טלפונים סלולריים הם לא צעצועים לילדים

הורים לא צריכים לשכוח שטלפונים סלולריים הם לא צעצועים לילדים
עם זאת, הורים לא צריכים לשכוח שטלפונים סלולריים הם לא צעצועים לילדים.
טלפונים סלולריים אינם צעצועים לילדים, והשימוש בהם עלול להיות מסוכן למדי. זו הסיבה שכדאי לשים לב ולמצוא פתרון או חלופה.

כיום, ליותר ויותר ילדים מגילאי עשר עד חמש עשרה יש טלפונים סלולריים. עם זאת, הורים לא צריכים לשכוח שטלפונים סלולריים הם לא צעצועים לילדים. למעשה, המכשיר הזה הפך ל"צורך" לא רק למבוגרים אלא גם לילדים.

יתר על כן, ילדים מבקשים מהוריהם לקנות להם טלפונים סלולריים מגיל צעיר מאוד. והדבר הגרוע ביותר הוא שהם מסכימים לזה, וילדים מקבלים טלפונים סלולריים כאילו הם סתם צעצועים לשחק איתם. זו הסיבה שאתה צריך להיות זהיר. למרות שנראה שהם משאב בידור טוב, הם לא צעצועים.

אז מה הם הסיכונים במתן טלפונים סלולריים לילדים? למה הם לא יכולים להיחשב צעצועים לילדים? אם אתה רוצה לדעת יותר על זה, המשך לקרוא.

טלפונים סלולריים הם לא צעצועים לילדים, אבל הם לא יודעים את זה

ילדים חושבים שכל מה שמשעשע אותם הוא צעצוע. עם זאת, למרות שהם לא מבינים זאת, טלפונים סלולריים הם לא צעצועים לשחק איתם.

"צעצועים הם חפצים שילדים משתמשים בהם כדי לשחק ולפתח מיומנויות שונות".

-האקדמיה הספרדית המלכותית-

לפי הגדרה זו, כל דבר שילדים משתמשים בהם כדי לבדר את עצמם יכול להיות צעצוע. עם זאת, בחיים האמיתיים, זה לא נכון. למעשה, צעצועים תוכננו במיוחד כדי לבדר ולשעשע ילדים.

למרות שלפעמים הורים נותנים לילדים את הטלפונים שלהם, הסמארטפונים לא נועדו למטרה זו. ילדים לא בוגרים מספיק כדי להבין איך טלפון עובד ואת הסיכונים שהם לוקחים כשהם משחקים איתו.

סיכונים שילדים לוקחים כשהם משחקים בטלפונים סלולריים

כאשר משחקים בטלפונים סלולריים, ילדים לוקחים סיכונים רבים. למעשה, המכשירים הללו הפכו לכלי עבור בריונים ורודפי ילדים. זו הסיבה שפלטפורמות מדיה חברתית ואפליקציות הודעות טקסט מסוכנות מאוד לילדים.

לפעמים, הורים משתמשים בבקרת הורים כדי להגביל את השימוש של ילדיהם, אבל זה לא מספיק. להלן כמה בעיות שילדים עלולים להיתקל בהם בעת שימוש בטלפונים סלולריים בגיל צעיר:

 • בעיות זיכרון.
 • עיכוב למידה.
 • בעיות קשב.
 • חוסר שליטה עצמית.
 • אימפולסיביות.
 • בעיות התנהגותיות.
 • התמכרות לטכנולוגיה.
 • גורם סיכון לשימוש בסמים בגיל ההתבגרות.
 • סיכון להשמנה.
 • בעיות שינה.
 • בעיות ראייה.

הם לא יכולים להחליף צעצועים מסורתיים

טלפונים סלולריים אינם יכולים להחליף צעצועים מסורתיים, כגון מכוניות, בובות, כדורים, בלוקים או כל צעצוע אחר שיכול לעזור להם לפתח את הדמיון ואת כישורי הלמידה שלהם. יתר על כן, ילדים קטנים צריכים לשחק משחקי תפקידים עם ילדים אחרים, הוריהם או חיות מחמד.

