי המין, פי הטבעת, פי הטבעת, הפות, שק האשכים והמפשעה ומסביב, אם כי הן יכולות להתפשט גם לאזורים אחרים. יבלות אלו עשויות להיות שטוחות, קטנות, גדולות או בעלות מראה מסוג כרובית.
  • בנשים, נגיף ה-HPV עשוי ליצור שינויים בדופן הרחם. שינויים אלה עשויים להיעלם או שהם עלולים להוביל לתוצאות כגון סרטן.

וירוס HPV והריון: האם יש סיכון?

אם את סובלת מנגיף הפפילומה האנושי ואת בהריון, גודל ומספר היבלות הקיימות עלולים לגדול. זה נובע מהעובדה שזה יכול להפחית את ההגנה של הגוף שלך. זה גם קשור להפרשות נרתיקיות מוגברות.

לא סביר שהנגיף ישפיע על ההתפתחות התקינה של ההריון שלך. אבל, עם זאת, תמיד יהיה סיכוי קטן להעביר את הנגיף לקטן שלנו.

שיקולים כלליים לגבי וירוס הפפילומה האנושי והריון

נגיף ה-HPV היא מחלת מין שכיחה מאוד בקרב אנשים פעילים מינית
נגיף ה-HPV היא מחלת מין שכיחה מאוד בקרב אנשים פעילים מינית.

זה קריטי שתספר לרופא/ה אם יש לך או היו לך יבלות באברי המין שנגרמו על ידי וירוס HPV. בדרך זו, הרופא שלך יכול לשלוט בהתקדמות האפשרית של המחלה על מנת לעכב את התפתחותה. כדאי לקחת בחשבון גם את הדברים הבאים:

  • אתה יכול לעשות בדיקה כדי לאבחן נגעים אפשריים.
  • כל עוד אין לך כמות גדולה של יבלות שחוסמות את תעלת הלידה שלך, את יכולה לבחור בלידה נרתיקית. אחרת, תצטרך להיות חתך קיסרי.
  • אם וירוס הפפילומה האנושי קיים במהלך ההריון, פשוט תצטרך לשמור עליו תחת שליטה. היבלות עלולות להיעלם לאחר הלידה.
  • הרופא שלך עשוי להחליט להסיר את היבלות באמצעות טכניקות מאוד לא פולשניות שלא ישפיעו על ההריון שלך. הוא או היא יכולים גם להעריך את התקדמות היבלות באמצעות קולפוסקופיה.
  • הימנע משימוש בתכשירים מיוחדים ומוצרים אחרים המיועדים להסרת יבלות.

מה יכול לקרות אם התינוק יידבק בנגיף?

למרות שזה מאוד לא סביר, אם תינוק יידבק בנגיף הפפילומה האנושי, הגוף שלו או שלה יחסל את הזיהום באופן טבעי.

ישנם כמה מקרים קיצוניים שבהם התינוק עשוי להציג גידולים בשרניים בגרונו. מצב זה ידוע בשם פפילומטוסיס הגרון. אם כן, התינוק יזדקק לטיפול בלייזר שיסיר את הגידולים ויפנה את דרכי הנשימה של ילדכם לנשימה.

"HPV היא מחלת מין שכיחה מאוד בקרב אנשים פעילים מינית"

מניעה של וירוס הפפילומה האנושי

מניעה היא הדרך הטובה ביותר לטפל בבריאות שלך. כדי למנוע את התפשטות הנגיף הזה, עדיף לפעול לפי ההצעות הבאות:

  • הגבל את המגע המיני לבן זוג אחד בלבד, כל עוד בן הזוג שלך עושה את אותו הדבר.
  • השתמש בקונדום לטקס. זה מקטין במידה ניכרת את הסיכון לחלות במחלות המועברות במגע מיני.
  • קבל את החיסון נגד HPV בהסכמת הרופא שלך לאחר לידת תינוקך. ישנם שני סוגי חיסונים יעילים נגד זני HPV הנפוצים ביותר בסיכון גבוה - סוגים 16 ו-18.

לסיכום, האיחוד של נגיף ה-HPV והריון אינו מהווה סיכונים גדולים עבור האם והתינוק. בדיוק אותו הדבר, יש סיכון גדול יותר להידבק בנגיף במהלך ההריון.

אם המערכת החיסונית שלך חזקה, אתה אמור להיות מסוגל לחסל את הזיהום. הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לטפל בעצמך ולמנוע ביעילות את המחלה הזו.