טכניקות ההרפיה הטובות ביותר לילדים, בהתאם לגיל

נבחן כמה טכניקות הרפיה לילדים לפי קבוצות גיל שונות
להלן, נבחן כמה טכניקות הרפיה לילדים לפי קבוצות גיל שונות.
מצבים רבים עלולים לגרום לילדים לחרדה ולמתח. לכן, טוב לדעת באילו טכניקות הרפיה אנו יכולים להשתמש כדי לעזור לקטנטנים להירגע.

גם ההורים וגם הילדים צריכים להירגע. קצב החיים בחברה בה אנו חיים הופך את זה חיוני להקדיש זמן לרווחתנו. ילדים יכולים לעתים קרובות להרגיש עצבניים וחסרי מנוחה, בין אם זה נובע מכעס או תסכול, והם צריכים ללמוד כיצד להירגע. להלן, נבחן כמה טכניקות הרפיה לילדים לפי קבוצות גיל שונות.

אולי אתה עצמך תרגל חלק מהטכניקות המפורטות כאן, אבל תמיד טוב שיהיו לך כמה שיטות בהישג יד שיעזרו לילדך להירגע, לא משנה מה גילו.

יתרונות השימוש בטכניקות הרפיה תלויות גיל

הרפיה אינה טובה רק למבוגרים; זה גם טוב לילדים. העובדה שנוכל להשתמש בטכניקות הרפיה שונות המותאמות לגיל הילד תקל על משימה זו.

בואו נסתכל על כמה יתרונות של שימוש בטכניקות אלה:

  • מפחית את רמות החרדה
  • מפסיק לגמגם
  • מונע התקפי אסטמה
  • משפר את איכות השינה ומסייע בבעיות שינה
  • מגביר את יכולת הלמידה
  • מפחית את התדירות של טיקים עצבניים
  • משפר את הריכוז והזיכרון
  • משפר את הרווחה הכללית
  • מפחית מתח בשרירים
  • עוזר לשלוט ברגשות, במיוחד במקרים שבהם לילדים יש התפרצויות כעס ותוקפנות

טכניקות הרפיה הטובות ביותר לילדים

כל הורה נאלץ להיאבק עם ילד כועס, מתוסכל או עייף. אולי הילד שלך גם היה עצבני מהצורך לעשות איזושהי מצגת או בחינה בבית הספר.

כאמא ופסיכולוגית, מה שאני הכי ממליצה זה לעשות שימוש בטכניקות הרפיה כדי להילחם במתח. גם ההורים וגם הילדים יכולים להיות מעורבים בהם בו זמנית.

בבית, אני משתמש בהם עם הבן שלי לעתים קרובות למדי. אנחנו עושים אותם ביחד, וזו דרך נוספת לבלות איתו זמן איכות. בואו נראה אילו תרגילים הכי טובים, לפי גיל הילד.

לתינוקות מגיל 0 עד 3 שנים

בגיל זה, ילדים לא יכולים להשתתף כל כך, ולכן נשתמש בטכניקות שהורים יכולים להשתמש בהן כדי לעזור להם להירגע.

עיסוי שנטלה

טכניקה זו מורכבת מגירוי, הרפיה ועזרה לילדים לישון באמצעות מגע. חשוב לעשות את העיסויים האלה כשהתינוק רגוע יותר, ולא באמצע התקף זעם. אנחנו יכולים לעזור לעצמנו עם מוזיקה רכה ורגועה, אור עמום וטמפרטורת חדר מתאימה.

העיסויים מתמקדים בכפות הרגליים, הרגליים, הבטן, הגב, החזה, הידיים והידיים. באינטרנט אנחנו בוודאי יכולים למצוא כמה דוגמאות כיצד לבצע את העיסוי הזה.

צנצנות להרגע

נוכל להתחיל להשתמש בשיטה זו כאשר התקפי הזעם מתחילים, בסביבות גיל שנתיים. אנחנו יכולים ליצור צנצנת להרגע, כך שכשאתה מנער אותה, הנצנצים זזים ויעברו לכל מקום. הרעיון הוא שכאשר הנצנצים נופלים, הילד מתחיל להירגע.

