מהו משחק לא מובנה ולמה הוא חשוב?

משחק לא מובנה משנה את מבנה המוח בדרכים חשובות
משחק לא מובנה משנה את מבנה המוח בדרכים חשובות.
משחק לא מובנה חשוב מאוד להתפתחות הילד. זה מלמד ילדים קטנים להתמודד עם הבלתי צפוי ולקיים אינטראקציות חיוביות עם אחרים.

משחק לא מובנה הוא משחק ללא חוקים קבועים מראש. אין קבוצות מאורגנות, מדים, מאמנים או מאמנים פיזיים. זה ספונטני, לרוב הומצא במקום, ומשתנה ככל שהיום מתקדם.

זה מסוג המשחקים שרואים כשקטנים רודפים זה את זה בחצר במעגלים אינסופיים. או כשקבוצת ילדים משחקת שעות במבצר שהם יצרו מקופסאות ישנות.

משחק לא מובנה הוא מהנה, באופן טבעי, אבל המחקר גם אומר לנו שהוא חיוני להתפתחות הגוף והמוח של הילדים. אחת הדרכים הטובות ביותר לעודד משחק לא מובנה אצל ילדים צעירים היא לספק להם צעצועים פתוחים. במילים אחרות, צעצועים שהם יכולים להשתמש בהם במספר דרכים.

משחק לא מובנה חשוב בילדות

הנה כמה סיבות מדוע משחק לא מובנה הוא חיוני לילדים. לאחר קריאתם, תוכלו להבין מדוע חשוב לעודד משחק מסוג זה בשגרת היום יום של ילדיכם.

משחק לא מובנה משנה את מבנה המוח בדרכים חשובות

משחק משנה את מבנה המוח המתפתח בדרכים חשובות. זה גם מחזק את הקשרים של נוירונים (תאי עצב) בקליפת המוח הקדם-מצחית. אזור זה במוח נחשב למרכז הבקרה המנהלי האחראי על פתרון בעיות, תכנון תוכניות וויסות רגשות.

מכיוון שמשחק לא מובנה כולל ניסיון של אסטרטגיות שונות ללא מטרות מסוימות או השלכות חמורות, ילדים ובעלי חיים אחרים יכולים לתרגל פעילויות שונות במהלך המשחק כדי לראות מה קורה. משחק לא מובנה מלמד אותם כיצד להתמודד עם הבלתי צפוי, מיומנות בעלת חשיבות רבה בעולם הלא בטוח של ימינו.

משחק מפעיל את כל הניאוקורטקס

דברים רבים ושונים בחיינו משפיעים על ביטוי הגנים (בין אם גן פעיל או לא). גורמים אלו כוללים את הסביבה שלנו ואת הפעילויות שבהן אנו משתתפים. ג'אק פנקספ, פרופסור באוניברסיטת וושינגטון, למד משחק בחולדות.

הוא גילה שאפילו חצי שעה של משחק השפיעה על פעילותם של גנים רבים ושונים והפעילה את החלק החיצוני של המוח של החולדה המכונה ניאוקורטקס. זהו האזור במוח המשמש לתפקודים גבוהים יותר כמו חשיבה, שפה וחשיבה מרחבית. אנחנו לא יודעים בוודאות אם זה קורה בבני אדם, אבל כמה חוקרים מאמינים שזה כנראה קורה.

למדו את הילדים לקיים אינטראקציה חיובית עם אחרים

אחת הדרכים הטובות ביותר לעודד משחק לא מובנה אצל ילדים צעירים היא לספק להם צעצועים פתוחים
אחת הדרכים הטובות ביותר לעודד משחק לא מובנה אצל ילדים צעירים היא לספק להם צעצועים פתוחים.

במקור חשבו שמשחק בבעלי חיים הוא פשוט תרגול שיכול להפוך אותם לציידים יעילים יותר. עם זאת, המחקר של ד"ר פנקספ על חולדות הוביל אותו למסקנה שלמשחק יש תפקיד שונה לחלוטין. זה מלמד חיות צעירות לתקשר עם אחרים בצורה חיובית. הוא האמין שמשחק עוזר לפתח מוחות פרו-חברתיים.

ילדים שמשחקים הם לרוב תלמידים טובים יותר

מיומנויות חברתיות הנרכשות באמצעות משחק יכולות לעזור לילדים להפוך לתלמידים טובים יותר. מחקר מצא שהמנבא הטוב ביותר לביצועים אקדמיים היה הכישורים החברתיים של הילד.

ד"ר פנקספ מציין כי "מדינות שבהן יש להם יותר הפגרות נוטות לקבל ביצועים אקדמיים גבוהים יותר מאשר מדינות שבהן ההפסקה קצרה יותר".

משחק לא מובנה גורם לילדים לזוז

כולנו דואגים שהילדים שלנו עושים מעט מאוד פעילות גופנית מכיוון שהם מבלים הרבה מזמנם דבוקים למכשירים האלקטרוניים שלהם ורק האגודלים שלהם מתעמלים.

משחק לא מובנה, בין אם זה ריצה בחצר, טיפוס על עצים או משחק במגרשי משחקים בבתי ספר או בגנים ציבוריים, פירושו להזיז את כל הגוף.

פעילות גופנית מסייעת לילדים לשמור על משקל תקין ונלחמת בהתפתחות סוכרת מסוג 2, מצב שכיח מאוד בילדים, על ידי הגברת רגישות הגוף להורמון האינסולין.

בעולם העמוס של היום, הורים וילדים מפתה למלא כל דקה ביום בפעילויות מובנות. הפעילויות נעות בין שיעורי שפה לגיל הרך ועד אימון כדורגל וכדורסל. ועוד מגוון רחב של חוגים ומחנות מיוחדים בסופי שבוע ובחופשות הקיץ.

לעתים קרובות אנו מזלזלים בחשיבות של זמן משחק לא מובנה כדי שילדים יוכלו להיפגש ללא שום דבר מתוכנן, וללא מטרות מסוימות בראש מלבד ליהנות.

כל זה, במהלך הילדות, חשוב מאוד. למעשה, זה חשוב לא פחות מלימוד תוכן אקדמי. לכן, אם אתם רוצים שיהיה לילדיכם עתיד טוב, תן להם לשחק משחקים לא מובנים!

פופולריים