5 מפתחות לפיתוח קשר בריא בין האם לילד

להיפך אם הקשר בין האם לילד הוא חיובי ובריא
להיפך אם הקשר בין האם לילד הוא חיובי ובריא, הילד בדרך כלל מסוגל ליצור קשרים אסרטיביים.

הקשר בין האם לילד נוצר מהיום הראשון להתעברות. החיבור הזה לעולם אינו מתוכנן ואין צורך בכפייה. זה פשוט מתרחש באופן טבעי, יוצר קשר מדהים שמקשר בין אמא בהריון לעובר שלה.

ההשלכות של קשר זה הן גורם מכריע בחייו של ילד. אם הקשר שלילי, הילד עלול לחוות ליקויים רגשיים מסוימים. חוסר חיבה ואמפתיה כלפי ילד עלולים לגרום לתינוק להתקשות בקשר עם אחרים.

להיפך, אם הקשר בין האם לילד חיובי ובריא, הילד בדרך כלל מסוגל ליצור קשרים אסרטיביים. ההערכה העצמית שלהם תישאר ללא פגע ולא תהיה להם שום בעיה ברגע לנסות להשיג את מה שהם רוצים.

איך הקשר הזה מועיל לאם ולילד?

לדברי חוקרים, קשר זה הוכח כמסייע לאם ולילד כאחד. הקשר המתפתח בין האם לילד הוא ראשוני בחינוך הילדים. זה גם מאפשר לאמהות להרגיש חזקות יותר ומוערכות יותר.

חיבור חזק מעודד ומשפר את ההערכה העצמית של הילדים. בנוסף, היא מעודדת את פיתוח האוטונומיה והאישיות שלהם מגיל צעיר.

גם הקטנטנים יסבלו פחות מלחץ ויהיו להם יותר אפשרויות להצלחה בחיים. יתרה מכך, היא תורמת ליצירת קשרים בינאישיים חזקים ומגוונים. זה מאפשר להם להתחבר טוב יותר עם אחרים והופך אותם ליותר תקשורתיים ויצירתיים.

קשר חזק בין האם לילד מאפשר ביסוס של מערכות יחסים רגשיות איכותיות ומגוונות. במקביל, זה גם מכין את הילד לקחת את היחסים האישיים האלה לפוטנציאל שלהם.

מפתחות לפיתוח קשר חזק ובריא בין האם לילד

עודדו מגע עור לעור ומגע עין

זה יעזור ליצור קרבה מסוימת בין שניכם, שחשובה על מנת לאפשר לילד להרגיש בטוח. הקשר בין האם לילד תמיד יתחזק על ידי שימוש בחמשת החושים.

נצל את הזמן שאתה מבלה בהנקה

כאשר ילד רק נולד, הנקה כמו גם האכלה דרך בקבוק תינוק מהווים רגע של מגע אינטימי.

הקשר בין האם לילד נוצר מהיום הראשון להתעברות
הקשר בין האם לילד נוצר מהיום הראשון להתעברות.

פעולה זו מאפשרת התבוננות בהבעות פנים ובשפת גוף. זה גם מספק לתינוק תחושה של נוחות ואמון בזרועות אמו.

זמן רחצה הוא עוד מצב טוב לחיזוק הקשר הרגשי עם הקטן. זה חל גם על שעת השינה.

"זה לא כל כך כמה הם אוהבים אותך, אלא איך הם אוהבים אותך"

-וולטר ריסו-

תנו לתינוק לישון באותו חדר כמוכם

מומלץ להביא תינוק לישון בעריסה משלו. קיימת גם אפשרות שלפעמים לאפשר לתינוק לחלוק את המיטה עם הוריו (רק בנסיבות הנכונות). תרגול זה נעשה בחלק מהמשפחות וכאשר נעשה כראוי הוא אינו גורם לבעיות.

תרגיל זה מעודד מגע עור לעור. יש לזה יתרונות וחסרונות שצריך ללמוד לפני היישום. עליך לבחור את האפשרות הטובה ביותר המתאימה לך ולמשפחתך.

תינוק בוכה מנסה לתקשר

אתה חייב לשים לב אליהם. הקשיבו להם כדי לפרש את מה שהם מנסים לתקשר ולהגיב בצורה מספקת. כאשר ילד מרגיש מטופל, הקשר בינו לבין הוריו מתגבר באופן משמעותי.

למרות שישנם מחקרים שונים התומכים בתיאוריה שכדאי לתת לתינוק לבכות, עדיין לא מומלץ לעשות זאת. יכול להיות שהם מרגישים רע או צריכים משהו חשוב. אם אנחנו מאפשרים לתינוקות שלנו לבכות אנחנו מאוד חסרי אחריות.

דבר איתם ותשיר להם

תינוקות מגיעים לשלב שבו הם שמים לב לסימנים שאתה שולח להם. אתה יכול להשתמש במחוות כדי לתקשר, כמו חיוך וקשקושים. אינטראקציה כזו איתם מעוררת את תשומת הלב שלהם. זה גם מעדיף את הקשר באופן חיובי. בהמשך סימנים אלו יפעלו ללמד אותם את העקרונות הבסיסיים של תקשורת.

מול כל המפתחות הללו, חשוב לדעת שהגבולות חשובים מאוד. אסור לשכוח שהרצון לטפל בתינוק לא צריך להיות פירושו הזניחת הצרכים שלך. אפשר ליצור איזון שבו שני המצבים מתאימים.