6 תרגילים שיעזרו לתינוק להשתלב בתעלת הלידה

נציע 6 תרגילים שיעזרו לתינוק שלך להשתלב בתעלת הלידה
למקרה שזה עדיין לא קרה, במאמר הבא, נציע 6 תרגילים שיעזרו לתינוק שלך להשתלב בתעלת הלידה.
האם תאריך היעד שלך מתקרב אבל הקטן שלך עדיין לא הסתובב? בצע את 6 התרגילים האלה כדי להתאים אותו לתעלת הלידה.

האם את מוכנה להפוך לאמא? אם אתה בשלב האחרון של ההריון, ייתכן שילדך כבר הפוך. למקרה שזה עדיין לא קרה, במאמר הבא, נציע 6 תרגילים שיעזרו לתינוק שלך להשתלב בתעלת הלידה.

במהלך ההיריון, תינוקות משנים תנוחה לעתים קרובות, במיוחד בשליש השני. חלק מהקטנים פונים לצד אחד ונשארים שם עד יום הולדתם, בעוד שאחרים ממשיכים בפירואטים עוד זמן מה.

באופן טבעי, כאשר נותר מעט מקום ברחם, הקטנטנים מתהפכים כשהפנים שלהם מופנות לעמוד השדרה של האם. אם תינוקך עדיין לא הגיע לעמדה זו, חשוב שתעזור לו לעשות זאת. אנחנו נספר לכם איך!

עזרו לתינוקכם להשתלב בתעלת הלידה

תנועה היא המפתח ליישור העובר עם האגן. לכן, שמירה על חיים פעילים עם מודעות מלאה לצרכי הגוף שלך היא דבר חיובי מאוד עבור שניכם.

להלן, נפרט את 6 התרגילים השימושיים ביותר שיעזרו לתינוקך להגיע למיקום הנכון ללידה.

1. טיולים רגליים

הטיול היומי מאפשר לעצמות האגן לנוע ולשחרר מתח שרירים באזורי הבטן והאגן. בנוסף, הרגל זה משפר את זרימת הדם והלימפה, המושפעים מלחץ התינוק על הכלים הגדולים.

נסו לשמור על קצב מתון ולבצע נשימה מודעת וגם לנוח כמה פעמים שצריך. התחל עם מרחקים קצרים ובנה אותם לאט לאט.

זכרו שמטרת הפעילות היא לגייס את שרירי ועצמות האגן, לא לעשות אימוני התנגדות. הקשב לצרכי הגוף שלך כדי לווסת פעילות גופנית.

2. ריקוד

אם אתם מחפשים להגביר את הניידות ולשחרר מתח, הריקוד עונה על כל התנאים הללו ומוסיף כיף. בנוסף, פעילות זו מאפשרת לך לחלוק רגע נעים עם בן/בת הזוג או עם יקיריכם תוך כדי עזרה לתינוקך להיכנס לתעלת הלידה.

כמו בהליכה, קח את ההפסקות הדרושות לנשימה וויסות את העוצמה בכל פעם שהגוף שלך דורש זאת. תעדוף תנודות אגן המעדיפות את תנועת התינוק.

כמו כן, נצלי את הפעילות הזו והכיני רשימה של המוזיקה האהובה עליך להאזנה כשאת הולכת ללדת.

3. כפיפות בטן

אם תכלול סקוואט בפעילויות היומיומיות שלך, אתה באמת תרגיש את היתרונות. אין זה פלא שזו הפעילות הגופנית המומלצת ביותר במהלך ההריון.

התרגיל הזה מורכב מביצוע אותה מחווה שאתה עושה כשאתה יושב על כיסא, אבל בלי ממש לשבת. עם כמה חזרות ביום, מספר פעמים בשבוע, תקבלו את ההשפעות הרצויות.

עזרו לתינוקכם להשתלב בתעלת הלידה
עזרו לתינוקכם להשתלב בתעלת הלידה.

עליך להיות קשוב לתנוחת הברכיים שלך כדי שהן לא יעברו את כדורי הרגליים שלך בעת כיפוף. אחת הדרכים להימנע מכך היא להחזיק את ידיו של בן הזוג כדי להשיג יציבות רבה יותר. כמו כן, אתה יכול לשים כיסא מתחת לישבן כדי להרגיש בטוח יותר.

תרגיל זה מקל על הניידות של אמצע האגן ומוצא האגן, מה שעוזר לתינוק להתאים טוב יותר.

4. שבו על כדור התעמלות

אם יש לך פילאטיס או כדור התעמלות, אתה יכול להשתמש בו במהלך היום כתחליף לכיסא רגיל. כך, בזמן שאתה מנוחת, אתה גם תרפה את אזור האגן שלך.

על הכדור, זז קדימה ואחורה עם האגן ולאחר מכן בצע כמה תנועות מעגליות. אתה יכול גם להתנועע על גבי הכדור, כאילו אתה מערסל את התינוק שלך בתוך הבטן.

בנוסף להיותו תרגיל מרגיע מאוד עבור שרירי המותניים והאגן, תרגיל זה מאפשר לתינוק להיות ממוקם בחלק העליון של האגן.

5. רד על הברכיים

ממצב כריעה ניתן להשתמש בתמיכות שונות, תלוי מה הכי נוח לך. אתה יכול להניח את הידיים על הברכיים של בן הזוג, כדור כושר, כיסא או הרצפה.

רק על ידי עמידה על הברכיים אתה עוזר לגוף שלך לנוח ממשקל התינוק שלך, כשאתה מניח אותו במעין דרגות שנוצרות על ידי שרירי הבטן שלך. בנוסף, במצב זה, העצה והמתח השרירי של אזור המותני שלך משתחררים.

אתה יכול להניף את האגן לכל הכיוונים ולהזיז את שתי הרגליים בצורה אסימטרית כדי להעניק לירכיים טווח תנועה גדול יותר. זה יעזור לתינוק שלך להתמקם במקום הנכון.

6. הידרותרפיה טרום לידתית

עצם הכניסה לבריכה והתרווחה במים מפיגה את המתחים של כל הגוף. מים מפחיתים באופן דרמטי את משקל הגוף וזו הסיבה שהידרותרפיה טרום לידתית מפרקת את המפרקים באגן התומכים במשקל התינוק.

במים ניתן לבצע כל אחת מהפעילויות שהוזכרו קודם כדי לשפר את השפעתה.

מה קורה אם התינוק לא נכנס לתעלת הלידה?

הגורמים האפשריים לכך שתינוק אינו משתלב בתעלת הלידה הם רבים.

אם הוא עכוז (יושב) או במצב רוחבי, אל תיבהל! למרות שרוב הילדים ממוקמים בתנוחת ראש (ראש) בין 33 ל-38 שבועות להריון, חלקם משיגים זאת כמה ימים לפני הלידה.

אם זה לא קורה באופן טבעי, רופאים מיילדים עשויים לתרגל תמרון מיוחד במקרים מסוימים. אבל באופן כללי, האפשרות המצוינת ביותר היא ניתוח קיסרי, מכיוון שהוא ממזער את הסיכונים הכרוכים בלידה עכוז.

זכור שהדבר החשוב ביותר בלידה של ילדך הוא מה שיבוא לאחר מכן, אז בחר את האלטרנטיבה השומרת בצורה הטובה ביותר על בריאותך ושל תינוקך.

פופולריים