ההשלכות של הבאת ילד אהוב

הילד האהוב ירגיש לחץ בגלל הציפיות הגבוהות שיש להוריו ממנו ולא מאחיו
הילד האהוב ירגיש לחץ בגלל הציפיות הגבוהות שיש להוריו ממנו ולא מאחיו.
הבאת ילד אהוב עלולה לפגוע קשות ביחסים המשפחתיים של הילדים ובהתפתחותם האישית. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד.

כאשר יש לך מספר ילדים, תחושת זיקה רבה יותר לאחד מהם היא שכיחה ולפעמים בלתי נמנעת. עם זאת, ילד מועדף יכול להשפיע לרעה על כל הדינמיקה המשפחתית, ויש השלכות על כל הילדים.

יש ילד אהוב

הורים הם בני אדם ולכן, אנו עשויים להרגיש יותר קשר כלפי חלק מילדינו מסיבות שונות. זה נפוץ שהילד האהוב הוא הבכור או הצעיר ביותר. כמו כן, אתה יכול להרגיש קרוב יותר לחלק מהילדים שלך כי הם יותר כמוך.

ילדים צוחקים, אוהבים, מתוקים ובדרך כלל קלים לגידול יכולים להפוך בקלות לאהובים על הוריהם. עם זאת, חלק מההורים נותנים את כל תשומת הלב לילד הקשה ביותר או עם צרכים מיוחדים, ומזנחים את השאר.

לא משנה מה המצב, תפקידנו להיות מאוזנים ולאהוב את כל הילדים באותה מידה. זו האחריות שלנו לתת להם התפתחות אישית בריאה. אם יש לך ילד אהוב, זה מקשה מאוד על התפתחות בריאה.

השלכות על האחים

  • ילדים שלא זוכים לאותה תמיכה מהוריהם כמו אחיהם ירגישו כאילו לא זכו באהבת הוריהם. לאחר מכן, הם ייסוגו ויישארו שמורים, ולא יבטאו את הבעיות שלהם.
  • אם הם חושבים להורים שלהם יש מועדף, הילדים האחרים יתחילו להרגיש דחייה וחוסר אמון כלפי הוריהם. הם גם יתחילו לחפש תמיכה מחוץ לבית, ויכולים להפוך לאנשים תלויים כמבוגרים.
  • ילדים שאינם אהובים יכולים לפתח התנהגות רעה כדי למשוך תשומת לב. בין אם בבית או בבית הספר, הם יכולים לפתח התנהגות משבשת.
  • בידיעה שהוריהם קצת מזניחים אותם, הם יסבלו מדימוי עצמי נמוך וחוסר יכולת להתחרות. הם לא ירגישו שהם יכולים להשיג את המטרות שלהם, ולא יהיו להם מוטיבציה לרדוף אחריהם.
  • אם להורים יש ילד מועדף, זה בהחלט ישפיע על היחסים של האחים זה עם זה. הילדים הלא אהובים ירגישו קנאה באהוב. כמו כן, הם לא יוכלו לפתח איתו קשר בריא.

השלכות לילד האהוב

אם להורים יש ילד מועדף
אם להורים יש ילד מועדף, זה בהחלט ישפיע על היחסים של האחים זה עם זה.

למרות שהם האהובים, יש גם השלכות על הילד האהוב ממערכת היחסים הלא מאוזנת הזו.

  • הוא יחוש עוינות מצד האחים שלו כי הם רואים בו איום. הסביבה הביתית תהיה תחרותית ולא מסבירת פנים. כמו כן, הוא עשוי אפילו לחשוב שהאחים שלו זוממים נגדו.
  • הילד האהוב ירגיש לחץ בגלל הציפיות הגבוהות שיש להוריו ממנו ולא מאחיו. הוא לא ירגיש את החופש לעשות טעויות ולחיות את החיים שלו. למעשה, הוא ירגיש שהוא חייב להתאים עבורו את החזון של הוריו.
  • לפעמים, הורים מתירנים מדי וסלחנים כלפי הילד האהוב עליהם. לאחר מכן, הוא גדל ללא גבולות, נורמות או השלכות על מעשיו. הוא עלול להרגיש אבוד, וייתכן שיהיה לו קשה לסבול תסכול ככל שהוא מזדקן.
  • כשהוא יודע שהוא הפייבוריט, הוא עשוי לחשוב שהוריו אוכלים מכף ידו. לכן, הוא לא יהסס לנצל את המצב הזה על ידי טענה, דרישה והאשמת אחיו. כשגדל, סביר יותר שהוא יהפוך לאדם מרוכז בעצמו.

מה אני יכול לעשות כדי שלא יהיה ילד מועדף?

כפי שציינו, זה אנושי להרגיש מחובר יותר לחלק מהילדים שלנו. הדבר החשוב הוא להיות מודע ואחראי, להימנע מביצוע הבחנות ולחפש סביבה הוגנת והרמונית בבית.

כמו כן, הקפידו לכלול את כל ילדיכם בתוכניות המשפחה. למעשה, אתה יכול אפילו להציע שבכל שבוע ילד אחד יוכל לבחור את הפעילות המשפחתית. עם זאת, זה גם מתאים לבלות רגעים לבד עם כל ילד, ולהעניק לו תשומת לב בלתי מחולקת.

לבסוף, בשום פנים ואופן אסור להשוות את ילדיכם זה לזה. לכל ילד יש סגולות ותכונות משלו שהופכות אותו לייחודי. היו הוגנים בהתמודדות איתם, והראו להם את אותה אהבה ומשמעת, מבלי להראות מועדפות.