כמובן, אנחנו לא מתכוונים שהם לא יכולים לגעת בטלפון סלולרי מדי פעם. אבל, אם הם עושים את זה, ההורים שלהם צריכים לפקח עליהם ולהשתמש בבקרת הורים. זה יקטין את הסיכונים האפשריים שהם עלולים להיתקל בהם בכל פעם שהם משתמשים בטלפונים סלולריים.

טלפונים סלולריים הם לא צעצועים לילדים
טלפונים סלולריים הם לא צעצועים לילדים.

דבר חשוב נוסף שהורים חייבים לעשות הוא להגביל את זמן המסך עבור ילדיהם. בנוסף, הם יכלו להוריד אפליקציות חינוכיות שיעזרו לילדיהם לפתח את הכישורים השונים שלהם.

האם טלפונים סלולריים הם כלים חיוניים לילדים?

כל יום יותר ויותר ילדים מבקשים מהוריהם לקנות להם טלפון סלולרי. כשההורים שלהם שואלים אותם בשביל מה הם רוצים את הפלאפון, הם בדרך כלל עונים: "כי לחבר שלי יש כזה, אז גם אני רוצה!" "כי אני רוצה אחד!" "כדי שאוכל לדבר עם החברים שלי!" בין היתר.

בסופו של דבר זה הופך למעגל קסמים בקרב ילדים. חוץ מזה, הורים רבים שאלו את עצמם בוודאי האם הילדים שלהם בוגרים מספיק כדי להשתמש בטלפון סלולרי כמו שצריך. אנחנו מאמינים שהם לא.

למה שילד בן שבע צריך טלפון סלולרי? אם יש להם אחד, הם יכולים לקבל הודעות שהוריהם לא יוכלו לשלוט, מכיוון שהורים לא יכולים לפקח על השימוש בטלפון 24 שעות ביממה. במקרה זה, ילדים יהיו בשליטה, ואין להם שליטה עצמית בגיל הזה.

מה יכולים הורים לעשות אם ילדיהם מבקשים טלפון סלולרי?

כשילדים מבקשים טלפון סלולרי, צריך להגיד להם שזה לא צעצוע לילדים, ואפשר גם לתת להם דוגמה: "אם לשכן יש מכונית יותר טובה משלנו, זה לא אומר שהם יותר טובים מזה לנו!" לכן, אם לחבר שלהם יש פלאפון, זה לא אומר שהוא יותר טוב מהם.

לפעמים מגמות אינן חיוביות, והן מובילות לבעיות מסוימות. זו הסיבה שאתה צריך להגביל את השימוש בטלפון שלהם, ולעולם לא לתת להם אותו בגחמה.

יש הורים שקונים טלפון סלולרי לילדים שלהם בגלל שהם חולים או במקרה חירום. הורים אחרים מלמדים את ילדיהם שהם לא צריכים טלפון כדי לחיות את חייהם, והם מסבירים שברגע שהם גדולים מספיק, יהיה להם אחד.

לכל הורה יש את הזכות לחנך את ילדיו כפי שהוא חושב שהוא הטוב ביותר. בנוסף, הם יכולים לקנות מה שהם רוצים עבור הילדים שלהם. עם זאת, חשוב להבין את הסיכונים העשויים להיות כרוכים בשימוש בטלפון סלולרי.

טלפונים סלולריים הם לא צעצועים לילדים

פעמים רבות, הורים משתמשים בטלפונים סלולריים כמשאב כדי להרגיע את ילדיהם. עם זאת, הם צריכים להבין שזה עובד רק לרגע, כי טלפונים סלולריים הם לא צעצועים.

לבסוף, ברור שכל הורה צריך להחליט אם לילדים שלו יהיה או לא יהיה טלפון סלולרי. אבל, אנחנו חושבים שעדיף לחכות עד שהילדים יהיו בוגרים ואחראים מספיק כדי להשתמש בו כראוי.

פופולריים