איך ליצור הרגלי טלוויזיה טובים אצל הילדים שלך?

הורים יכולים לפתח ולהקנות הרגלי טלוויזיה טובים לילדיהם בבית על ידי ביצוע הטכניקות הפשוטות הללו
הורים יכולים לפתח ולהקנות הרגלי טלוויזיה טובים לילדיהם בבית על ידי ביצוע הטכניקות הפשוטות הללו.
חשוב שילדים יגדלו עם הרגלי טלוויזיה טובים. נכון שיש כמה תוכניות טובות בטלוויזיה, אבל אסור להגזים!

אין ספק שהטלוויזיה הביאה יתרונות עצומים לחברה שלנו. הוא משמש כאמצעי בידור כדי לשמור עלינו במצב רוח טוב, מעביר מידע ברחבי העולם בצורה יעילה ביותר, ואף יכול להיות אמצעי לקשר עם חברים ובני משפחה. אבל מה הם הרגלי הטלוויזיה של המשפחה שלך?

כמו בכל דבר בחיים, יותר מדי מדבר טוב יכול להיות רע. לעתים קרובות משתמשים בטלוויזיה כבריחה מהמציאות. ילדים עם הרגלי טלוויזיה גרועים מבלים פחות זמן בלימודים וביצירת קשרים חברתיים.

אנחנו לא יכולים להדגיש יתר על המידה את החשיבות של הרגלי טלוויזיה טובים בחייו של ילד, כי זה יכול להיות ההבדל בין חיים אקדמיים לחיים חברתיים מוצלחים או ספירלה פסיבית כלפי מטה. הורים יכולים לפתח ולהקנות הרגלי טלוויזיה טובים לילדיהם בבית על ידי ביצוע הטכניקות הפשוטות הללו. בואו נסתכל על כל הנושא.

הרגלי טלוויזיה טובים: קראו ספר במקום

קריאת ספר היא אלטרנטיבה מצוינת לצפייה בטלוויזיה; קל למצוא אותם והם זולים. החיסרון היחיד הוא שלילדים רבים קריאה משעממת. הקדשת זמן במהלך השנים המעצבות כדי לטפח את אהבת הקריאה אצל ילדך יכולה לעזור מאוד בטווח הארוך.

קריאת סיפורים עם ילדכם יכולה ללמד אותם שספרים מהנים ומרגשים; פורטל לעולם אחר. הורים יכולים להוות דוגמה על ידי קריאה תכופה של ספרים בעצמם וקביעת זמן לאחר הלימודים שישמש אך ורק לקריאה. ילדים מעריכים את הוריהם ולעתים קרובות מחקים את הפעילויות שהם רואים אותם עושים.

כדי להניע את הילדים עוד יותר, ההורים יכולים לקחת אותם לחנות הספרים לפחות פעם בחודש ולתת להם לבחור ספר. ספרי ילדים מכסים ז'אנר רחב של נושאים, כמו אימה, פנטזיה והרפתקאות. לילדים יש טעמים שונים, והאפשרות להם לבחור את הספרים שלהם תניע את רצונם לקרוא.

ספורט כאלטרנטיבה לטלוויזיה

לעתים קרובות ילדים מבלים יותר מדי זמן בצפייה בטלוויזיה כדי להרוות את השעמום שלהם. היכרות עם ילדים לספורט יכולה לבטל את הצורך בצפייה מוגזמת בטלוויזיה. כדורסל, בייסבול, כדורגל או אפילו אומנויות לחימה יכולים להיות מאוד מושכים לילדים.

מתן אפשרות לילדכם לבחור את הספורט שהוא אוהב יגביר עוד יותר את העניין שלו. לספורט יכולים להיות יתרונות עצומים בפיתוח כוח פיזי, קואורדינציה ועבודת צוות, וזה ייתן לילדכם יתרון מסוים בחיים.

כלי נגינה

חשוב שילדים יגדלו עם הרגלי טלוויזיה טובים
חשוב שילדים יגדלו עם הרגלי טלוויזיה טובים.

טיפוח אהבה למוזיקה וללמד ילדים לנגן בכלי נגינה יכולים לשפר את הרגלי הטלוויזיה, אבל היתרונות לא נגמרים שם. לנגינה בכלי יכול להיות השפעה נפלאה על פיתוח היצירתיות.

הורים יכולים להתחיל את התהליך על ידי הצגת ילדיהם סרטונים של מוזיקאים מקצועיים המנגנים בכלים שונים. ילדים מושפעים מאוד, ולראות מחזה מדהים כזה יכול לעורר רצון פנימי להגיע לאותו הישג.

ההורה צריך לנסות לנהל שיחה עם ילדו ואז לתת לו לבחור איזה כלי שהוא אוהב, כל עוד זה בתקציב שלהם!

חשוב שהילדים יבחרו את הכלים בעצמם. אחרת, הם יאבדו עניין במהירות ויצדיקו את הוויתור על הנגינה באמירה שזה לא הכלי שהם רצו מלכתחילה. כאשר זה קורה, חיזוק חיובי ותזכורות מתמדות על היתרונות וההצלחה שהמכשיר יעניק להם יכולים לעזור להם לשמור על מוטיבציה.

קבע לוח זמנים

קביעת לוח זמנים עלולה להפסיק צפייה מוגזמת בטלוויזיה. הורים יכולים לשבת עם ילדם ולתכנן לוח זמנים, ולוודא שהם קובעים לוח זמנים ריאלי שמתחשב בצרכי הבילוי של ילדם וכן את זמן הלימוד שלו.

מתן אפשרות לילדך להיות מעורב בהכנת לוח הזמנים יכול לשפר עוד יותר את הציות. לאחר שביצעתם את לוח הזמנים, כדאי למקם אותו בתצוגה מלאה מול הטלוויזיה. עליך לדבוק בו בקפדנות במשך השבועות הקרובים, מכיוון שהילד עלול לחשוב שהוא עומד למשא ומתן!

חשוב להיות נחושים כי אם הילד יגלה שקל לתמרן את ההורה שלו, ההורה יאבד אמון וכבוד. לאחר חודשים של שימוש קבוע, תוכל לאפשר לילדך לנהל את הזמן שלו ולהסיר את לוח הזמנים.

חופש עם מגבלות סבירות על הרגלי הצפייה בטלוויזיה

בשיטה זו, ההורה נותן אמון מלא בילד וביכולתו לנהל את זמנו. רצון ונחישות גדולים יותר להצליח בלימודים, והרצון לשיפור עצמי יופיעו בדרך כלל אם תשתמש בטכניקה זו.

לילד ניתן חופש, בגבולות סבירים, באשר לכמות הזמן שהוא יכול לבלות בצפייה בטלוויזיה. זה יכול להעצים ילדים, לתת להם יותר חופש וביטחון עצמי.

עם זאת, חלקם ינצלו את ההזדמנות הזו ויתחילו לקבל ציונים גרועים בבית הספר.

כאשר זה קורה, ההורים צריכים לאפשר לילדם להתמודד עם ההשלכות, כגון השתתפות בשיעורים עבור שכר לימוד נוסף. זו יכולה להיות נקודת מפנה חשובה בהלך הרוח של הילד ולשיפור הרגלי הטלוויזיה שלו.

פופולריים