מהי התקופה שלאחר הלידה?

כשמדברים על התקופה שלאחר הלידה
כשמדברים על התקופה שלאחר הלידה, מדע הרפואה מגדיר אותה כתקופה שבין הלידה לבין הווסת הראשונה לאחר שאברי הרבייה הנשיים חוזרים לנורמליות.

התקופה שלאחר הלידה היא 40 הימים שלאחר הלידה. יש הסבורים שזמן ההחלמה שאישה צריכה לעבור כדי לחזור ל"נורמליות" נמשך מעט יותר. תקופה זו, המכונה גם הסגר, היא שלב מכריע של שינויים בגוף הנשי. אחרי לידה זה נושא הדיון שלנו היום.

השעות הראשונות לאחר הלידה: ים של שינויים רגשיים.

השעות הראשונות לאחר לידת ילד הן קסומות ומבלבלות עבור אמא.

יש מה שאמהות רבות מחשיבות כרגע של "אובדן" כשהן עוברות פתאום מאדם בתוך הרחם לתחושת ריקנות מוחלטת.

אמהות רבות בוכות בבהלה לאחר שילדו את ילדיהן, לאחר ההבנה שהן כבר אינן בהריון.

ההיפך קורה לאחרים. הם מרגישים תחושת הקלה אינסופית מתגברת עליהם. תחושה של רוגע, רוגע ורווחה. הם גם מרגישים את האושר של התינוק שזה עתה נולד בזרועותיהם.

תקופה לאחר לידה: 40 יום או יותר?

לגבי השינויים הגופניים המתרחשים לאחר הלידה, חשוב לדעת שגוף האישה מתחיל "להיפרד" מהטרנספורמציות שעברו במהלך ההריון. כך מתחיל תהליך החזרה למצבם הפיזי והפיזיולוגי הרגיל.

כשמדברים על התקופה שלאחר הלידה, מדע הרפואה מגדיר אותה כתקופה שבין הלידה לבין הווסת הראשונה לאחר שאברי הרבייה הנשיים חוזרים לנורמליות. למעשה, תקופה זו היא כ-40 יום.

שינויים המתרחשים במהלך ואחרי התקופה שלאחר הלידה.

למרות שלאישה יש את הווסת הראשונה שלה לאחר הלידה והיא מגיעה לסוף התקופה שלאחר הלידה, זה לא אומר שהיא השלימה את המסע לקראת החלמה.

הגוף והנפש הנשי זקוקים ליותר זמן כדי לחזור למצבם הרגיל.

לאחר שהאישה יולדת היא מתחילה בתהליך הירידה במשקל. מים שנשמרים במהלך ההריון מתבטלים ככל שהשבועות חולפים. לאחר החודש הראשון עם היילוד שלך, ייתכן שכבר חווית ירידה של כמה קילוגרמים.

"אין נס גדול מנס החיים, ואין אהבה גדולה מזו השוכנת בלב האם" - אנונימי.

מהי התקופה שלאחר הלידה
מהי התקופה שלאחר הלידה?

כמה אי נוחות כמו כאבי גב תחתון, עצירות, נשימה קשה, רגליים וידיים דלקתיות וצרבת הופכים כולם לנחלת העבר.

התפקוד ההורמונלי חוזר למצבו הרגיל. גונדוטרופין כוריוני אנושי (הורמון הנמדד בשתן לבדיקת הריון) נעלם מהשתן והדם לאחר השבוע הראשון שלאחר הלידה. גם האסטרוגן והפרוגסטרון חוזרים לשגרה.

לא כל התפקודים הפיזיולוגיים חוזרים למצבם הקודם. לאחר הלידה, בלוטת יותרת המוח מתחילה להפריש פרולקטין. זהו ההורמון האחראי על ייצור חלב אם.

שינויים מתרחשים גם במערכת הרבייה. הרחם שגדל במידה ניכרת במהלך ההיריון חוזר למצבו הקודם. הנרתיק והשחלות חוזרים גם הם לקדמותם.

שינוי ניכר

שינויים במראה הפיזי של האם הם הבולטים ביותר במבט ראשון.

עור הבטן הופך רפוי במקצת. היפר-פיגמנטציה שהייתה קיימת בפנים ובשיער הפנים נעלמת. זכור שתהליך זה מתרחש באופן שונה עבור אמהות שונות.

החלמתה של אישה במהלך ואחרי התקופה שלאחר הלידה נקבעת על פי גילה ונוכחות של מחלות כרוניות. גורמים נוספים כוללים: אם הלידה הייתה בניתוח קיסרי או בתעלת הלידה הטבעית. נוכחותם של סיבוכי הריון, כמו גם המזון והטיפול שקיבלה האם במהלך ההריון.

מהי התקופה שלאחר הלידה?

למרות שהתקופה שלאחר הלידה נקבעת בהסגר. אנחנו חייבים לחזור ולהדגיש שזה לא אומר שתוך 40 יום הדמות, החיים והנפש שלך יחזרו למצב הקודם. בשביל זה תצטרך הרבה יותר זמן.

מערכת הרבייה, התפקודים ההורמונליים והאיברים שעוברים שינויים במהלך ההריון יחזרו לתפקודם הרגיל לאחר 40 הימים.

הגוף והנפש שלך, לעומת זאת, יצטרכו כמה חודשים ועד שנה כדי לחזור למצבם הרגיל.

אל תדאג, תן לעצמך את הזמן הדרוש לעבור את התהליך. מגיע לך ולילד שלך.