10 סקרנות לגבי לידה שלא הכרתם

גלה כמה סקרנות לגבי לידה שאולי לא ידעת עליהן
גלה כמה סקרנות לגבי לידה שאולי לא ידעת עליהן.

גלה כמה סקרנות לגבי לידה שאולי לא ידעת עליהן. לידה היא הרגע הנפלא ביותר בחייה של אישה. זה הבליינד דייט היחיד שבו מובטח לך לפגוש את אהבת חייך.

זהו קסם המסוגל לממש את כל העבודה והכאב לאהבה הטהורה ביותר. זהו רגע קדוש שבו מתחילים להירקם הקשרים הכי נטולי רב, בלתי מעורערים ונצחיים.

לידה ראויה להערצה יותר מכיבוש, מדהימה יותר מהגנה עצמית, ואמיצה לא פחות משתיהן.

-גלוריה סטיינם-

עם זאת, ישנם גם אינסוף מיתוסים סביבו שאינם בהכרח נכונים. המציאות היא שיש הרבה מידע על הנושא הזה לאורך השנים.

קוריוזים: לפני הלידה
קוריוזים: לפני הלידה.

אז, במאמר זה של את אמא, אנחנו רוצים לספר לך כמה סקרנות לגבי אבן הדרך הזו בחייה של כל משפחה.

5 קוריוזים: לפני הלידה

  • אמצעי הרחבה. אין דבר כזה "חמש ברוחב אצבעות" כשמדובר בלידה. הרחבה יכולה להימדד במדויק עם אצבע אחת או שתיים. משם אפשר להתחיל לקחת סנטימטרים בחשבון, עד שהוא מגיע ל-10 ס"מ.
  • זמני הרחבה. במיילדות אומרים שלמעט יוצאי דופן "אין אישה שלא מתרחבת". בסופו של דבר, ניתן להסיק כי ישנם אנשי מקצוע שאינם מאוד סבלניים בכל הנוגע להמתנה לתנאים הפיזיולוגיים המתאימים ללידה.
  • מה באמת מתרחב? נהוג לומר שהנרתיק הוא מה שמתרחב. טעות גדולה. מה שצריך "להגדיל" הוא בעצם צוואר הרחם. למעשה, תעלת הנרתיק עשויה מרקמה אלסטית אשר בזמן הלידה "נמתחת", ולאחר מכן משחזרת את צורתה המקורית.
  • צירים יבשים: האם זה אפשרי? כאשר המים של האם לעתיד נשברים, התינוק ממשיך לייצר מי שפיר דרך השתן. בנוסף, מיקומו ומיקומו של ראשו גורמים לו לפעול כמעצור, האוטם זמנית את צוואר הרחם. אז, לילד תמיד יש מי שפיר.
  • האם שתיית מי שפיר או בליעת מקוניום מהווה סיכון לתינוק? בהחלט לא. למעשה, עוברים שותים נוזלים כל הזמן במהלך לפחות מחצית מההריון. הם גם בולעים מקוניום, שהוא חומר סטרילי ונטול סיכון למערכת העיכול שלהם.

כשאתה משנה את הדרך שבה אתה רואה לידה, הדרך שבה אתה יולד ישתנה.

-מרי מונגן-

5 קוריוזים: לאחר הלידה

  • העובר בוחר מתי להגיע. מי שקובע את תחילת הצירים הוא בדרך כלל התינוק. כאשר האיברים האחרונים להבשיל (הריאות) מוכנים, משתחרר חומר למי השפיר. זה יוצר תגובה בגוף האישה. ואז, אם התינוק לא מגיע, הם פשוט לא מוכנים להישאר ברחם מעבר לגיל ההריון.
  • "הוא נולד סגול כי הוא נשאר שם יותר מדי זמן", הוא מיתוס מוחלט. למעשה כל התינוקות מגיעים לעולם עם הצבע הזה במידה מסוימת. למעשה, זה הצבע שהם נמצאים ברחם, כי אין הרבה חמצן ברחם. ברגע שהילד יתחיל לנשום מחוץ לרחם, עור הפנים שלו יהפוך ורוד יותר.
  • הצהבת הפיזיולוגית המפחידה. האם ידעת שאחרי הלידה כל הילודים באמת סובלים מכך במידה מסוימת? לדוגמה, ייתכן שיש להם קצת צהוב בעור ובעיניים. בסופו של דבר הכבד מתחיל באופן טבעי לבצע חילוף חומרים של הבילירובין במערכת שלהם, כך שצבעם חוזר לקדמותו. מעט מאוד מקרים דורשים טיפול באור.
  • מבחן APGAR. זה כאשר ניתן ציון לתינוק שזה עתה נולד. ניתן לבצע את הבדיקה בקלות בזמן שהאם מורשה למגע עור בעור עם תינוקה. הציון הראשון ניתן דקה לאחר הלידה, והשני משקף את מצבו של הילד לאחר 5 דקות. ציון גבוה מ-7 נחשב מצוין.
  • ברגע שילדכם בזרועותיכם, השאר יכולים לחכות. ניתן לחתוך את חבל הטבור בכל עת. זה לא משפיע על בריאות הילד שלך. למעשה, מחקרים מדעיים מראים כי כדאי לעשות זאת ברגע שהוא מפסיק לפעום. מידות האורך והמשקל של יילוד אינן חשובות יותר מחיזוק הקשר בין אם לילד.