הנסיך הקטן: שישה שיעורים חיוניים

החשיבות של להכיר את עצמך היא אחד השיעורים החיוניים ביותר בנסיך הקטן
החשיבות של להכיר את עצמך היא אחד השיעורים החיוניים ביותר בנסיך הקטן.
החלק הטוב ביותר בספרות הוא לגלות את שיעורי החיים שיש לסיפורים להציע. במאמר זה, נשתף כמה מהטובים ביותר מ"הנסיך הקטן".

הנסיך הקטן, שיצא לאור לפני 76 שנים, הוא אחת מאותן יצירות ספרות שלא רק עמדו במבחן הזמן, אלא גם נמנית על הרמה הגבוהה של המועדפים הקלאסיים כיום. למרות שזה נחשב ליצירה של ספרות ילדים, לעתים קרובות ילדים וצעירים לא מצליחים להבין את המשמעות העומדת בבסיס הסיפור.

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לזכור בעת הקריאה הם השיעורים והערכים שיש לספר להציע. ככזה, במאמר זה נסקור כמה מהשיעורים החשובים ביותר שנמצאו ב"הנסיך הקטן".

יש לקוות שזה יקל על המבוגרים למלא תפקיד בקשר בין שיעורי הליבה של הסיפור לצעירים בחייהם.

שיעורים מהנסיך הקטן

1. "מה שחיוני אינו נראה לעין"

אחד הציטוטים הבולטים והמשמעותיים ביותר מהנסיך הקטן נכתב כך. "רק עם הלב אפשר לראות בצדק. מה שחיוני הוא בלתי נראה לעין."

עם המשפט הזה, הסופר אנטואן דה סנט-אופרי אומר לנו שהמראה של אנשים הוא לא מה שחשוב. במקום זאת, עלינו להכיר את האני הפנימי של אנשים ולפעול כדי לסלק כל דעות קדומות שיש לנו.

רובד נוסף של משמעות בציטוט הזה הוא שאת הדברים החשובים באמת בחיים לא ניתן לקנות בכסף. אהבה, כבוד וידידות הם הערכים החשובים באמת בחייהם של אנשים, לא דברים חומריים.

2. לגלות דברים חדשים

החלק הטוב ביותר בספרות הוא לגלות את שיעורי החיים שיש לסיפורים להציע
החלק הטוב ביותר בספרות הוא לגלות את שיעורי החיים שיש לסיפורים להציע.

לצאת מאזור הנוחות שלך ולגלות תחושות וחוויות חדשות זה משהו שכולם צריכים לעשות. אם אתה אף פעם לא עוזב את אזור הנוחות שלך, אתה מאבד את עצמך ונמנע מהדברים הטובים והרעים שיש לחיים להציע. בסופו של יום, חוויות מסוג זה הן שעוזרות לנו ללמוד את השיעורים החשובים ביותר של החיים.

3. חשיבות הידידות

אחד הפרקים הבולטים בספר נוגע לנסיך הקטן והשועל, שמקיימים ידידות אמיתית. באמצעות החיבה שהם חולקים, המחבר מבקש להדגיש את החשיבות של חברים טובים בחייך, אך חשוב מכך, עד כמה חיוני לטפח ולתחזק סוג כזה של מערכת יחסים.

יתר על כן, המחבר רוצה להדגיש את הצורך להקדיש זמן לאנשים שבאמת אכפת לנו מהם. זו הדרך היחידה ליצור חברויות שהן באמת משמעותיות לשני הצדדים.

עוד שיעורים מהנסיך הקטן

4. רדוף אחרי החלומות שלך והשתפר כל יום

אחד הרעיונות החשובים ביותר בספר הוא הבא. " זה טירוף לשנוא את כל הוורדים בגלל שנשרטת עם קוץ אחד. לוותר על החלומות שלך כי אחד לא התגשם."

מה שהכותב מנסה לומר כאן הוא שלמרות המכשולים והקשיים שאנו מתמודדים איתם בחיים, איננו יכולים לוותר. אנחנו צריכים להמשיך לשאוף למה שאנחנו הכי רוצים עד שנשיג אותו.

5. חשיבות הכרת עצמך היא אחד השיעורים המהותיים ביותר בנסיך הקטן

לפני שמפגינים אהבה לאחרים, ולפני שנכיר ולשפוט את האנשים סביבנו, עלינו קודם כל להכיר את עצמנו.

רק כך נוכל לדעת למה אנחנו מסוגלים. בנוסף לדעת את הגבולות של האדם, זה בסיסי להיות מסוגל להסתכל על עצמו בכנות לפני שהוא מבקר אחרים. סוג זה של ידיעה עצמית היא המאפשרת למוח וללב שלנו להתקיים בשלום ובהרמוניה עם העולם.

6. חיים רק פעם אחת

המסר העקבי ביותר בכל הנסיך הקטן הוא החשיבות של שמירה על איכות ילדותית גם כאשר אתה בהכרח מתבגר. למרות כל הקשיים שנתקל בהם בחיים הבוגרים, חיוני להיות מסוגל לקבל רגעים ליהנות ופשוט לחיות.