לילדים מגיל 3 עד 7 שנים

בשלב זה השתתפות הילדים פעילה יותר מאשר בשלב הקודם.

טכניקת צב

כאן הילד צריך לדמיין שהוא צב. ראשית תצטרך להניח אותם עם הפנים כלפי מטה על הבטן. אז אתה צריך להגיד להם שהשמש שקעה ושהצב הקטן צריך ללכת לישון.

טכניקות הרפיה הטובות ביותר לילדים
טכניקות הרפיה הטובות ביותר לילדים.

לאחר מכן כדאי להזיז את הידיים והרגליים שלהם פנימה, עד שהם מתחת לבטן, והגב שלהם יהיה ה"קונכייה". אחרי זה, תגיד להם שכמעט עלות השחר, והם יכולים לצאת שוב באותו אופן שבו הם נכנסו.

טכניקת נמלים

זה דומה לקודם. ההבדל היחיד הוא שהם צריכים לדמיין שהם נמלה, שמנסה להיות הכי קטנה שהם יכולים. בזמן שהם "משתנים", אמור להם להרפות את השרירים.

טכניקת הבלון

כאן הילד צריך לדמיין שהם בלון. תגיד להם לנשום עמוק, למלא את הריאות, ואז לנשום לאט מאוד. בקש מהם לחזור על זה מספר פעמים. טכניקה זו יעילה מאוד לילדים עם בעיות קשב וריכוז.

חשוב שבזמן שהם מבצעים פעילויות אלה, הם ישלטו בנשימה שלהם, ויאפשרו להם להרגיע ולהרפות את השרירים.

שיטות הרפיה נוספות לילדים לפי גיל

לילדים מגיל 7 עד 9

לילדים האלה יש כבר אוטונומיה טובה יותר, והם יכולים להשתמש בשיטות קצת יותר מורכבות.

בובת סמרטוטים

ראשית, בקשו מהילד למתוח את השרירים ולנוע כמו רובוט. לאחר דקה של היותם רובוט, בקשו מהם לדמיין שהם בובת סמרטוט, שנותנת לזרועותיהם, לרגליים ולחזה להירגע. לאחר שהם עשו זאת, אחזו בזרועותיהם והזיזו אותם כאילו היו עשויים מסמרטוטים.

מודעות

טכניקה זו יכולה להיות מלווה במוזיקה. אתה יכול להדריך את הפעילות בעצמך או, לחילופין, להשתמש בכל אודיו שתמצא במדיטציה. חשוב למבוגרים ללוות את ילדיהם בפעילות זו. לשם כך כדאי לשתוק ולשים לב לכל מה שקורה סביבכם.

ציור מנדלות

שיטה זו הופכת פופולרית יותר ויותר בקרב ילדים ומבוגרים כאחד. זו פעילות מרגיעה מאוד שמשחררת את המוח מכל מחשבה שלילי. ציור מנדלות יכול לעזור לפתח סבלנות ולהוריד את רמות החרדה.

לילדים בגילאי 9-12

בגילאים אלו תוכלו להשתמש בכל טכניקה שעוזרת לילדכם להירגע, ואנו ממליצים לעשות זאת בכל מצב בו הילד מרגיש עצבני, כמו בחינה. אחת השיטות שבהן אנו יכולים להשתמש היא הרפיית השרירים המתקדמת של ג'ייקובסון. בנוסף, אם ילדים מתרגלים אותו לעתים קרובות, יהיה להם קל מאוד לבצע אותו בכל עת שצריך.

זה מורכב ממתיחה של חלקים שונים בגוף למשך 10 שניות ולאחר מכן הרפיה בעדינות. לגרום להם לנשום עמוק לכמה שניות ואז לנשוף לאט.

אז הנה כמה שיטות הרפיה לילדים המחולקות לקבוצות גיל. הם בטוח יעזרו לך במצבים שבהם גם אתה וגם ילדייך צריכים להירגע.

אנו חיים בזמנים לחוצים ולעיתים קצב החיים הוא בלתי פוסק. בשל כך, עלינו לדעת להאט מעט – זה באמת יועיל לרווחתנו ושל ילדינו.

אז למה אתה מחכה כדי להפעיל את כל הטכניקות האלה?

פופולריים