האם ניתוח קיסרי או לידה טבעית עדיפים?

לידה טבעית תאפשר לך להתאושש טוב יותר ומהיר יותר כדי לטפל בתינוקך
לידה טבעית תאפשר לך להתאושש טוב יותר ומהיר יותר כדי לטפל בתינוקך.

נשים רבות מעדיפות לעבור ניתוח קיסרי, לפעמים מתוך פחד. עם זאת, האמת היא שהלידה צריכה להתבסס על הנחת היסוד שלידה היא תהליך פיזיולוגי שבו יש להתערב רק כדי לתקן סטיות מהנורמליות.

לידה טבעית תאפשר לך להתאושש טוב יותר ומהיר יותר כדי לטפל בתינוקך. ניתוח קיסרי הוא ניתוח וכמו כל הניתוחים הוא מצריך תהליך החלמה וטיפול מיוחד. אז לאחר שתעבור ניתוח קיסרי, תזדקק לתשומת לב מיוחדת והפצע יהיה כואב וייקח זמן להחלים.

מצד שני, לידה באופן טבעי מאפשרת לך התאוששות מהירה יותר ולהיות מוכנה לתינוק שלך. ודא שהמשתתפים בלידה שלך יקדמו סביבה של אמון, ביטחון ופרטיות, תוך כיבוד כבודך וסודיותך. זה יעזור לך.

האגודה הספרדית לגינקולוגיה ומיילדות (SEGO) ממליצה על השתתפות פעילה של נשים בהריונות שלהן, כדי שיהיה להן את הכוח לקבל החלטות בנוגע לבריאותן. ידע הוא אור, אל תשכח אותו.

הגוף שלי יודע ללדת.

איך לנשום, לעכל, ליצור, ללכת, לדבר, לחשוב.

זה מתוכנן בצורה מושלמת עבור זה:

האגן שלי, הרחם שלי, הנרתיק שלי,

הם עבודות הנדסיות

בשירות כוח החיים.

-מוניקה מנסו, משוררת-

מידע הוא המפתח

אתה ומשפחתך צריכים לדעת לעומק את תקופת הרבייה שהם עוברים, להיות מעורבים בטיפול שאתה מקבל ולהשתתף באופן פעיל ברגע הלידה.

באופן אידיאלי, מתחילת ההריון, יהיה לך ולבן זוגך מידע על התהליך הפיזיולוגי של האמהות ועל היכולת שמפתחות נשים ללדת באופן טבעי.

כדאי לבקר במרכזי בריאות שונים במידת הצורך, ולהתייעץ עם חוות דעת של מספר רופאים.

אנשי המקצוע של SEGO מציעים למנוע אי ודאות ופחדים סביב הריון; הם מעדיפים חוויה משביעת רצון והעדפה לקראת משלוח רגיל.

ער ומוכן

הטיפים האלה מיועדים למי שמגיע ללידה
הטיפים האלה מיועדים למי שמגיע ללידה, אבל אתה יכול להפוך אותם לשלך.

יש עוד נקודה חשובה. במהלך הלידה, אתה תהיה מודעת למה שקורה לך כי אתה תהיה ער ולא מורדם כפי שקורה בדרך כלל בניתוחים קיסריים. אתה יכול לראות את התינוק שלך כשהוא יוצא מהבטן שלך ואז להחזיק אותו בזרועותיך.

אתה יכול לקבל שם אנשים במהלך הלידה שתומכים בך לאורך כל התהליך בצורה בלתי פוסקת. באופן אידיאלי, אדם זה, שעליכם לבחור בחופשיות, ילווה אתכם בשלבים המוקדמים ביותר של תהליך זה.

חתך קיסרי כאופציה

הרעיון הוא לא לעשות דמוניזציה לניתוחים קיסריים. זה רק שאתה צריך לחשוב על זה כאלטרנטיבה המשמשת לתיקון נסיבות או מצבים שאינם חיוביים ללידה טבעית, או שמסכנים את בריאותך או בריאות ילדך.

ארגון הבריאות העולמי (WHO) כולל את שיעור הניתוחים הקיסריים כאינדיקטור לאיכות הטיפול באמהות ובסביב הלידה.

בהמלצותיהם משנת 1985, הם התייחסו לשיעור ניתוח קיסרי של 15% מהלידה, על סמך מספר הנשים שבהן צפויים סיבוכים מסכני חיים במהלך הלידה.

השיעורים הקיסריים הגבוהים עשויים לנבוע מסיבוכים פוטנציאליים של אמהות וילודים, ולגרום לעלויות גבוהות יותר ותרופות יתר של אירוע רגיל כמו לידה.

שיעורי הניתוחים הקיסריים בספרד ובמדינות אחרות באירופה גבוהים ועוברים בהדרגה.

ישנם גורמים חדשים שיכולים להיות קשורים לעלייה זו, כמו העלאת גיל האמהות, לידות מרובות, בקשות מנשים ודרישות בגין חשד לרשלנות.

כל הסיבות הללו יותר מתקפות ובאופן אידיאלי, כמו כל אירוע בחייכם, הבחירה כיצד תביאו את ילדכם לעולם צריכה להיות בחירה מודעת, המבוססת על הצרכים שלכם ונלקחת בדייקנות הגדולה ביותר בעולם.

מידע זה יוריד מיתוסים ופחדים לא מבוססים. כאן אני משאירה כמה המלצות שנכתבו במדריך שנקרא "נקודות חשובות ללידה רגילה". הטיפים האלה מיועדים למי שמגיע ללידה, אבל אתה יכול להפוך אותם לשלך:

  • למד כיצד לזהות את הסימנים של צירים אמיתיים כדי להפחית את מספר ההתייעצויות הכוננות עבור צירי שווא.
  • עזרו לאישה ההרה להסתגל ולבחור לאמץ עמדה בהתאם לצרכיה והעדפותיה.
  • אפשר צריכת מזון, בעיקר נוזלים, בהתאם לצרכי האישה ההרה
  • קדם סביבות ידידותיות (טבעיות, אדריכליות ופסיכו-חברתיות) המסייעות ביצירת יחס וחוויה מיטביים
  • ביצוע ניטור ובקרה על הבריאות