ההריון השני

סביר להניח שנרגיש בטוחים ורגועים יותר במהלך ההריון השני
אם ההריון הראשון תקין, סביר להניח שנרגיש בטוחים ורגועים יותר במהלך ההריון השני.

כל הריון הוא שונה, אבל באופן לא מודע הראשון נלקח בדרך כלל כהתייחסות. בהתאם לסוג החוויה, עלינו לנסות לחלץ את הדברים החיוביים בצורה כזו שההריון השני יתפתח בבטחה ותינוקך ייוולד בריא.

אם ההריון הראשון תקין, סביר להניח שנרגיש בטוחים ורגועים יותר במהלך ההריון השני. עם זאת, זה לא אומר שעלינו להזניח את הרווחה האישית שלנו.

בדיוק כמו בהריון הראשון, עלינו להתאמן, לאכול כמו שצריך, להרטיב ולישון כראוי, כך שהתינוק שלנו ייוולד בזמן ובריא מאוד,

הריון שני עלול לגרום לעייפות רבה, במיוחד אם התינוק הראשון שלך עדיין קטן. עלינו לשמור על איזון המאפשר לנו לדאוג לכל פרט קטן בהגעת התינוק, מבלי להזניח את ההשתלבות החיובית של הקטן שלנו עם שאר בני המשפחה.

למה לא להילחץ

אם ההריון הראשון שלך היה מסובך או טראומטי, אתה עלול לחוש חרדה, אך שמירה על קור רוח תהיה חיובית להתפתחות התינוק שטרם נולד.

מתח יכול לגרום לנדודי שינה, מצב של חרדה שגורם לאנשים לצרוך מזון בצורה לא מספקת ובאופן כפייתי, ועלול להוביל לדיכאון חריף.

מתח יכול לגרום לתינוק להיוולד בטרם עת ולסכן את בריאותנו, ולכן ככל שנהיה מאוזנים יותר, נוכל להגיע ללידה נטולת סיבוכים.

שליטה רגשית

אם היו לך בעיות במהלך ההריון הקודם, זה נורמלי וכמעט בלתי נמנע שאתה עלול להרגיש חרדה ודאגה במהלך ההריון השני. לכן, רצוי לפנות לייעוץ רפואי ופסיכולוגי.

אי התחשבות בצעד זה יכול להאריך את החרדה שלך. אם יש לך שאלות לגבי מה לעשות, שאל חבר מהימן או בן משפחה לדעתו לגבי הנושא, מה שעשוי להניע אותך לבקש עזרה מאיש מקצוע.

עזרה מקצועית תעניק לך כלים והמלצות לביצוע כדי להשיג את השקט הנפשי והרווחה הן לפני, במהלך ואחרי ההריון.

יישום העצות וההמלצות של איש מקצוע יבטיח שתשמור על שקט נפשי והשגת הרמוניה בסביבתך המשפחתית.

מתכוננים ללידה

הריון שני עלול לגרום לעייפות רבה
הריון שני עלול לגרום לעייפות רבה, במיוחד אם התינוק הראשון שלך עדיין קטן.

בדרך כלל, ההריון השני יכול להרגיש כאילו הוא חולף מהר. לכן עלינו להיות זהירים ולהתכונן, בדיוק כפי שעשינו עם התינוק הראשון.

המפתח לא להילחץ ברגע האחרון מהדברים שאולי נצטרך ולא תוכננו בזמן הוא ליצור רשימה כך ששום פרט לא יתעלם.

ביצוע פעילות יומית הקשורה לבואו של תינוקך תבטיח שהכל מוכן ללידה שלו. אם אין משימה ממתינה לעשות, גירוי טרום לידתי יכול להיות משימה חשובה שמביאה אינספור יתרונות לתינוק שנמצא בדרך.

בהריון השני, גדילת הבטן מהירה ומורגשת הרבה יותר; בחילות עשויות להיות פחות תכופות והאפשרות לסבול ממעט בריחת שתן עולה.

בריאות טרום לידתי

כאבי מפרקי אגן אפשריים בהריון הראשון. בהריון השני, לחץ המפרקים עלול לעלות, ולכן חשוב מאוד להקפיד על היציבה שלנו במיוחד בחודשי ההריון האחרונים.

אם בהריון הראשון הייתה לך בעיה רפואית ואת מטופלת אצל מומחה חדש, עליך להקפיד לספק את כל המידע והאבחנות מההריון הראשון שלך כדי לנקוט בכל אמצעי הזהירות האפשריים ולהימנע מכל בעיה.

גם אם אתה מפקפק באפשרות של רעלת הריון, עליך להקפיד ללכת לכל ההתייעצויות לפני הלידה שלך כדי שניתן יהיה לבדוק את לחץ הדם שלך. ייתכן שיהיה צורך לבצע בדיקות שתן ולהיות ערניים לכל סוג של אי נוחות, כגון כאב ראש או כאב מתחת לצלעות.

אם אתה נתקל בבעיות כלשהן, הקפד לתקשר אותן לרופא המיילד שלך כדי לקבל הדרכה לגבי התרופות שאתה צריך לקחת.