פעילויות מיינדפולנס ומדיטציה לכל המשפחה

הנה כמה פעילויות מיינדפולנס ומדיטציה שמעולות עבור המשפחה
הנה כמה פעילויות מיינדפולנס ומדיטציה שמעולות עבור המשפחה.
הנה כמה פעילויות מיינדפולנס ומדיטציה שמעולות עבור המשפחה.

האם מיינדפולנס ומדיטציה משפחתית יכולים להביא יותר זן לחיי היומיום שלך? מיינדפולנס ומדיטציה ידועים כמפחיתים חרדה, מגבירים אמפתיה ומקדמים אושר ורווחה אצל אנשים מכל הגילאים והתרבויות.

מדיטציה עם ילדים עשויה להיראות כמו סיכוי מלחיץ. עם זאת, תרגול פשוט ועתיק זה יכול ללבוש צורות רבות ויכול להיות פעילות נהדרת לילדים. התחל עם התרגילים המהנים והקלים האלה כדי להציג לילדים שלווה פנימית. יחד עם זאת, תעזרו לכל המשפחה להרגיש שניתן לשלוט במצבי הלחץ ביותר מבפנים.

נשימה כמשפחה: מיינדפולנס ומדיטציה

נשימה היא אחד מאותם רפלקסים ביולוגיים שאנו לוקחים כמובן מאליו. כמובן שאנחנו עושים את זה נכון, נכון? ללמוד לנשום נשימות עמוקות ומנקות היא דרך קלה ומיידית לתת לנו כמה רגעים של ריכוז שקט.

בקש מילדך להניח את ידיו על הבטן, בעיניים עצומות. עודדו אותם לנשום עמוק דרך האף ולספור עד חמש. תנו להם להחזיק את האף למשך שתי שניות ואז לספור אחורה בזמן שהם נושפים כל נשימה אחרונה. בקשו מהם לשים לב כיצד החזה שלהם עולה ויורד כשהוא ממלא את ריאותיהם באוויר ואז משחרר אותו.

אם אתם חושבים שהפעילות הזו תהיה קצת שקטה מדי עבור הקטנה שלכם, אז לחשו קולות של בעלי חיים כשהם נושפים, כמו זמזום של דבורה או גיאות של פרה. פעילות מיינדפולנס ומדיטציה שקטה זו מושלמת לחדרי המתנה ולרגעי חרדה אחרים.

הקשב טוב

תשומת הלב המלאה היא התכווננות לכאן ועכשיו וקבלתו ללא היקשרות או שיפוט. ילדים נמצאים כל הזמן בתנועה, פיזית ונפשית, הלוך ושוב בין מה שקרה בסוף הפעילות האחרונה לבין מה שתהיה הפעילות הבאה. הם עדיין מפתחים את יכולתם לרכז את מחשבותיהם ולהעריך את הכאן והעכשיו.

אתגרו את ילדיכם במשחק ותגידו להם לשבת ברגליים משוכלות בעיניים עצומות. בקשו מהם להקשיב היטב בזמן שאתם מנגנים פעמון, פעמוני רוח או אקורד מוזיקלי, ולהרים את היד ברגע שהם לא יכולים לשמוע עוד צלילים.

נשימה כמשפחה: מיינדפולנס ומדיטציה
נשימה כמשפחה: מיינדפולנס ומדיטציה.

סבלנות והקשבה הם מיומנויות חשובות לכל שלב בחיים. עם פעילות זו, ילדיכם ילמדו להקשיב ולהיות סבלניים, דבר שהוא חיוני לחייהם האישיים והמקצועיים בעתיד.

מדיטציה ומיינדפולנס לפני השינה

לעתים קרובות הדברים קצת כאוטיים לפני השינה, וזה מקשה על מדיטציה לילית. עם זאת, זה גם אידיאלי אם אתה יכול לשלב אותו בשגרה שלך. מדיטציה מודרכת, המתבצעת בשכיבה בזמן שהגוף רגוע, היא רעיון טוב לכל המשפחה. מטרתו היא להרגיע את המוח בעזרת הוראות שמע מרגיעות.

לדוגמה, אתה יכול לבקש מילדך לדמיין שהוא עץ ולדמיין את שורשיו וענפיו, העלים או הפרחים שלו, השדה או היער שבו הוא גדל ואיך הוא הגיע לשם. בקשו מהם להרגיש את החום המדומה של השמש וכיצד מרגישה כדור הארץ מתחתיה.

דבר לאט והוסף נשימות ארוכות ומוגזמות בין הפסקות - זה בעצם הסיפור הכי מרגיע לפני השינה שיש! אתה יכול לחפש ביוטיוב "מדיטציית לילה לילדים" כדי למצוא סרטון מרגיע או רעיונות לשגרת מדיטציה מודרכת משלך לפני שהילדים הולכים לישון.

מדיטציה בתנועה

ילדים אוהבים לזוז. גורם השקט יכול להיות אתגר כשאתה מנסה לעשות מדיטציה עם ילדים. יוגה, שהיא כמו מדיטציה בתנועה, עוזרת לפתח כוח וגמישות פיזית ונפשית על ידי לימוד סבלנות, ריכוז, נשימה וסיבולת.

הפוך את זה לפעילות משפחתית על ידי חיפוש אחר שיעורי יוגה לילדים עם מודל לחיקוי בריא ובו בזמן נהנה מזמן חיבור משפחתי.

מדיטציה היא לא רק לנזירים על פסגת הר. זו פעילות מהנה ונגישה שכל אחד יכול לתרגל בכל מקום. היכרות עם הילדים עם הרעיון המרגיע הזה במהלך שנותיהם הראשונות יכולה לספק יתרונות לכל החיים ואפקט דומינו.

אז מה הדבר הכי חשוב לזכור כשמנסים ללמד את הקטנים שלך על מיינדפולנס? לשחרר. ככל שיש לך יותר ציפיות, במדיטציה ובכל היבטי החיים, כך הימים שלך יהיו קלים יותר. מדיטציה ומיינדפולנס יכולים ללמד אותם איך ליהנות מהחיים ומהאתגרים שהם מציבים.

פופולריים