"מפלצת הצבע" - 3 שיעורים לילדים

ילדים קטנים יקשרו את הרגשות החיוביים והשליליים בספר עם צבע המפלצת
לכן, ילדים קטנים יקשרו את הרגשות החיוביים והשליליים בספר עם צבע המפלצת.
אם אתם מחפשים ספר מהנה ומלמד שהילדים שלכם יאהבו, פשוט מצאת אותו: "מפלצת הצבע". המשך לקרוא כדי ללמוד עוד.

מפלצת הצבע הוא ספר שנכתב ואייר על ידי אנה ללנס. הספר מושלם לילדים, ויש בו הרבה תמונות צבעוניות. בנוסף, לעלילה שלה יש טוויסט מאוד מקורי. בסיפור, למפלצת הצבע יש בלגן גדול של רגשות והיא צריכה להתיר אותם.

ילדים מרותקים לסיפור הזה מהעמוד הראשון כי הרגשות כל כך ויזואליים. בעזרת ספר זה הם ילמדו לזהות ולנהל רגשות בצורה פשוטה ומהנה.

מפלצת הצבע והרגשות

המטרה העיקרית של ספר זה היא שילדים ילמדו לזהות רגשות. קל להם לראות את הרגשות בתמונות. למעשה, זהו אחד השלבים הראשונים בקריאה. לכן, המחבר משתמש בשלושה מאפיינים חשובים שונים:

הבעות פנים

המפלצת מראה ביטוי שונה לכל אחת מהרגשות שהוא חווה. למשל, כשהוא שמח, הוא מחייך. עם זאת, כשהוא כועס, הוא מזעיף את מצחו. חלק זה הוא המפתח מכיוון שהוא עוזר לילדים ללמוד כיצד הם מרגישים. בנוסף, הם גם לומדים לזהות ביטויים אלו אצל אחרים.

צבעים

מצד שני, כל צבע תמיד מרמז על תחושות שונות. למעשה, יש הרבה מחקרים על הפסיכולוגיה של הצבע. בדרך כלל, אנו מקשרים צבעים בהירים, כמו צהוב, עם אנרגיה וחיוביות; אנו מקשרים אפלים, כמו שחורים, לרגשות שליליים.

אותו דבר קורה במפלצת הצבע. לכן, ילדים קטנים יקשרו את הרגשות החיוביים והשליליים בספר עם צבע המפלצת.

תמונות אחרות במפלצת הצבע

במוחנו, ישנם דברים מסוימים שאנו מקשרים לכל תחושה או צבע. למשל, הגשם משפיע על מצב הרוח שלנו ומעורר בנו נוסטלגיה או עצב. בתורו, אנחנו יכולים לקשר גשם עם הדמעות שאנו מזילים כשאנחנו עצובים. לבסוף, אנחנו בדרך כלל מקשרים מים עם הצבע הכחול.

תהליך זה של יצירת מערכות יחסים בין אלמנטים יומיומיים, רגשות וצבעים מתרחש בכל עמוד של מפלצת הצבע. לכן, הגשם מייצג את העצב של המפלצת בזמן שהציפורים מראות את שמחתו.

ניהול רגשות

מפלצת הצבע והרגשות
מפלצת הצבע והרגשות.

עם זאת, מפלצת הצבע הולכת צעד אחד קדימה ומתעמקת באינטליגנציה רגשית. כפי שציינו, המפלצת היא בלגן כי הוא מרגיש הרבה רגשות בו זמנית. ילדים, כמו מבוגרים, יכולים להרגיש כך, וזה לא קל לנהל את כל הרגשות האלה.

הסיפור הזה מלמד אותם שלבים שיש לבצע. ראשית, עליהם להכיר בכך שהם חשים מספר רגשות בו זמנית. לאחר מכן, הם צריכים לזהות כל אחד מהרגשות האלה. לבסוף, עליהם לשאול מדוע הם מרגישים כך. תהליך זה של הכרה, הזדהות, אסוציאציה והיגיון יעזור להם לפתח את האינטליגנציה הרגשית שלהם.

חשיבותה של מפלצת הצבע

כשילדים צעירים, הם מבטאים את הרגשות שלהם בצורה פשוטה יותר. לכן, ספר זה עוזר להם לבסס קשר ישיר של סיבה (תחושה) ותוצאה (התגובה). במילים אחרות, אם אני עצוב, אני בוכה; אבל אם אני שמח, אני מחייך.

עם זאת, מה קורה כשאנחנו מתבגרים? ככל שאנו מתבגרים, אנו מגלים רגשות חדשים ומורכבים יותר. אם לילדים יש בעיות בניהול הרגשות הבסיסיים ביותר, זה עלול להפוך למכשול בעתיד.

מפלצת הצבע תעזור להם לבטא את רגשותיהם וללמוד לתעל אותם מגיל צעיר מאוד. בנוסף, עידוד תקשורת מסוג זה בוודאי יעזור לכל בני המשפחה.

איך לקרוא את הספר

למה אתה לא קורא את זה בקול רם? אתה יכול אפילו לעשות קולות עבור כל רגש! למרות שילדים קטנים עדיין לא יודעים לקרוא, קל מאוד לעקוב אחר הסיפור אם מישהו קורא להם בקול רם.

הספר הזה כל כך אינטואיטיבי שאתה צריך לקרוא אותו רק כמה פעמים כדי שהם ישנן את מה שקורה בכל עמוד. לאחר מכן, הם יוכלו לחלוק אותו עם אחרים.

בנוסף, ספר זה הודפס בפורמטים שונים. לדוגמה, יש גרסה קטנה יותר וניתנת לניהול לילדים. למעשה, יש גם גרסה קופצת.

פופולריים