6 ספרים לפני השינה לילדים שלך

קריאת ספרים לפני השינה לא רק עוזרת לילדים להירדם בלילה
קריאת ספרים לפני השינה לא רק עוזרת לילדים להירדם בלילה, אלא היא גם עוזרת להם להיות אחראים יותר בשעה זו של היום.
קריאת ספרים לפני השינה לא רק עוזרת לילדים להירדם בלילה, אלא היא גם עוזרת להם להיות אחראים יותר בשעה זו של היום.

שעת השינה יכולה להיות אחת התקופות הקשות ביותר עבור ההורים. מגיל צעיר זה יכול להיות קשה לגרום להם ללכת לישון, מכיוון שלעתים קרובות הם רוצים להישאר ערים עד מאוחר מאוד בלילה. ספרים לפני השינה יכולים להיות הפתרון הטוב ביותר שלך!

במשך מאות שנים, אחת השיטות הנפוצות ביותר לעודד ילדים לקרוא ולהתעניין בספרים הייתה לקרוא להם סיפור לפני שהם הולכים לישון. הזמן המיוחד הזה יוצר קשר מקסים בין ההורה, או האדם שעושה את הקריאה, לבין הילד.

הנה מבחר הספרים הטובים ביותר לילדיכם לקחת איתם לישון. הודות להם, הילדים שלכם בטוח ישתוקקו ללכת לישון וליהנות מסיפור בכל ערב.

ספרי ילדים לפני השינה

המיטה הקטנה שלי: ספר לילה טוב

עבור ילדים, ללמוד לישון לבד במיטה שלהם ובחדר שלהם יכול להיות קצת מרתיע. סיפורי ילדים העוסקים באותו נושא יכולים להועיל מאוד. המיטה הקטנה שלי היא ספר כזה, וזו אפשרות מצוינת לעזור לילדיכם להתמודד עם המצב הזה.

הדמות הראשית של הסיפור מגלה שהמיטה שלה מגינה עליה מפני הכל ומכולם במהלך הלילה. בזמן שהיא במיטתה היא יודעת שהיא יכולה ליהנות מקריאה, משחקים והרפתקאות נהדרות, כי שום דבר רע לעולם לא יקרה לה שם.

אמא, אני רוצה לישון במיטה שלך!

עם נושא דומה לספר לפני השינה הקודם, הדמות הראשית בסיפור הזה היא כלב שפוחד כשמגיע הזמן ללכת לישון בכוחות עצמו. הוא תמיד רוצה ללכת למיטה של ההורים שלו.

יש לו כמה איורים יפים וטקסט פשוט מאוד. זה סיפור שיהיה כלי טוב לילדים להתחיל להבין, לאט לאט, את היתרונות של שינה לבד בחדר שלהם.

אני אלחם במפלצות בשבילך

מרטינה היא הדמות הראשית בסיפור הזה. אנחנו מגלים שהיא מפחדת כשמגיע שעת השינה והיא נכנסת למיטה שלה כדי להגן על עצמה מהמפלצות שמתחתיה. זהו פחד מאוד נורמלי שילדים רבים חווים בילדותם. באמצעות ספר התמונות הפנטסטי הזה, הם יוכלו להתגבר עליו.

ספרי ילדים לפני השינה
ספרי ילדים לפני השינה.

הדבר המפתיע בספר הזה הוא שבצד השני מתגורר אניטרם, ("מרטינה" כתוב מאחור מקדימה). אניטרם הוא מפלצת ורודה שיש לה את אותם פחדים כמו מרטינה, אלא שהפחד שלו הוא שהוא ימצא אנשים מתחת למיטתו.

זה סיפור שהורים צריכים לקרוא יחד עם ילדיהם. זה יעזור לילדים לבטא ולהתמודד עם הפחדים שלהם - במיוחד הפחד מהלא נודע.

כולם מפהקים - אחד הספרים הכי כיפיים לפני השינה

כולם מפהקים מציגים סט שלם של חיות כיפיות שישמחו את הקטנות בבית. מומלץ לילדים בגילאי שנתיים עד חמש. כל עמוד מציג את הפה של אחת מהחיות הללו, שעל הילד לפתוח באמצעות דשים שונים.

אחרי שכל החיות האלה מפהקות, הגיע הזמן ללכת לישון. הילד חייב לחקות אותם, ובתקווה שגם הם ירדמו היטב!

עוד ספרים לפני השינה

מאה נשיקות לפני השינה

סיפור זה לפני השינה אידיאלי לילדים בגילאי שנה עד שלוש. יש בו כמה איורים מתוקים, וטקסט פשוט וחוזר על עצמו - מהסוג שילדים בגיל הזה באמת צריכים. יש בו גם חיות בתור הדמויות הראשיות, מה שהופך אותו לספר פשוט אך יפהפה, ושימושי מאוד לפני השינה.

בנוסף לכך, הסיפור מפתח את האהבה בין תינוקות שונים לאמהותיהם, וכך הילד יכול לזהות את איורי הספר עם אמו.

אוולי קטן, אתה לא יכול לישון?

שוב, חיה היא הדמות הראשית בסיפור, והפעם זה ינשוף. טוני סובל מנדודי שינה כבר מספר ימים והולך לרופא כדי לנסות ולסדר את הבעיה שלו. האם טוני יצליח אי פעם להירדם שוב?

זהו סיפור לפני השינה עם איורים נפלאים ותפאורה ביער, ועוסק בערכים כמו חברות, קבלת פחדים ואיך להתגבר עליהם.

פופולריים