להיות אמא נוכחת היא המתנה הטובה ביותר שתוכלו לתת לילדים שלכם

להיות אמא נוכחת זו המתנה הטובה ביותר
להיות אמא נוכחת זו המתנה הטובה ביותר.
כדי לגדל ילדים שמחים ובריאים, אתה לא צריך להיות מושלם. להיות אמא נוכחת תעזור להם להרגיש בטוחים ואהובים.

האמהות היא מאתגרת. יש אינספור מקרים שבהם אתה לא יודע מה אתה עושה, או שאתה מרגיש שאתה עושה הכל לא בסדר. היית נותן הכל בשביל מדריך הוראות. עם זאת, כל מה שיש לך הוא האינטואיציה שלך וחבורה של דעות של אנשים אחרים. כשהפחד משתלט עליך, זכור שחצי מהעבודה היא להיות אמא נוכחת.

כנראה, פעמים רבות, הלכת לישון והאשמת את עצמך שאינך מושלם. פעמים אחרות האשמתם את עצמכם על כך שלא הייתם נוכחים יותר או שפשוט לקחתם אותם לפארק במקום לעשות משהו טוב יותר.

אולי, הרגשת קשר בבטן כשאתה זוכר את התקופה ההיא שבה לא שמת לב לילדים שלך כי עשית מטלות בית. ואתה לא יכול לשכוח את היום שאיבדת את העשתונות והרמת את הקול שלך.

הלחץ הוא קבוע והוא בדרך כלל מגיע מעצמנו. לכן אנחנו רוצים להזכיר לכם שאתם נוכחים וזה מה שחשוב באמת. אתה לא צריך להיות מושלם. כשהילדים שלך יגדלו ויחשבו על ילדותם, הם לא יזכרו את התקופה שבה היית עייף מכדי לשחק. הם יזכרו שאמא שלהם תמיד הייתה שם בשבילם.

להיות אמא נוכחת זו המתנה הטובה ביותר

לכל אמא יש סיפור אחר. למעשה, נשים עוברות שלבים שונים במהלך האימהות שלהן. במהלך החודשים הראשונים (אפילו שנים), תינוקות תלויים באמהות שלהם כל הזמן. אמהות הן המקור העיקרי שלהן לחיבה, מזון ותמיכה.

מכיוון שהתינוק שלך כל הזמן זקוק לך ובוכה בכל פעם שאתה לא בסביבה, אתה עלול להתחיל להרגיש את זהותך הולכת לאיבוד. תפקידך כאישה, רעיה, חברה, איש מקצוע וכו' נמוג בכל פעם שהקטנה שלך זקוקה לך. אתה מבלה את כל זמנך בטיפול בתינוק שלך. לפעמים, הדבר היחיד שאתה מייחל לו הוא שיחה של מבוגרים.

להיות אמא נוכחת תעזור להם להרגיש בטוחים ואהובים
להיות אמא נוכחת תעזור להם להרגיש בטוחים ואהובים.

הקדשה במשרה מלאה זו עשויה לעלות עליך. עם זאת, נסו לזכור שהזמן הזה יעבור. וכל שנייה שתקדיש לילדייך תעזור להם לפתח הערכה עצמית חזקה. בכל פעם שאתה מחבק אותם, הם מרגישים אהובים. ובכל פעם שהם בוכים ואתה מנחם אותם, הם מרגישים בטוחים ולומדים לבטוח באנשים.

אם אתה המום, אל תרגיש אשם. זה נורמלי להזדקק לעזרה ולאחל לחופש. להיות אמא זו עבודה מאוד תובענית, אז זה נורמלי לרצות יום חופש. ובכל זאת, אל תשכחו את החשיבות של מה שאתם עושים ואת החשיבות של נוכחות במהלך התפתחות ילדיכם.

דרכים שונות להיות נוכחים

ככל שהילדים שלך גדלים, הם הופכים עצמאיים יותר ואתה יכול להתחיל להאציל משימות. תפקיד האב, בני משפחה אחרים או אפילו מורים מתחיל להיות רלוונטי יותר. לאחר מכן, אתה חוזר לעבודה ומתחיל להאשים את עצמך שאתה לא נוכח כל הזמן.

יתר על כן, כשאתה מגיע הביתה, אתה עייף, אתה צריך להכין ארוחת ערב, לנקות את הבית, ואולי יהיה קשה לשים לב לילדים שלך.

תהיה נחמד ומפנק לעצמך. אולי את חושבת שאת לא אמא טובה על זה שלא יושבת על השטיח לשחק עם הילדים שלך. אבל, הזמן שאתם מבלים בבישול יחד הוא גם מאוד חשוב. דברים כמו ללכת לסופר, ללכת הביתה ולהכין שיעורי בית חשובים גם הם.

אולי אתה חושב שאתה צריך לקחת אותם למוזיאון או לפארק שעשועים במקום ללכת לעבודה. אבל, כל שנייה שאתם מבלים יחד בעשיית דברים קבועים עשויה להפוך לרגע היקר ביותר עבורם.

כשהם יסתכלו אחורה, הם יזכרו מתי לימדתם אותם לשים סירופ על הלביבות, לבחור את הפרי הנכון ולשיר במכונית תוך כדי נסיעה. ואז, זה לא משנה באותו יום שהיית במצב רוח רע, הזמן שבו היית עייף מדי או היום שבו צפית בסרט בבית במקום לצאת לקולנוע. כל מה שהם יזכרו זה שאמא שלהם הייתה נוכחת. וזה מה שחשוב באמת.

פופולריים