חשיבות התקשוב בגן ובגן

חשיבות התקשוב בגן ובגן
חשיבות התקשוב בגן ובגן.
טכנולוגיית מידע ותקשורת מקבלת יותר ויותר רלוונטיות בחינוך. היום נבחן את החשיבות של כיתות תקשוב לגיל הרך והגן.

הידע והשימוש בטכנולוגיית מידע ותקשורת הם משהו שאנשי חינוך חייבים לקדם בשלב מוקדם. לכן, השימוש בתקשוב בגן ובגן חשוב מאוד.

כיתות הגן והגן מחנכות ילדים בגילאי 3 (או לפעמים 2) עד 6. זהו טווח הגילאים שבו בנים ובנות צריכים ליצור קשר ראשון עם טכנולוגיית מידע ותקשורת.

טכנולוגיית מידע ותקשורת (ICT)

תקשוב מתייחס למשאבים טכנולוגיים, כלים ותכניות שאנו משתמשים בהן לעיבוד, ניהול ושיתוף מידע. אלה כוללים מגוון מכשירים טכנולוגיים, כגון מחשבים, טלפונים סלולריים, טלוויזיה, קונסולות משחקים, שולחנות וכו'.

נכון לעכשיו, טכנולוגיית מידע ותקשורת ממלאת תפקיד בסיסי בחיי היומיום. היא מציעה את השירותים ש"המשתמשים" רגילים להשתמש בהם מדי יום. לדוגמה, דואר אלקטרוני, הודעות טקסט, הודעות מיידיות, ניווט באינטרנט, מנועי חיפוש וכו'. הרשימה ממשיכה להתארך יותר ויותר.

טכנולוגיית מידע ותקשורת מעמידה כמות אינסופית של מידע ונתונים בקצות אצבעותינו. לכן, פיתוח מיומנויות טכניות מסוימות הקשורות לשימוש בטכנולוגיה הוא בסיסי.

הדבר נכון גם לגבי יכולות הקשורות לפרשנות מידע. ילדים צריכים להבין שלא כל מה שמופיע באינטרנט הוא שלם או נכון לחלוטין.

חשיבות התקשוב בגן ובגן

הידע והשימוש בתקשוב בגיל הרך חשובים מכיוון שהוא מאפשר לילדים לפתח מיומנויות שונות. בעיקר, הם מקדמים מיומנויות הקשורות לשימוש במחשבים או בטאבלטים, כמו יכולות מישוש, שמיעה וראייה.

במקום השני, ילדים מפתחים מיומנויות אחרות הקשורות לתכניות, למשחקים ולאפליקציות הדידקטיות שהם נתקלים בהם.

במילים אחרות, השימוש בתקשוב תורם ומלווה את ההתפתחות הקוגניטיבית של ילדים בגילאי הגן והגן. מגע עם מחשבים, טלפונים סלולריים או כל מכשיר טכנולוגי אחר מגיל צעיר מקל ותומך בלמידה. כמובן, קשר זה צריך תמיד להיות כרוך בתיווך של מוריהם.

שימוש בתקשוב בכיתות הגן והגן
שימוש בתקשוב בכיתות הגן והגן.

השימוש בטכנולוגיה בכיתה מניע את הילדים ומאפשר להם לחפש מידע וליצור אסטרטגיות. זה גם נותן להם את ההזדמנות לקבל החלטות קטנות תוך כדי המשימות שלהם. הם בוחרים, מסננים, בוחרים וכו'.

תרומות התקשוב בכיתות הגן והגן

שימוש בתקשוב בכיתות הגן והגן...

  • ממריץ יצירתיות.
  • מעודד ניסויים.
  • מאפשר לכל תלמיד להתקדם בהתאם לקצב הלמידה האישי שלו .
  • מפתחת אסטרטגיות חקירה מתחילות.
  • מעורר סקרנות.
  • מפתחת אוטונומיה גוברת.
  • מניע למידה.
  • מסייע בפיתוח תיאום עין-יד.

תקשוב בגן ובגן: היבטים שיש לקחת בחשבון

עד לנקודה זו, התייחסנו ליתרונות ולחשיבות התקשוב בחינוך המוקדם. עם זאת, עלינו לדבר גם על שימוש נכון בתקשוב בכיתות הגן והגן. תקשוב בבתי ספר יכול להיות שלילי במקרה של שימוש לרעה או שימוש מופרז בתקשוב .

במהלך הגיל הרך והגן, ילדים זקוקים לחינוך המבוסס על משחק והתנסות עם חפצים אמיתיים. מה גם שהם צריכים קשר עם אחרים ועם הטבע, לקרוא סיפורים ולהתפתח מבחינה רגשית וחברתית.

נכון שהשימוש בטכנולוגיה ממלא את תפקידו בפיתוח חברתי, שיתופי ושיתופי. בלי קשר, שום דבר לא משתווה לסוציאליזציה עם אנשים אחרים, פנים אל פנים, עם מגע פיזי.

יחד עם זאת, חשוב גם להגביל את השימוש בתקשוב בגן ובגן. חשיפה ממושכת עלולה להזיק - להשפיע על היציבה של הילד, ולהוביל לאורח חיים בישיבה ולהתנהגות אנטי-חברתית.

לבסוף, כאמור לעיל, כל שימוש בטכנולוגיה במהלך הגן והגן צריך להיות כרוך בתיווך מורה קבוע. זה נכון גם לגבי שלבי החינוך הבאים.

המורים אינם אחראים רק ללמד כיצד פועלות טכנולוגיות חדשות וכיצד להשתמש בהן. במקום זאת, עליהם ללמד גם על שימוש קריטי ואחראי במידע שילדים ניגשים אליו.

טכנולוגיית מידע ותקשורת מציעה אינסוף אפשרויות לגישה מיידית למידע. המשמעות היא שילדים צריכים ללמוד לפרש את נפח המידע הרב שהם יתקלו בהם. מידע זה, בהזדמנויות רבות, אינו שלם, מוטה, וצריך תמיד להיות קשור בהקשר.