5 טיפים להורים חסרי סבלנות

הנה כמה טיפים חשובים להורים חסרי סבלנות
הנה כמה טיפים חשובים להורים חסרי סבלנות.

סבלנות היא סגולה שיש לחזק בעת גידול ילדים, שיהפכו בעתיד לבבואות של עצמנו. הנה כמה טיפים חשובים להורים חסרי סבלנות.

ככל שתינוקות גדלים, כך גדלות הדרישות שלהם מאמא ואבא. כחלק מתהליך צמיחה זה, חשוב להתחמש בסבלנות ובשלווה. עשו זאת על מנת להתמודד עם כל אחד משלבי הגדילה שלהם בצורה הטובה ביותר.

ככלל, הורים חסרי סבלנות אינם מגיעים לאותן תוצאות כמו אלה שמחליטים לקחת את האימהות והאבהות בגישה אחרת. יש מצבים שהם ללא ספק מורכבים ולא פשוטים לניהול. לדוגמא: תגובה רעה של ילד לאחר שהוראתו לו על חוסר צייתנות.

חוסר סבלנות יכול להיות מועבר לילדינו באמצעות דוגמה

עם זאת, כאשר אנו הופכים לאפוטרופוסים של ילדינו, עלינו להיות מודעים לכך שיהיו הרבה רגעים קשים ומאתגרים. עלינו לנשום עמוק כאשר אנו נמצאים במצבים מורכבים אלו ולנסות להגיב בצורה אחרת. ההכרה שתמיד יהיו רגעים לא נוחים תעזור לך להסתכל על הכל במבט שונה.

בהקשר זה, חשוב לעקוב אחר שורה של טיפים שיעזרו לכם להישאר רגועים בנסיבות המעמידות את סבלנותכם במבחן. זכור תמיד שאתה תהיה הדוגמה שילדך הולך בעקבותיה. סביר להניח שהם יגיבו באותו אופן שאתה מגיב בתרחישים מורכבים.

הורים חסרי סבלנות: איך לזהות אותם?

הורים חסרי סבלנות אינם מגיעים לאותן תוצאות כמו אלה שמחליטים לקחת את האימהות והאבהות בגישה אחרת
ככלל, הורים חסרי סבלנות אינם מגיעים לאותן תוצאות כמו אלה שמחליטים לקחת את האימהות והאבהות בגישה אחרת.

צרחות, התנהגות תוקפנית, התפרקות קלה בבכי, רצון לעזוב הכל ולברוח הם רק חלק מהתסמינים שאנו יכולים לראות אצל הורים חסרי סבלנות. חינוך ילד זו משימה לא פשוטה, וזה נורמלי לחלוטין להיות מיואש במצבים מסוימים. עם זאת, זה לא סימן טוב כאשר זה חוזר על עצמו.

ילדים הם השתקפות של מה שאנחנו עושים בבית. לכן, אל תתפלאו אם תראו את ילדכם מפגין התנהגות כזו. זה גם לא הוגן לשפוט אותם מבלי ללמוד קודם את מידת האחריות שיש לנו.

סבלנות ושליטה עצמית צריכים להיות חלק מההורות

אוקיי, אז אתה מותש, לא היה לך יום טוב ואתה צריך רגע לבד. לפני שאתה מוציא את זה על אהבת חייך, חיוני שתגלה בתוכך את כוחה של שליטה עצמית. בוא נראה משהו שאתה יכול לעשות כדי למצוא אותו ולחזק אותו.

טיפים להפסיק להיות חסר סבלנות

למרות שאתה עלול להרגיש המום על ידי שמירה על קצב קדחתני, חשוב למצוא את הסוד לא לאבד את השלווה שלך. הרמת הקול, ענישה מיותרת והתעללות עלולים להיעלם לחלוטין אם תתייחס להמלצות הבאות:

  • שמור על קור רוח: הימנע מהתקפי זעם ומבכי נואש כאשר אתה כועס. בלי ששמנו לב אנחנו דורשים מהילדים שלנו לא לאבד שליטה כשכבר איבדנו אותה. הקשיבו באהבה למה שהם רוצים לומר ואז חפשו דרך להסביר את דבריכם בחיבה.
  • היו עקביים עם הפעולות שלכם: הם לא לומדים ממה שאנחנו אומרים שהוא נכון או לא נכון אלא מהתבוננות במה שאנחנו עושים. חשוב להיות עקביים בין מה שאנחנו אומרים למה שאנחנו עושים. אם אתה מבקש מילדך לא לצעוק, אל תצעק גם כן. אם אתה רוצה שהם יקראו יותר, כבו את הטלוויזיה והרים ספר מעניין.
  • נסו להיות אמפתיים: שימו את עצמכם בנעליים שלהם לשנייה. נסו להבין מה הם מרגישים (כעס, בושה, פחד, עצב או תסכול). אם תצליחו להתחבר לתחושה שלהם תוכלו להתמודד עם המצב בצורה טובה יותר.
  • נסו להיות גמישים: לשמוע "לא" אלף פעמים יכול להיות מאוד מעצבן. אל תהיו כל כך קשוחים איתם ופתחו להם מרחבים לעשות דברים חדשים. אל תשתמש בטיעונים חלשים כמו "כי אני אומר", טיעונים כאלה גורמים לך לאבד אמינות.
  • וכמובן נסו להתאזר בסבלנות: סבלנות איבדנו עקב חוסר הבנה, עייפות או ייאוש. השלבים הקשים יחלפו, נצלו כל רגע להתקרב לילדכם ולעולם לא תלכו לאיבוד בכעס.

כדאי לנסות את ההמלצות האלה שיהפכו אותך לאדם טוב יותר, במיוחד כשהן יכולות לעזור גם בחיי ילדך. אמא, אבא, אל תתייאשו וחיו את החיים צעד אחד לצד המלאכים הקטנים האלה.

פופולריים