איך להגיב להתנהגות טובה של ילדים?

הדרך בה הורים מגיבים להתנהגותם הטובה של ילדיהם היא הבסיסית לחינוכם ולהתפתחותם
הדרך בה הורים מגיבים להתנהגותם הטובה של ילדיהם היא הבסיסית לחינוכם ולהתפתחותם.
עמדות ההורים הן נקודות התייחסות לילדיהם. לכן עלינו לאמץ אסטרטגיות שיעזרו לילדינו לפתח התנהגות טובה.

הדרך בה הורים מגיבים להתנהגותם הטובה של ילדיהם היא הבסיסית לחינוכם ולהתפתחותם. להלן נציע כמה המלצות ועצות לתגמול פעולות חיוביות של ילדים.

איך להגיב להתנהגות טובה של ילדים

האמצעים המפורטים להלן, המוצגים על ידי מחלקת הבריאות ושירותי האנוש של ארה"ב, הינם בסיסיים בתגובה נכונה להתנהגות טובה של ילדים תוך כדי הזכירה להם כי באחריותם לפעול כראוי. הם גם פועלים כאסטרטגיה לילדים ללמוד לרכוש תגמולים באמצעות פעולות טובות.

אלו כמה מההמלצות הטובות ביותר:

סוגי מחמאות

ברוב המקרים, עלינו לשבח את ההתנהגות הטובה של ילדינו. עם זאת, איזה סוג של שבחים הוא הנכון?

סוגים מסוימים של שבחים הם מאוד ספציפיים לכל ילד, ואחרים נוטים להיות פחות רלוונטיים. יש להשתמש בראשונים כאשר ילדים מבצעים פעילות שבה השקיעו מאמץ רב. זה עשוי לכלול ביצועים אקדמיים טובים או קבלת ציונים טובים במקצועות קשים.

במקרה של פעולות עם קצת פחות רלוונטיות, אך עדיין נושאות חשיבות, דוגמה עשויה להיות ילד שעוזר לנקות את השולחן. גם פעולות כאלה צריכות לקבל שבחים.

השבחים לא בהכרח חייבים להיות מילוליים. זה יכול להתרחש גם באמצעות מחוות, כמו חיבוקים או היי פייב. העיקר, בכל מקרה, הוא להדגיש את ההתנהגות הטובה של הילדים ולהפגין את האהבה שחשים ההורים.

תשומת לב חיובית

עמדות ההורים תמיד יהיו בסיסיות. הם יכולים להשפיע ישירות על אישיות ילדיהם. כאשר ילדים רואים עמדות ותגובות שליליות מהוריהם, הם רואים בהם דוגמה ומתחילים להתנהג בצורה לא הולמת.

מסיבה זו, חשוב להימנע מלהגיב להתקפי זעם או לגישות חסרות אונים.

איך להגיב להתנהגות טובה של ילדים
איך להגיב להתנהגות טובה של ילדים.

תשומת לב חיובית, לעומת זאת, היא תגובה לגישות טובות. לדוגמה, אם ילדיכם מקבלים ציונים טובים בבית הספר, הדגישו עובדה זו בזמן ארוחת הערב.

כך הילדים שלכם יבינו שהם עושים את הדבר הנכון. מברכים אותם גורמים להם לחזור על הפעולה הזו.

חשוב לציין שיותר מדי תשומת לב חיובית עלולה גם להזיק. שבחים לא צריכים להגיע בכמויות גדולות. אם כן, ילדים יכולים להתחיל להתנהג יפה רק בשביל התגמולים האלה ולא בגלל שהם מרגישים שזה הדבר הנכון לעשות.

"הענשת ילד פיזית יכולה לעכב התנהגות רעה בטווח הקצר, אבל לא בטווח הארוך."

מפתחות לשיפור התנהגות ילדים

טכניקות חיזוק חיוביות יכולות להיות מועילות מאוד לקידום התנהגות טובה של ילדים. שיטות אלו פועלות לא רק כדי למנוע בעיות התנהגות, אלא גם יכולות לשמש כדי לבסס התנהגויות רצויות חדשות.

  • יש לתגמל התנהגויות טובות ולהתעלם מעמדות רעות. כפרס, ההורים יכולים להשתמש בחיוך, חיבוק או מחמאה. סוגים אחרים של תגמולים כוללים יציאה לטיול או צפייה בסרט.
  • הורים צריכים תמיד להראות הכרת תודה וגאווה על ההישגים של ילדיהם. זה לא רק מעודד סוג זה של התנהגות, אלא גם מבסס את היסודות של הערכה עצמית חזקה יותר.
  • על ידי הדגשת עמדות שליליות, תקבל רק יותר גישות שליליות. החלק הקשה ביותר בטכניקה זו הוא סבלנות מול התקף זעם, אך הוא חיוני על מנת לחזק את ההתנהגות הטובה של ילדים.
  • היה קבוע, מתמיד ועקבי עם הטכניקות שבהן אתה משתמש. זה יכול להיות קשה לשמור על שלושת שמות התואר האלה נוכחים, כי לא כל הילדים זהים. יכולות להיות להם עמדות שונות מאוד.
  • פיתוח שגרות וטקסים יכולים לעזור להפוך את רגעי העימות לנסבלים יותר. לדוגמה, לפני השינה, שאלו את ילדיכם בכל ערב, "האם אתם מעדיפים פיג'מה כחולה או ירוקה?" ילדים בדרך כלל מגיבים טוב יותר כאשר הם מעורבים בתהליך.

הוראת ערכים והתנהגות טובה בבית היא בסיסית כדי להבטיח שלילדיך יהיו גישות טובות הן מבחינה חברתית והן מבחינה אישית.

חשוב שהורים יזכרו שהתגובות שלהם הן מראה עבור ילדיהם. עליהם לפעול נכון בכל מצב.

פופולריים