איך להשתמש בבלוגים בכיתה?

יש גם עקומת למידה בכל הנוגע לשימוש בבלוגים בכיתה
כמו ברוב המשימות החדשות, יש גם עקומת למידה בכל הנוגע לשימוש בבלוגים בכיתה.
היום, אנחנו הולכים להסתכל על אחד הכלים החזקים ביותר שמורים יכולים להשתמש בהם, לא משנה באיזה נושא אתה מלמד. הישאר בסביבה כדי ללמוד כיצד להשתמש בבלוגים בכיתה.

בלוגים יכולים להיות כלי חינוכי נהדר ולתת לתלמידים חופש מוחלט לפרסם תוכן אינטרנט. עם זאת, חשוב לדעת איך להשתמש בבלוגים בכיתה. עם זאת בחשבון, המאמר של היום יספר לך את כל מה שאתה צריך לדעת כדי להפיק את המרב מכלי זה.

לגרום לילדים לכתוב, במיוחד כאשר הם לא פיתחו את ההרגל, יכול להיות אתגר - גם לתלמידים וגם למחנכים. אז, דמיינו, למשל, שאתם רוצים שהתלמידים שלכם יכתבו על מתמטיקה. זה כנראה נשמע אפילו יותר מאתגר. אבל, אם אתה משתמש בבלוגים בכיתה, זה יכול לעשות את כל ההבדל.

הכתיבה בבלוגים נוטה להישמע לא פורמלית ומוכרת למדי. כתיבה אקדמית, לעומת זאת, נוטה להיות מאוד פורמלית ואף יכולה להפחיד אנשים רבים. לכן, העובדה שסטודנטים כותבים עבור בלוג יכולה לעזור להפיג את הלחץ של כתיבה אקדמית פורמלית. הקשר זה נותן לתלמידים קול, אבל בצורה נוחה ולא מאיימת.

מה זה בלוג?

המילה "בלוג" היא קיצור של המילים יומן אינטרנט. זה בערך כמו יומן מקוון או יומן, אלא שהם לא בהכרח פרטיים. במקום זאת, ברוב המקרים, הם נוצרים עבור קהל מסוים. ממש כמו ביומן, כתיבת בלוג רגועה. אז, עם זה בחשבון, זו יכולה להיות דרך מצוינת עבור תלמידים להתחיל להרגיש טוב בכתיבה, ללא לחץ.

אנשים משתמשים בבלוגים כדי לכתוב על כל מיני נושאים. יתרה מכך, הקוראים יכולים להשאיר תגובות, אשר מובילות לאחר מכן לוויכוחים ודיונים על תוכן הבלוג.

לדוגמה, בלוג על חינוך לאמנויות בכיתה יכול ליצור דיאלוג בין מורים מומחים לנושא לבין אלו שרק מרטיבים את רגליהם. הם יכולים לשאול אחד את השני שאלות ולקבל את התשובות והקלט שהם מחפשים.

טיפים כיצד להשתמש בבלוגים בכיתה

הנחיות וציפיות

כמורה, התחל בהתייעצות עם המוסד החינוכי שלך לגבי מה אתה יכול ומה אתה לא יכול לעשות עם בלוגים בכיתה. לדוגמה, למה אתה יכול להשתמש בהם ועם איזה סוג של תוכן. כך תוכל לפתח יעדים ברורים, קווים מנחים וציפיות עבור עצמך ועבור התלמידים שלך.

לדוגמה, בית הספר שלך עשוי לאפשר או לא לאפשר לך לפרסם תמונות של התלמידים שלך. לחלופין, ייתכן שתזדקק לאישור בכתב מההורים על מנת שתלמידים קטינים ישתתפו. חיוני להכיר את הכללים לפני שתתחיל עם הבלוג שלך. לאחר מכן, תוכל לפרסם ולעדכן את כללי המשתמש ישירות בבלוג כדי להפוך אותם לנגישים יותר עבור הורים ותלמידים.

שלב את תכנית הלימודים בכיתה

אם אתה משתמש בבלוגים בכיתה
אבל, אם אתה משתמש בבלוגים בכיתה, זה יכול לעשות את כל ההבדל.

אתה יכול להשתמש בבלוגים כדי לתת למורים ולתלמידים גישה נוחה לתכנית הלימודים ולסילבוס בכיתה שלך. ממתמטיקה ומדעים ועד היסטוריה וספרות, בלוגים הם דרך מצוינת לשתף את תוכנית הלימודים.

כישורי כתיבה טובים חשובים לכל התלמידים ולכל תחומי המקצוע

בלוגים לא דורשים רק ידע בנושא מסוים. חשוב גם להחזיק ולהמשיך לפתח כישורי כתיבה. גם אם בלוג עוסק במתמטיקה או במדעים, עדיין כדאי להקדיש זמן ומקום לעבודה על כתיבה ודקדוק.

חשיבות ההערות בעת שימוש בבלוגים בכיתה

מדור ההערות בתוך ערך בבלוג הוא מקום שבו התלמידים יכולים לחלוק את מחשבותיהם, דעותיהם ושאלותיהם. בדרך זו, תוכלו ליצור דיון או דיון בנושא, כמו גם להתייחס לכל ספק שיש לתלמידים שלכם. זה רעיון טוב ללמד אותם מה עליהם לעשות ומה אסור לעשות כשהם מעירים, כמובן.

כמורה, אתה יכול להתחיל בכתיבת הערכים הראשונים בבלוג ולבקש מהתלמידים שלך לפרסם תגובות. לאחר מכן, תוכל לדון בהערות בזמן השיעור. חשוב לעודד את התלמידים לתרום עם הערות איכותיות ולהשתמש בשפה נכונה כאשר עושים זאת.

אל תשכח להיות מציאותי

יצירת בלוג לוקחת זמן ולכן, למשל, אתה יכול להתחיל עם בלוג המתמקד בנושא המאפשר לתלמידים לתרום מאמרים משלהם, בפיקוח. במקרה זה, תצטרך לבחור משהו שהתלמידים שלך יכולים להתלהב ממנו.

אתה יכול גם ליצור בלוג כיתה נושאי. וברגע שהנושא נגמר, אתה יכול ליצור בלוג חדש בנושא חדש. למשל, החשיבות של אכילה בריאה, בעלי חיים שנמצאים בסכנת הכחדה, שירים אהובים וכו'. הבלוגים שלא תעדכנו עוד יישארו כפי שהם ויישארו זמינים עבור אחרים.

עקומת הלמידה לשימוש בבלוגים בכיתה

כמו ברוב המשימות החדשות, יש גם עקומת למידה בכל הנוגע לשימוש בבלוגים בכיתה. ללמוד לעבוד עם פלטפורמות כמו וורדפרס יכול לקחת קצת זמן. עם זאת, זה עשוי פשוט להפוך למשימה שהתלמידים מתלהבים ממנה, מה שיעזור להם לקחת אותה ברצינות רבה יותר.

עם תלמידים מבוגרים יותר (מכיתה ד' ואילך), אתה יכול לבקש מהם לנהל ולפקח על בלוגים והערות. צור תפקידי ניהול ולאחר מכן סובב את המשימה בין התלמידים במהלך הסמסטר.

כיתות מסורתיות הן נחלת העבר, ומקצועות חדשים תלויים בידע על טכנולוגיות מידע ותקשורת. אז, בלוגים יכולים לעזור לתלמידים לפתח את היכולות שהם צריכים כדי לקבל חינוך מעוגל היטב.

פופולריים