למדו את הילדים להיות נאמנים לעקרונותיהם

עלינו ללמד את ילדינו מגיל צעיר להיות נאמנים לעקרונות ולערכים שלהם
עם זאת, עלינו ללמד את ילדינו מגיל צעיר להיות נאמנים לעקרונות ולערכים שלהם.
בתקופת הילדות וההתבגרות, הצורך באישור יכול לגרום לילדים לקבל החלטות עליהן מאוחר יותר מתחרטים. לכן זה כל כך חשוב שנלמד אותם להיות נאמנים לעקרונות שלהם.

החיים בחברה כרוכים בצורך להשתייך וברצון לקבל אישור מאחרים. זה משהו טבעי בכל בני האדם. במידה זו או אחרת, אנו מסתגלים לאחרים על מנת ליצור מערכות יחסים וקשרים. עם זאת, עלינו ללמד את ילדינו מגיל צעיר להיות נאמנים לעקרונות ולערכים שלהם. אחרי הכל, שום מערכת יחסים בריאה לא צריכה לגרום לך לאבד את המהות האמיתית שלך.

כולנו יודעים שגיל ההתבגרות הוא שלב בו חברים הופכים חשובים מאי פעם בחיי הילדים. קבוצת השווים שלהם משחקת תפקיד מפתח בזהותם של צעירים. עם זאת, גם כאשר ילדים צעירים מאוד, אנו יכולים לראות שהם חשים לחץ ניכר להשתלב ולהתקבל.

לכן, אין סיבה לדחות שיחה עם ילדים על החשיבות והערך של להיות נאמנים לעקרונות שלהם.

להיות נאמנים לעקרונות שלהם פירושו להיות נאמנים לעצמם

העקרונות שלנו מרכיבים את מי שאנחנו באמת ומגדירים את העמדות והרצונות שלנו, ומה אנחנו מצפים לתת ולקבל. מצוות אלו מנחות אותנו בדרכנו בחיים ומשמשות מצפן בבואנו לקבל החלטות. אמנם זה נכון שעקרונות אוניברסליים מסוימים קיימים, אבל כל אדם לוקח אותם על עצמו במידה רבה או פחותה. וזה קובע מי אנחנו.

כהורים, אנו עושים מאמץ להנחיל ערכים מסוימים לילדינו. זה מה שעוזר להם להבחין בין נכון לרע. אנחנו מנסים לתת להם דוגמה טובה ואת הכלים שהם צריכים כדי לעזור להם להפוך לבני אדם טובים שתורמים לחברה.

"ילדים הם המסרים החיים שאנו שולחים לזמן שלא נראה."

- ניל פוסטמן -

ללא ספק, ההקשר המשפחתי קובע את הבסיס לערכים שילדים יאמצו. עם זאת, במקרים מסוימים, החיים יעמידו אותם במבחן. כשזה קורה, כל עקרונות שילדים לא הצליחו להפנים באמת עלולים להתערער.

כפי שציינו לעיל, ילדים חווים צורך עז בקבלה ורצון להשתייך לקבוצת השווים. וכל זה יכול לפעמים להוביל אותם לקבל החלטות שלאחר מכן הם מתחרטים. לכן, עלינו להסביר לילדינו את החשיבות העצומה של לא לבגוד בעצמם כדי לזכות בחיבה והערצה של אחרים.

ללמד ילדים להיות נאמנים לעקרונותיהם

מכבדים את עצמם

כבוד עצמי הוא המפתח לחלוטין על מנת שילדים ובני נוער (ומבוגרים, כמובן) יהיו מאושרים. עלינו ללמד את בנינו ובנותינו לדעת להקשיב לרצונות שלהם ולהבין את רגשותיהם.

ללמד ילדים להיות נאמנים לעקרונותיהם
ללמד ילדים להיות נאמנים לעקרונותיהם.

אם הם יכולים ללמוד את שני הדברים האלה, חייהם יהיו הרבה יותר קלים במובנים רבים. יתרה מכך, הם צריכים להבין שלהעמיד את עצמם במקום הראשון זה לא מעשה אנוכי. במקום זאת, זהו מעשה האהבה החשוב ביותר - אהבה עצמית.

כהורים, עלינו לבנות הערכה עצמית בריאה אצל ילדינו. כך, לא יהיה ניחוש שני כאשר מישהו ידרוש ממנו לוותר על הכבוד העצמי שלו.

הם יבינו שכל מי שמנסה לתמרן, להשתמש בהם או לפגוע בהם אינו ראוי לידידות שלהם. זה משהו שאנחנו צריכים להיות מאוד ברורים לגביו בעת חינוך ילדינו.

מכבדים אחרים

פעמים רבות, ילדים ובני נוער יכולים למצוא את עצמם במצבים בהם יצטרכו לקחת צד. הם יכולים להיות בצד של הקורבן או בצד של הבריון. אולי החברים שלהם מבקרים, פוגעים או סוחטים חבר לכיתה. כשזה קורה, ילדים צפויים להרגיש את הלחץ לעשות את אותו הדבר.

הפחד מדחייה יכול לעתים קרובות לגרום לילדים להשתתף בדינמיקה אגרסיבית. זו הסיבה שכל כך חשוב להנחיל מערכת חזקה של עקרונות. ילדים שאימצו את הערכים של טוב, סובלנות, סולידריות ואמפתיה יהיו בעלי סיכוי גבוה יותר לעמוד בפני התנהגויות שגויות. הם יכירו בהם כבלתי מקובלים ויסרבו להשתתף... לא רק בגלל כמה הם מזיקים לאחרים, אלא גם בגלל שהם יודעים שמעשיהם מגדירים מי הם.

להיות כנה

מהרגע שבו ילדים נכנסים לגיל ההתבגרות, ילדים מרגישים פיתוי גדול יותר להיות לא ישרים. זה נפוץ שהם מתחילים לספר " שקרים לבנים קטנים " או להשאיר חלקים מסוימים מהאמת כשהם מדברים עם הוריהם.

מצד אחד, זהו חלק נורמלי מהתפתחות זהותם. עם זאת, זה יכול גם לצאת משליטה כאשר ההורים לא הצליחו ללמד אותם את הערך של להיות כנים.

אמהות ואבות חייבים לנסות לעזור לילדיהם להבין שלהיות כנים זה מעשה של אומץ. לפעמים זה נראה כאילו אמירת שקר יכולה למנוע מהם צרות. עם זאת, בטווח הארוך, אי כנות רק מחמיר את המצב והופך אותנו לאנשים לא נאמנים.

אלו הן רק כמה דוגמאות, אבל כל אחד בונה את האופי שלו סביב הערכים שהוא או היא מאמין שהם חשובים. כהורים, עלינו לנסות להדריך את הקטנים שלנו בהגדרתם את הערכים שילוו את התפתחותם.

עזרו לילדיכם ללמוד על הערכים שאתם רואים בהם נחוצים ולמדו אותם להיות נאמנים לעקרונות שלהם. בכך תגדל בני אדם נפלאים ותיצור עתיד מזהיר יותר.