4 בעיות משמעת בילדים וכיצד להתמודד איתן

אז אלו הן חלק מבעיות המשמעת שאנו כהורים עלולים להיתקל בהן אצל ילדינו לרוב
אז אלו הן חלק מבעיות המשמעת שאנו כהורים עלולים להיתקל בהן אצל ילדינו לרוב.
בעיות משמעת אצל ילדים משגעות הורים רבים. לפעמים, ילדים צעירים מפגינים התנהגות שיכולה באמת לנסות את סבלנותם.

זה מאוד נפוץ שיש בעיות משמעת אצל ילדים. הורים יכולים לעתים קרובות להיתקל בהתנהגות רעה שבאמת יכולה לשבור את סבלנותם. במאמר הבא, נבחן כמה מהבעיות הללו וכיצד לפתור אותן.

לדעת איך להתמודד עם התנהגות רעה של ילדים היא בסיסית; משמעת טובה עוזרת לילדים לנהל את עצמם טוב יותר בחיים, להשיג את מטרותיהם ולחיות בהרמוניה עם אנשים אחרים.

בעיות משמעת בילדים וכיצד לפתור אותן

הורים רבים מגיעים לרוב להתייעצות או מבקשים עזרה בבעיות התנהגות מסוימות אצל ילדיהם. במאמר הבא, נבחן כמה מבעיות המשמעת השכיחות ביותר אצל ילדים ומה ניתן לעשות בנידון.

הילד שלי לא מקשיב וזה כמעט בלתי אפשרי להביא אותם לבית הספר בבקרים

האם אתה צריך להגיד לילד שלך אלף פעמים להתלבש ולצחצח שיניים כדי ללכת לבית הספר או לכל מקום אחר, אבל נראה שהוא בעולם אחר ולא מקשיב לך? אצל ילדים בגיל בית ספר התנהגות זו נפוצה, אבל מה אפשר לעשות?

 • ביחד, תוכלו להכין את הבגדים ליום המחרת בלילה הקודם, כמו גם את כל השאר שהם צריכים. זה יבטיח שלא תבזבז זמן בבוקר לעשות זאת.
 • ערכו יחד רשימה של כל מה שהם צריכים לעשות בבוקר לפני היציאה. אם הם צעירים ועדיין לא יודעים לקרוא, אפשר להשתמש בציורים כדי להראות להם את כל השלבים שהם צריכים לעשות כדי שהם לא ישכחו כלום.
 • אל תספרי להם. תן להשלכות לבוא באופן טבעי. אם הם לא סיימו להתלבש, אז תגיד להם שהם יצטרכו להתלבש במכונית. כך הם יידעו להזדרז או שהם יגיעו בסופו של דבר לבית הספר בפיג'מה.
 • הגדר אזעקה ותגיד להם כמה זמן יש להם לעשות הכל ולוודא שיש להם זמן לעשות את זה.

הילד שלי כל הזמן מתריס נגדי

מסקנה על בעיות משמעת בילדים
מסקנה על בעיות משמעת בילדים.

הילד שלך מתריס, ולא משנה כמה אתה מבקש ממנו לא לעשות דבר מסוים, הוא עדיין עושה את זה. למשל, הם מרימים צעצוע וזורקים אותו; אתה מבקש מהם לא לעשות זאת, לא באופן אקטיבי או פסיבי, אבל יש להם התקף זעם. מה אתה יכול לעשות מהבחינה הזו?

 • תן להם אפשרויות לגבי מה שהם יכולים לעשות. למשל, אם הם רוצים לזרוק משהו, תגיד להם שהם צריכים להיכנס לגינה או לחנות ולזרוק כדור, אבל הם לא יכולים לזרוק צעצועים לתוך הבית. השתמש תמיד בטון תקיף אך רגוע.
 • אם הם עדיין לא יקשיבו, אז הסבירו להם שיהיו השלכות. "אם תזרוק את הצעצוע, אני אקח אותו ממך." ואם זורקים אותו שוב, מיד מרים אותו ושומר אותו. בדרך זו, הם יקימו את הקשר. גם אם ילדכם מתחנן בפניכם, אל תיסוגו.
 • שוחח תמיד עם ילדך בכבוד ובאמפתיה.
 • אם יש להם התקף זעם, חבקו אותם והרגעו אותם עד שהם יירגעו.

הילד שלי מכה ילדים אחרים

יש ילדים שמרביצים לאחרים כשהם לא מקבלים את דרכם. אם ילד אחר לוקח מהם צעצוע, הם מכים אותו. ואז, אם ההורים שלהם יספרו להם, הם פגעו גם בהם. אם הילד בן 6 ומעלה, אז הוא כבר חזק מספיק כדי לפגוע במישהו, ולכן זה עניין מאוד מדאיג את ההורים. מה אתה יכול לעשות?

 • אל תכה אותם, כי זה לא פתרון. מכות לא הולך לתקן את ההתנהגות של הילד.
 • עזרו להם למצוא דרך אחרת לשחרר את התסכול והכעס שלהם.
 • מצא זמן שבו הם רגועים, ושני ההורים צריכים לדבר איתם כדי להבהיר שאסור להכות. הסבירו מה יהיו ההשלכות אם הם יעשו זאת. החברים שלהם לא ירצו לשחק איתם, הם ייענשו בבית הספר, ויקבלו אזהרה וכו'.
 • למד אותם דרכים אחרות להביע את רגשותיהם. כשהם מרגישים כועסים, אמור להם ללכת לחדר שלהם, או למקום אחר בעצמם, כדי לנסות להירגע.
 • נסה למצוא שיטה טובה שבה הם יכולים להשתמש כאשר הם מרגישים כועסים ורוצים להרביץ למישהו. בדרך זו, בכל פעם שהם מרגישים כך, הם ישתמשו באותה שיטה כדי להירגע.

הילד שלי תמיד עונה בחזרה

בכל פעם שאתה מנסה להטיל משמעת לילד שלך, הם צוחקים עליך ועונים בחזרה. יתרה מכך, זה לא קורה רק בבית; הם גם דיברו עם המורה באותו אופן כי הם לא אהבו את מה שהם עושים בבית הספר. מהם הפתרונות להתנהגות זו?

 • כשאתה איתם והם מתחילים להגיב בצורה כזו, אז מיד תגיד להם שזה אף פעם לא בסדר להעליב אותך או מישהו אחר. התנהגות כזו היא בלתי נסבלת.
 • הישארו רגועים והיו תקיפים, גם עם הקול וגם עם שפת הגוף. אל תתעצבן, ואל תדבר איתם עד שיפסיקו להתייחס אליך בצורה כזו. אמור משהו כמו: "אם תדבר אליי ככה, אני לא אענה; כשתעשה זאת בכבוד, אז נדבר."
 • אם הם ימשיכו להיות חסרי כבוד, אז תגיד להם שיהיו השלכות. תעמוד במילה שלך ואל תיסוג.
 • בכל פעם שהם פונים אליכם או לכל אדם אחר בצורה מכבדת, שבחו אותם וחיזקו את ההתנהגות החיובית הזו.

מסקנה על בעיות משמעת בילדים

אז אלו הן חלק מבעיות המשמעת שאנו כהורים עלולים להיתקל בהן אצל ילדינו לרוב. נסו כמה מהפתרונות שהצענו לכם היום - אלו המתאימים ביותר לילדכם.

אם התנהגות זו נמשכת, ואתה מתקשה מאוד לשלוט בהם, אז אנו ממליצים לך להתייעץ עם יועץ מקצועי לקבלת הדרכה מותאמת אישית מה לעשות במצב זה עם ילדך.

פופולריים