מה זה קמישיבאי? כל מה שאתה רוצה לדעת

קרא את המאמר הבא כדי לגלות את כל מה שאתה רוצה לדעת על האמנות היפנית המרתקת של סיפור סיפורים
קרא את המאמר הבא כדי לגלות את כל מה שאתה רוצה לדעת על האמנות היפנית המרתקת של סיפור סיפורים.
היום, אנחנו רוצים לספר לכם הכל על קמישיבאי. מה זה קמישיבאי? קרא את המאמר הבא כדי לגלות את כל מה שאתה רוצה לדעת על האמנות היפנית המרתקת של סיפור סיפורים.

יש כל מיני דרכים שונות לספר סיפורים. והאופן שבו סיפור מסופר משחק תפקיד חשוב בכמה ילדים שמים לב בזמן שהם מקשיבים. מה גם שבמקרים מסוימים זה גם משפיע על כמה זמן הם זוכרים את הסיפור. עם כל זה בחשבון, אנחנו רוצים לספר לכם על קמישיבאי. מה זה קמישיבאי? המשך לקרוא כדי לגלות.

קמישיבאי היא דרך מאוד מיוחדת וקסומה לספר סיפורים שמקורם ביפן ומרתקת את הילדים. בפסקאות למטה, נספר לך את כל מה שאתה רוצה לדעת

מה זה קמישיבאי? אמנות הסיפור הקדומה ביותר

כיום, מקובל לראות אנשי מקצוע מעולם הספרות נושאים קמישיבאי ומשתמשים בו כדי לספר את סיפורם. עם זאת, הדרך המרתקת הזו לשדר סיפורים אינה המצאה חדשה. במקום זאת, זה קיים כבר מאות שנים.

תיאטראות מיניאטוריים ניידים אלה מתוארכים למאה ה-12. הם נוצרו על ידי בודהיסטים במקדשיהם כדרך לספר סיפורים לאלפביתים ביותר בקרב האוכלוסייה. מה גם שהסיפורים שסיפרו תמיד כללו מוסר השכל בסוף.

המרכיבים של קמישיבאי

כדי לספר סיפורים מסוג זה, אתה רק צריך שלושה דברים. ראשית, אתה צריך תיאטרון קטן שבו תציג את הסיפורים. תיאטראות אלה, הידועים כבוטאי, עשויים בדרך כלל מעץ ומורכבים משתי דלתות. דלתות אלו נפתחות בתחילת הסיפור ונסגרות כאשר הסיפור נגמר. אם אתה מכין DIY kamishibai משלך בבית, אתה יכול גם לעשות את זה מקרטון.

כשסוגרים קמישיבאי, יש לו צורה של מזוודה. מאפיין זה מקל על העברה קלה של סיפורים אלה ממקום אחד לאחר.

לאחר מכן, תזדקק למספר שקופיות. שקופיות אלו יכילו איורים, שיהיו החלק בו הילדים יסתכלו הכי הרבה כדי לזכור את הסיפור. עם זאת, הם יכולים להכיל גם טקסט, שיעזור למספר הסיפורים לזכור את הפרטים. וזה מביא אותנו למרכיב האחרון של קמישיבאי...

מה הופך את הקמישיבאי לכל כך מיוחד
מה הופך את הקמישיבאי לכל כך מיוחד?

על מספר הסיפורים לסדר את השקופיות, אחת מאחורי השנייה, ולהניח אותן בבוטאי לפני כן. לאחר מכן, בזמן שהוא או היא מספרים את הסיפור, מספר הסיפורים יסיר את השקופיות בזה אחר זה, כדי להמשיך לשנייה.

לבסוף, כפי שציינו, המרכיב החיוני השלישי בכל הנוגע לאמנות זו הוא מספר הסיפורים. בלי אדם שיעביר את הקסם שהופך את דרך הסיפור הזו למיוחדת כל כך, לא יהיה טעם.

מה הופך את הקמישיבאי לכל כך מיוחד?

כפי שכבר ציינו, האופן שבו מסופר סיפור משדר קסם ולוכד את תשומת הלב של הילדים בצורה מיוחדת וייחודית. התיאטרון הקטנטן והייחודי הזה ותערובות המילים והקולות המפרשים את האיורים מרתקים לחלוטין את הקטנטנים.

לכן, אפשר לומר שאמנות זו היא דרך פשוטה לעורר את הדמיון ולעודד אהבה לספרות אצל ילדים קטנים.

ספרים לשימוש עם kamishibai

כעת, לאחר שגיליתם יותר על עולם הסיפור הפנטסטי הזה, נשאיר לכם מבחר סיפורים שתוכלו להשתמש בהם עם התיאטרון הזה וללכוד את תשומת הלב של ילדיכם.

מפלצת הצבע, מאת אנה לנס

רגשות הם נושא חיוני שעלינו לחנך את ילדינו לגביו, אבל המשימה הזו היא לרוב אתגר. מתוך מחשבה על כך, סופרת הילדים המצליחה אנה ללנס מביאה לנו את הספר הפנטסטי הזה. הודות לכישרונותיה, מפלצת הצבע מספקת למורים ולהורים כלי מצוין לעזור לילדים לזהות ולהבין את רגשותיהם.

החלק הכי טוב בספר הזה הוא האיורים שלו, שמשייכים כל רגש לצבע אחר. מסיבה זו, זהו ספר אידיאלי לשימוש עם קמישיבאי כדי להתייחס לנושא הרגשות עם ילדים קטנים.

מר נימבו ומכונת הענן, מאת נוריה רודריגז

תפקידו של מר נימבו הוא לייצר עננים ולהפיץ אותם ברחבי העולם כולו. הוא מבצע את הייצור הזה והפצתו לאחר מכן באמצעות אופניים הממלאים את שתי הפונקציות. יום אחד, לאחר תנומה פנטסטית, מר נימבו מתעורר ו.... האופניים שלו נעלמו!! עכשיו איך הוא יעשה את עבודתו?