5 משחקי לוח לשיפור הקשב

ישנם מספר משחקי לוח בשוק המושלמים לשיפור הקשב אצל ילדים
ישנם מספר משחקי לוח בשוק המושלמים לשיפור הקשב אצל ילדים.
ישנם מספר משחקי לוח בשוק המושלמים לשיפור הקשב אצל ילדים. היום נציע כמה מהם תוכלו ליהנות עם המשפחה שלכם.

קשב היא מערכת פונקציונלית מורכבת המאפשרת עיבוד מידע. הוא מאפשר לנו לבחור את הגירויים הדרושים לביצוע פעילויות חושיות, קוגניטיביות ומוטוריות שונות. לכן, במאמר של היום, נציע 5 משחקי לוח לשיפור הקשב אצל ילדים.

חשוב לפתח ולעבוד על היכולת הזו מרגע שהילדים צעירים. הסיבה לכך היא שהיכולת לשים לב היא בסיסית בכל הנוגע לתפקוד מיטבי של כל תהליך קוגניטיבי. אז שימו לב למשחקים הבאים ותכננו לשחק בהם עם המשפחה שלכם.

5 משחקי לוח לשיפור הקשב

לינס

בלינס, משחק קלפים ממוצא מקסיקני, שחקנים שולפים קלף המציג תמונה ספציפית. לאחר מכן, עליהם לחפש את אותה תמונה בין יותר מ-200 אובייקטים המופיעים על הלוח. בזמן שהם משחקים, ילדים מפתחים לא רק ריכוז ותשומת לב אלא גם ממקסמים את ההתפתחות של:

  • תיאום עין יד.
  • כישורי התבוננות משופרים.
  • חריפות חזותית ואפליה.
  • רפלקסים.

כפי ששם המשחק מעיד (Lince פירושו לינקס בספרדית), אתה צריך את עיני החתול כדי לנצח במשחק הזה.

סיימון, המשחק האלקטרוני

סיימון הוא משחק אלקטרוני שהופיע לראשונה במהלך העשור של שנות השמונים. עם זאת, כיום זהו כלי פופולרי לשיפור יכולתו של אדם לשים לב ולזכור. למשחק יש צורה דמוית דיסק המחולקת ל-4 רביעיות שונות: ירוק, אדום, כחול וצהוב. הרביעים נדלקים ומשמיעים צליל בסדר מסוים, ויוצרים רצפים שהשחקנים חייבים לשנן .

אז, שחקנים חייבים להציג מחדש את הרצף שהם צפו על ידי לחיצה על הצבעים הנכונים. ככל שהם מתקדמים, המשחק הופך לקשה יותר והרצפים מתארכים.

לזהות!

לזהות! (הידוע גם בשם dobble) הוא עוד משחק לוח נהדר שמשפר את הקשב והזריזות המנטלית. הוא מורכב מ-55 קלפים בסך הכל, ועל כל אחד מהם מופיעות 8 תמונות שונות. כל קלף שונה, ואחת מהתמונות תמיד תואמת תמונה בכרטיס אחר.

משחקי לוח לשיפור הקשב
משחקי לוח לשיפור הקשב.

במקרה זה, מטרת המשחק היא למשוך שני קלפים באקראי ולזהות את האובייקטים המופיעים בשניהם. וכמובן, על מנת לזכות, עליך לעשות זאת כמה שיותר מהר.

כוסות מהירות

משחק זה לשיפור הקשב, הרפלקסים והזריזות המנטלית הוא ייחודי בכך שהוא כולל משחק עם כוסות. על השחקנים לצפות תחילה בסדרה של חפצים בצבעים שונים ולאחר מכן, על סמך סדרה זו, עליהם לקחת 5 כוסות צבעוניות ולשים אותם באותו סדר במהירות האפשרית. השחקן הראשון שישלים את האחרון חייב לצלצל בפעמון שנמצא באמצע השולחן.

ג'נגה

Jenga הוא משחק פשוט, אבל הוא מציע יתרונות פיזיים ונפשיים מרובים. לדוגמה, משחק ג'נגה משפר את הקשב, הריכוז ועוד:

לפני תחילת המשחק, על השחקנים לבנות מגדל מגושים מלבניים קטנים. ראשית, הצבת שלושה בלוקים אחד ליד השני, ואחר כך עוד 3 למעלה, פנה לכיוון השני, וכן הלאה. כדי לשחק, שחקנים מוציאים בתורו כל בלוק אחד מהמגדל ומניחים אותו על גבי. עליהם להיזהר מאוד לא לגרום למגדל ליפול. מי שגורם למגדל ליפול, מפסיד במשחק.

היתרונות של משחקי לוח לשיפור הקשב

משחקי לוח הם דרך מצוינת ליהנות ולבלות זמן איכות ביחד כמשפחה. אבל, מה שכן, הם גם אידיאליים להגברת התרגול והאימון במגוון יכולות קוגניטיביות... כולל קשב וריכוז.

במובן זה, חשוב לזכור שהדרך הטובה ביותר לילדים ללמוד היא באמצעות משחק. משחק מספק גירוי בהקשר דינמי, מהנה ומושך. עם זאת בחשבון, ברצוננו לסגור במשפט הבא משירתה של דיאן אקרמן:

"משחק הוא הדרך או הלמידה המועדפת על המוח שלנו."

דיאן אקרמן -

פופולריים