להיות רגיש לרמזים של התינוק שלך

זה ברגעים אלה שבהם אתה צריך להיות רגיש לרמזים של תינוקך
זה ברגעים אלה שבהם אתה צריך להיות רגיש לרמזים של תינוקך, מה שמוביל להתקשרות בטוחה.
אם תדע לזהות את הרמזים של תינוקך, אתה תיצור התקשרות בטוחה, הנחוצה להתפתחותו!

אם אתם הורים, אז אין ספק שמצאתם את עצמכם במצב בו התינוק שלכם בכה ולא הייתם בטוחים מדוע. שום דבר שאתה עושה לא עובד ונראה שהקטנה שלך לא רוצה להירגע. הן לא רוצות בקבוק, הן לא רוצות להניק. הם לא ירדמו, יש להם חיתול נקי... אז מה קורה? זה ברגעים אלה שבהם אתה צריך להיות רגיש לרמזים של תינוקך, מה שמוביל להתקשרות בטוחה.

ככל שהזמן עובר, התינוק שלך מזדקן ואתה חכם יותר, כך שקריאת האותות הללו הופכת לטבעית יותר. אלו אינן יכולות נפשיות שאתה מפתח, אלא חוש מכוון לקריאת הרמזים של תינוקך. זה לא קסם, זה הורות.

התקשרות מאובטחת הודות לרגישות לרמזים של תינוקך

על פי מחקר אחד, כאשר אתה רגיש לרמזים של תינוקך, זה משפיע על התפתחותו ועל הקשר שתחלוק עם ילדך במשך שנים רבות; אתה יוצר בסיס איתן לצמיחה והתפתחות עצבית.

אם התינוק שלך מאושר ומרגיש קשר איתך, סביר להניח שזה ישפר את התחושה שלו. על פי המחקר, רמת הרגישות שלך לרמזים של תינוקך עשויה להיות מנבא חשוב להתקשרות בריאה בין הורה לילד.

בפרט, תינוקות ייצור התקשרות בטוחה עם הורים המסוגלים להבין את צרכיהם באופן תדיר ומדויק. הורה שמבין את הקטן שלו יידע איזה צעצוע הוא מעדיף, אם הוא עייף, או אם משהו לא בסדר. תינוקות שיש להם קשרים חזקים עם המטפלים העיקריים שלהם יהיו ילדים בריאים ומאושרים יותר בעתיד.

ילדים שמרגישים מחוברים בטוחים, בין היתר, טובים יותר בוויסות רגשותיהם, בעלי הערכה עצמית גבוהה יותר ומפגינים פחות בעיות רגשיות והתנהגותיות.

הרמזים של התינוק שלך: זה נורמלי לא תמיד להבין את הסימנים

זה נורמלי שהורים לפעמים קוראים לא נכון את האותות של ילדיהם, וזה בסדר. ייתכן שזה נובע מלחץ, הערכת יתר של מערך המיומנויות של הפעוט או קושי להאמין שלתינוק יש רגשות שליליים.

הורים טריים עשויים גם להתקשות בהבנת האותות של תינוקם עקב דיכאון לאחר לידה, שינויים במצב הרוח לאחר לידה, טראומה מלידה, והרגשת המום מהמצב החדש.

אלא חוש מכוון לקריאת הרמזים של תינוקך
אלו אינן יכולות נפשיות שאתה מפתח, אלא חוש מכוון לקריאת הרמזים של תינוקך.

יש קטנטנים שלא ממש טובים בלהראות את הצרכים שלהם. תינוק עשוי להצביע על כך שהוא רעב כשלמעשה, הוא עייף. התסכול מצד הילד נובע בעיקר מהאות המבולבל. חלק מההורים החדשים עשויים להתעלם מאותות עדינים מוקדמים יותר מהתינוק שלהם, כגון הנקה בגלל שהם רעבים.

אם תתעלמי מאותת ההנקה של תינוקך, אז זה יתקדם לבכי קטן. ואם אתה לא מגיב לבכי הקטן הזה, אז הקטן שלך יתחיל לבכות בקול רם. כשהבכי לא עובד, תצטרך להשתמש בבכי נואש יותר, חזק יותר.

כאשר רמזים מוקדמים מתפספסים, תינוקות מסלימים. ואם הורים טריים מוסחים או עוסקים במשימה אחרת, הם עלולים להחמיץ את הרמז המוקדם, ולכן, בסופו של דבר, מבולבלים לגבי הצורך הבסיסי.

שיפור ההבנה והתקשרות בטוחה

אז איך אתה יכול להשתפר בפענוח המחשבות והרגשות של תינוקך לעתים קרובות יותר? באופן אידיאלי, אתה צריך להתבונן בקפידה על הקטן שלך בכל פעם שאתה איתם. הורים טריים רבים ניגשים להורות מתוך מחשבה שהם צריכים לדעת הכל על טיפול בילדם.

אבל אי אפשר לדעת הכל, אז ההורים האלה רק מתכוננים לכישלון. אם אתה ניגש לתינוקך כשותף לתקשורת, בסקרנות, אתה יכול להגיב לאות בידיעה שהסקרנות שלך תעזור לך למצוא את התשובה. זה כזה פשוט.

הרמזים של התינוק שלך: מה אם התינוק שלך חירש?

אם התינוק שלך חירש או סובל מירידה בשמיעה, אז אתה יכול להסתמך על רמזים לא מילוליים כדי להביע את רצונותיו ורגשותיו. האותות הללו עשויים לכלול הוצאת הלשון החוצה ותנועות פה אחרות, הסתכלות לתוך עיניהם, ניענע בראש, בטן מתוחה, אגרופים קפוצים, מצבי ראש וגוף שונים, כהה של העור מתחת לגבות ושינויים בנשימה.

הורים צריכים לנסות להתבונן ואז לשקף את הרמזים הלא מילוליים של הקטן שלהם. אז, למשל, אם התינוק שלך מוציא את הלשון שלו החוצה, הוציאו גם את הלשון החוצה. זה יאפשר להם לדעת שאתה מבין שהם מתקשרים איתך ושאתה מתקשר בחזרה. בתחילה, הם יגיבו בסקרנות מסוימת ואז יעסקו אותך בשפה שלהם. הם ירגישו שרואים, שומעים ומחברים.

לפעמים ייתכן שיהיה צורך בטיפול כדי לשפר התקשרות בטוחה

במקרים קיצוניים, חוקרים מציעים טיפול משפחתי. מצבים מסוימים שעשויים לדרוש ייעוץ כוללים תחושת המום, מאבק בתנאים ראשוניים, כגון סכסוך זוגי, הריון טראומטי או לידה, או קושי בקשר.

על ידי השתתפות במפגשים טיפוליים המתמקדים בהתקשרות בטוחה של תינוקות, ההורים יכולים לשנות את התנהגותם ולקבל מודעות והבנה טובה יותר לצרכיו של הקטן שלהם. טיפול פסיכולוגי יכול גם לעזור לחזק את הקשר עם תינוקך, כמו גם לעצמך, ולקדם צמיחה רגשית ונפשית בריאה.

פופולריים