טכניקת פנס העצור לעזרה לילדים להתמודד עם כעס

ייתכן שתמצא את זה שימושי מאוד כדי לעזור לילדים שלך לשלוט בכעס שלהם
ייתכן שתמצא את זה שימושי מאוד כדי לעזור לילדים שלך לשלוט בכעס שלהם.
מהי טכניקת פנס העצור לגידול ילדים? להלן, נסביר כיצד שיטה חדשה זו פועלת. ייתכן שתמצא את זה שימושי מאוד כדי לעזור לילדים שלך לשלוט בכעס שלהם.
כל יום אנו רואים ילדים בציבור בוכים, בועטים וצורחים על הוריהם מסיבות שונות. אולי זה אפילו הילדים שלנו שיש להם את ההתנהגויות האימפולסיביות האלה. אם זה המקרה, טכניקת פנס העצור עשויה להיות התשובה שחיפשתם.

כאשר הר הגעש הרגשי מתפרץ, אנו רואים לעתים קרובות הורים מגיבים בטעות, בשתי דרכים שונות. חלק מההורים מאמצים יציבה אפילו יותר לא הגיונית. אחרים מפנקים יותר ונותנים לילדיהם לתמרן אותם. ברור שאף אחת מהתגובות הללו אינה נכונה.

אבל, מה אם הייתה שיטה לעזור לילדים שלנו לנהל את ההתפרצויות שלהם בעצמם? חדשות טובות! בדיוק על זה טכניקת פנס העצור.

אדום, צהוב וירוק: לכל אור יש משמעות

שיטת ניהול עצמי זו מורכבת מהצגת ילדינו ייצוג גרפי של מצבם הרגשי. בכל פעם שיש בעיה, אנחנו מסבירים באיזה שלב הם נמצאים ומה זה כרוך.

בואו נסתכל על המשמעות של כל צבע של הרמזור:

  • אדום: הכעס מתגבר על הילד שלך, ואם הוא לא ישנה את הגישה שלו, יהיו לכך השלכות. אם הילד שלך לא מפסיק, יש ליישם את ההשלכות. זה הרגע בו אנו מראים לילד את הצבע האדום.

"מה אם היה מנגנון שיעזור לילדים שלנו לנהל את ההתפרצויות שלהם בעצמם? חדשות טובות! זה בדיוק מה שעוסק בטכניקת רמזור העצור".

  • צהוב: הגיע הזמן לחשוב. הילד שלך נסער, אבל עדיין לא איבד שליטה. זהו מצב של כוננות שבו אנו עדיין יכולים להזמין את ילדינו להגיב.
  • ירוק: הילד מדבר, מדבר ומקבל הסברים לגבי מה שהוא רוצה. אם ילדכם ממשיך במצב רגוע זה, אנו מראים לו את הצבע הירוק ומברכים אותו על השליטה העצמית שלו. בשלב זה נוכל להציע לילדנו פתרונות לבעיה ואף לתת חיזוק חיובי.

איך אני מתחיל?

יום אחד, כאשר אתה מבחין שילדך מתעצבן, הסביר את טכניקת פנס העצור. אתה יכול להגיד לילד שלך שנמאס לך להעניש אותה ובגלל זה אתה הולך ליישם את ההליך או ההסכם החדש הזה.

לאחר מכן, הנח פנס עצור עשוי לוח פוסטר או נייר בנייה על הקיר.

הטכניקה דומה לזו שבה אנו מלמדים את ילדינו צבעים ומספרים
הטכניקה דומה לזו שבה אנו מלמדים את ילדינו צבעים ומספרים.

אתה יכול לגזור עיגולים אדומים, צהובים וירוקים ולהציב אותם על הפנס אחד בכל פעם בהתאם למצב הרגשי הנוכחי של ילדך.

אתה יכול גם להדביק את כולם בבת אחת ולהצביע על מה שמייצג את מצבו של ילדך בכל זמן נתון.

טוב להשתמש בשיטה זו גם כשאתה מחוץ לבית. בהתאם למצב הרגשי של ילדך, אתה אומר לה באיזה צבע של הפנס היא נמצאת.

כמה שיקולים לגבי טכניקת רמזור העצור

אנו יכולים להשתמש בשיטה זו עם ילדים עד גיל 5. הרעיון הוא לא לשלוט בילד באמצעות ענישה, אלא לכוון את הילד כך שיוכל לנהל את שלבי הכעס שלו.

לילד שלך יהיה מספיק זמן ואזהרות לפני שהדברים יצאו משליטה.

המטרה של טכניקה זו היא פשוטה: ילדים צריכים ללמוד עם הזמן לזהות את רמת האימפולסיביות שלהם.

הצבעים ישמשו כהמחשה כדי לעזור להם לחשוב לפני המשך. במובנים מסוימים, זה דומה לספירה עד עשר לפני איבוד שליטה.

כמובן ששיטה זו דורשת זמן ומחויבות מטעם ההורים. אולי אפילו תרצו לנצל רגעים רגועים יותר וזמני משחק כדי לגרום לילדכם לזהות רמות אימפולסיביות עם צבעים.

הטכניקה דומה לזו שבה אנו מלמדים את ילדינו צבעים ומספרים.

"המטרה של טכניקה זו היא פשוטה: ילדים צריכים ללמוד עם הזמן לזהות את רמת האימפולסיביות שלהם."

היתרונות של טכניקת שליטה עצמית זו

  • התורות הקשורות לאינטליגנציה רגשית הן דידקטיות ומעשיות יותר. ללא ספק, זה הרבה יותר יעיל מלהיות תוקפניים או להתעצבן כמו הילדים שלנו. כאשר אנו מאבדים שליטה כמבוגרים, אנו שולחים מסרים לא ברורים לילדינו.
  • עם יישום טכניקה זו, אנו נותנים לילדים שלנו את ההזדמנות להיות מודעים לאופי שלהם; זו הזדמנות למידה. הפעילות גם תעזור לילדך לבצע שינויים בהתנהגות שלה.
  • הכללים יהיו מאוד ברורים והילדה תפנים את היכולת לנהל בעצמה את מצבה הרגשי. כמובן, כדי שהטכניקה הזו תהיה יעילה, ההורים חייבים לשמש דוגמא ולהיות סבלניים מספיק כדי להסביר אותה. המטרה היא שהילדים שלנו יהפכו למבוגרים שיכולים לחשוב ולהיות ממושמעים בעצמם.

פופולריים