5 אגדות קצרות על ערכים חשובים לילדים

לכל תרבות יש אגדות פופולריות
לכל תרבות יש אגדות פופולריות, אז בטח שמעתם על כמה מחמשת האגדות הקצרות המפורטות להלן.
ילדים אוהבים חיות. מכיוון שלאגדות יש דמויות של חיות, הן נהדרות ללמד ילדים ערכים. חמשת האגדות הקצרות הללו גם יבטיחו את הילדים.

אגדות הן סיפורים קצרים בראשות בעלי חיים שתמיד מסתיימים במוסר. משלים קצרים אלה לילדים יכולים לעזור להם להבין את הטוב מהרע.

לכל תרבות יש אגדות פופולריות, אז בטח שמעתם על כמה מחמשת האגדות הקצרות המפורטות להלן.

אגדות קצרות על עבודה קשה

האגדות הבאות הן דוגמאות נהדרות לכך שהדרך הקצרה ביותר היא לא תמיד הטובה ביותר. כיום, אנשים רוצים הכל מיד, ולכן יש צורך לזכור ערכים כמו סבלנות והתמדה.

החלבן והדלי שלה

ילדה הלכה לשוק למכור דלי חלב. מכספי המכירה היא מתכננת לקנות ביצים, לבקוע כמה תרנגולות ואז למכור אותן כדי לקנות עוד חיות ולהרוויח עוד כסף. עם זאת, דעתה כל כך מוסחת מהמחשבות שלה שהיא מועדת, הדלי נופל והחלב נשפך.

יש תוכניות, רעיונות ופרויקטים זה דבר טוב, אבל לשים לב למה שצפוי זה אפילו יותר. אם לא תעשה את הדברים שאתה אמור לעשות עכשיו, הפרויקטים האלה יהיו בדיוק זה: רעיונות שלעולם לא יגיעו, בלי שום רווחים.

הנמלה והחגב

אגדה זו מספרת סיפור דומה לזה הראשון, אך מנקודת מבט שונה. במקרה זה, החגב מבלה בקיץ בשירתו בזמן שהנמלה ממשיכה לעבוד, וחוסכת מזון לחורף. ואז, מה קורה כשהחורף מגיע? לחגב אין מה לאכול והוא מבקש עזרה מהנמלה, אך הנמלה מסרבת לעשות זאת.

השיעור כאן הוא לא על אי עזרה לזולת, אלא הימנעות מלהתעצל כמו החגב. לדוגמה, אם תלמדו את ילדיכם להיות מתמידים ולעזור להם ליצור הרגלי לימוד טובים, הם יתמקדו יותר וזה ישתלם בטווח הארוך.

עם השנים, היעדים אינם קלים להשגה, ולכן הם גם יפתחו את תחושת האחריות שלהם.

אגדות קצרות על כבוד

חוסר כבוד לזולת היא אחת החולשות הגדולות שלנו. איזו דרך טובה יותר ללמד אותם על ענווה בעזרת אגדות אלו?

הארנב והצב

חמשת האגדות הקצרות הללו גם יבטיחו את הילדים
חמשת האגדות הקצרות הללו גם יבטיחו את הילדים.

במרוץ בין שתי החיות הללו, אתה יכול לחוש מי הולך לנצח. אבל כנגד כל הסיכויים, באגדה הזו, הצב מנצח. הארנבת כל כך בטוחה שהיא תנצח עד שהיא אפילו עוצרת לישון במהלך המירוץ. עם זאת, הוא ישן כל כך הרבה זמן שהוא לא יכול להגיע לקו הסיום בזמן, לפני הצב.

מראה יכול להטעות והיהירות היא אויב. ילדים לא צריכים להשוות את עצמם לחבריהם לקבוצה. לנצח או להפסיד, לקבל את הציונים הטובים ביותר... זה לא מה שבאמת חשוב. מה שחשוב באמת הוא המאמץ שאדם עושה.

האריה והעכבר

יום אחד, עכבר מעיר אריה ענק ומבקש ממנו לתת לו לחיות. בתמורה, העכבר יעזור לאריה בכל פעם שהוא צריך. איך עכבר יכול לעזור לאריה אכזרי? גם על זה האריה לא יכול היה לענות, אבל הוא הניח את העכבר.

זמן מה לאחר מכן, כמה ציידים לכדו את האריה, אז הוא שאג בקול רם ככל יכולתו לבקש עזרה. העכבר שמע את זה והוא כרסם את החבלים כדי לשחרר את האריה.

מוסר ההשכל של הסיפור הוא עד כמה חשוב להתייחס לאחרים בצורה טובה, כי אתה אף פעם לא יודע מתי אתה עשוי להזדקק לעזרתם. עזרה מבלי לצפות לתמורה היא גם אחד מעמודי התווך הבסיסיים של יצירת חברויות חזקות.

עוד אגדה קצרה לילדים

יש עשרות אגדות עם מוסר השכל (עכבר העיר ועכבר הכפר, השועל והעורב), אבל נדבר על אחת שרלוונטית לילדים כמו שהיא רלוונטית למבוגרים.

התרנגולת שהטילה ביצי זהב

נסו לדמיין שיש לכם תרנגולת, ומדי פעם היא מטילה ביצת זהב. אם זה קורה, זה בטח בגלל שלתרנגולת יש זהב בפנים, נכון?

ובכן, זה מה שחשבו בעלי התרנגולת, אבל להפתעתם, כשהם הרגו אותה, הם לא מצאו זהב בפנים. לכן, אזלו מביצי זהב והתרנגולת.

חמדנות וחוסר סבלנות גורמות לנו לאבד את הדרך. לפעמים, התאמה ולטפל במה שיש לך זה הכי טוב שאתה יכול לעשות, כי אתה יכול לאבד כל מה שיש לך בהרף עין.

פופולריים