ספרים אידיאליים להתמודדות עם הערכה עצמית עם ילדים

זהו ללא ספק אחד הספרים המאוירים הטובים ביותר להתמודדות עם הערכה עצמית עם ילדים מגיל שלוש ומעלה
זהו ללא ספק אחד הספרים המאוירים הטובים ביותר להתמודדות עם הערכה עצמית עם ילדים מגיל שלוש ומעלה, שכן מככב בו כלב ווינר קטן.
התייחסות להערכה העצמית מילדות חיונית כדי להבטיח התפתחות אישית ופסיכולוגית טובה אצל ילדים.

בעולם בו אנו חיים, התמודדות עם הערכה עצמית מילדות היא חיונית, הן כדי להתמודד ולהתגבר על בעיות, כמו בריונות, והן כדי לפתח אישיות של אהבה עצמית וכבוד עצמי.

כל אדם חייב לקבל ולאהוב את עצמו כפי שהוא. יש צורך להבין שלכולנו יש תכונות שונות שגורמות לנו לבלוט ולפגמים שאנו יכולים לשפר.

הלחץ הקיים כיום עקב אמות המידה של יופי ושלמות גורם אפילו למבוגרים ללא יכולת לאהוב את עצמם כפי שהם. כיצד נוכל להתמודד עם הערכה עצמית אצל ילדים?

אחד הכלים הטובים ביותר לכך הוא ספרי ילדים. ספרים אלה יעזרו ללמד ילדים לקבל ולאהוב את עצמם כפי שהם.

ספרים להתמודדות עם הערכה עצמית אצל ילדים

1. אני לא רוצה שיער מתולתל! מאת לורה אלן אנדרסון

קבלת הגוף של האדם קשורה קשר הדוק להערכה עצמית. במקרה זה, הסיפור מתמקד בשערה של הדמות הראשית, מכיוון שהיא שונאת אותו לחלוטין.

בסיפור המהנה הזה, הילדים יראו את הדמות הראשית מנסה ליישר את שיערה בדרכים שונות, אך ללא הועיל. אחרי שפגשה בחורה עם שיער חלק שתשמח לקבל שיער מתולתל, הדמות הראשית מבינה שכל אחד צריך לקבל את עצמו כמו שהוא ושכל סוגי השיער יפים.

ילדים ייהנו מהאיורים המאוד דינמיים וצבעוניים ומהסיפור המהנה שלו, בזמן שהם עובדים על ההערכה העצמית שלהם בדיוק כפי שעושה הדמות הראשית בספר.

2. כלב מוזר בחוץ מאת רוב בידולף

זהו בהחלט אחד הספרים המאוירים הטובים ביותר להתמודדות עם הערכה עצמית עם ילדים מגיל שלוש ומעלה, שכן מככב בו כלב ווינר קטן.

זה סיפור מאוד פשוט עם איורים מדהימים שקל מאוד להבין. כמו כן, הוא מראה מסר נחוץ וישים עבור מבוגרים וילדים כאחד: זה לא עניין של השתלבות אלא של להיות עצמך.

לאורך כל דפיו, הילדים יראו שכלב הווינר שונה לחלוטין משאר הכלבים הסובבים אותה. לאחר מסע ארוך, כלב הווינר מבין שהדבר החשוב הוא תמיד להיות עצמך ולא לאבד את זהותך.

3. אביגיל הלוויתן מאת דיוויד קאלי

ספרים להתמודדות עם הערכה עצמית אצל ילדים
ספרים להתמודדות עם הערכה עצמית אצל ילדים.

הסיפור של אביגיל הוא סיפור של ניצחון אישי. אביגיל היא הדמות הראשית של הסיפור הזה, והיא קצת "שמנמנה". התחביבים הכי גדולים שלו הם צלילה לבריכה ושחייה.

עם זאת, כל חבריה לכיתה צוחקים עליה כי היא עושה שפריץ ענק בכל פעם שהיא צוללת לבריכה. הם גם צוחקים עליה בגלל המשקל שלה.

בשל כל הנסיבות הללו, אביגיל עצובה ובעלת הערכה עצמית נמוכה. עם זאת, דבריה של המורה שלה לשחייה משנים את נקודת המבט של אביגיל.

הסיפור הזה, עם טקסטים פשוטים ואיורים יפים, אידיאלי להראות לילדים ששינוי דפוסי החשיבה והפרספקטיבה שלהם יעזור להקל על הדברים.

ספרים נוספים כדי להתמודד עם הערכה עצמית

4. נורמאני מושלם לפי טום פרסיבל

הפחד של נורמן מדחייה הוא העלילה של הספר הזה. זה בגלל שנורמן תמיד היה נורמלי... עד שפתאום מצמיחים לו כנפיים! נורמן מרוצה מהכנפיים החדשות שלו אבל מפחד מתגובת האנשים סביבו, אז הוא מחליט להסתיר אותם.

זהו סיפור טוב להתייחס להערכה העצמית עם ילדים ולהראות להם את החשיבות של לאהוב את עצמם בדיוק כפי שהם ולהיות מרוצים מעצמם.

5. אני הולך איתי מאת רקל דיאז רגוארה, אחד הספרים הטובים ביותר להתמודדות עם הערכה עצמית

הכריכה של הספר הנפלא הזה כדי לתת מענה להערכה העצמית מגדירה לחלוטין את מהותו. האם אתה מוכן לשנות את החלקים הטובים ביותר של מי שאתה כדי לרצות אחרים? האם זה באמת שווה את זה?

הספר הזה עוסק באהבה ראשונה, זו שכנראה חווית בבית הספר, שבה ניסית בכל כוחך להיראות על ידי הילד או הילדה שאהבת.

וזה בדיוק מה שקורה לדמות הראשית של הסיפור. הבעיה היא שמרטין, הילד שהיא אוהבת, לא שם לב אליה. מאותו רגע, חבריה של הדמות הראשית נותנים לה עצות לשנות תכונות פיזיות ואישיות מסוימות כך שמרטין ישים לב אליה.

בנוסף לאיורים המהנים והיפים, המסר של הספר הזה הוא אחד הטובים שתוכלו להציע לילדיכם: שלעולם אל תוותרו על היותכם אתם כדי לרצות אחרים.