5 דברים שהילד היחיד שלך צריך ללמוד

יש כמה דברים שהילד היחיד שלך חייב ללמוד כדי להצליח בחיים
ובכל זאת, יש כמה דברים שהילד היחיד שלך חייב ללמוד כדי להצליח בחיים.

למרות קשיים חברתיים, נראה ששיעור הילודה לא מואט. יותר ויותר זוגות מביאים ילדים לעולם. עם זאת, עדיין יש זוגות רבים שמחליטים להביא ילד יחיד לעולם, כי הבאת עוד ילדים יכולה להיות מסובכת, הן כדי לפרנס והן כדי להשלים עם חיים מלאי אחריות שפשוט הולכים מהר מדי.

אבל הבאת ילד יחיד לא חייבת להיות שלילית. אם יש לך בן יחיד, אתה עלול להרגיש רע, לחשוב שהוא "יהיה לבד בחיים". אבל שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהאמת, כי אתה בוודאי יכול להקים רשת תמיכה טובה בחייו.

ובכל זאת, יש כמה דברים שהילד היחיד שלך חייב ללמוד כדי להצליח בחיים.

דברים שילדך היחיד צריך ללמוד

1. שאף אחד לא יקרא לך מפונק.

אנשים רבים חושבים שילד יחיד יהפוך אוטומטית ל"מפונק", אבל שום דבר לא יכול להיות רחוק יותר מהמציאות. אנשים מתייגים ילד יחיד כאנוכי, מפונק או נרקיסיסט, אבל הם לא יכולים לטעות יותר. הכל תלוי בערכים שמלמדים בבית, לא במספר האחים שיש.

זה שהילד שלך הוא בן יחיד לא אומר שזה צריך להיות ככה, אז למד אותו שאף אחד לא צריך לתייג אותו. החינוך והמשמעת בבית הם שגורמים לילד להפוך לאנוכי או לא. זה הכרחי שילדך ילמד להתעלם מההערות הללו ולדעת שזה פשוט מראה איזה סוג אדם הוא הדובר.

2. העולם לא סובב סביבו.

כאשר יש יותר מילד אחד במשפחה, הם עשויים להתחרות על תשומת הלב של הוריהם, אך כאשר יש לך ילד יחיד, ייתכן שהורים לא יבינו שתשומת הלב שלהם מתרכזת כולה בילד, ללא כל מאמץ שלו. חלק. יש צורך ללמד ילדים ללא אחים שהצרכים שלהם אינם תמיד בראש סדר העדיפויות, כי הם אינם מרכז היקום.

דברים שילדך היחיד צריך ללמוד
דברים שילדך היחיד צריך ללמוד.

חשוב ללמד ענווה רק לילדים, וללמד אותם סבלנות וליהנות מחוויות ולא מדברים חומריים. למד אותם שיעורים על תסכול וזמנים שבהם הדברים לא הולכים כמצופה. זה מאוד חשוב כדי שילדים ילמדו איך העולם האמיתי עובד, וגם יראו שהכל לא סובב סביבם.

3. חברות יכולה להיות חזקה כמו יחסי אחים.

ילד יחיד יכול להרגיש עצוב כי אין לו אחים ולעולם לא יידע מה זה שיש להם. אבל במציאות, כשאתה מטפח ידידות אמיתית, היא יכולה להיות חזקה בדיוק כמו כל קשר משפחתי. יש חברים שאפשר לראות בהם אחים ואחיות אמיתיים. כאשר אתה מוצא את החברים האלה, אתה צריך לטפל בהם היטב כדי שהם יימשכו לנצח. למד את זה לילדך היחיד.

נקריב את ההווה שלנו כדי שלילדינו יהיה מחר טוב יותר.

-APJ עבדול קאלאם-

4. גם ילדים עם אחים משתעממים.

ילדים שאין להם אחים חושבים שהם משתעממים יותר כי אין להם עם מי לשחק. אבל המציאות היא שזה לא תמיד חייב להיות ככה. תקופות של שעמום שכיחות בקרב כל הילדים, גם עם וגם בלי אחים.

בנוסף, שעמום אינו דבר רע כי הוא מאתגר את היצירתיות ויכול לגרום לילדים לגלות את תחומי העניין האמיתיים שלהם.

5. הוא לא טוב יותר או גרוע יותר... הוא פשוט הוא עצמו.

אומרים שילדים בלי אחים מצליחים יותר כי ההורים שלהם יכולים להשקיע בהם יותר משאבים, אבל יש גם כאלה שחושבים שהילדים האלה לא יציבים רגשית. האמת היא שאסור שיהיו ויכוחים כאלה, כי גם ילדים עם אחים וגם ילדים בלי אחים הם מי שהם: אנשים... אנשים עם מוזרויות משלהם.

אין מחקרים שמראים את הדרך הטובה ביותר או הגרועה ביותר לבנות משפחה. משפחה עשויה להיות גדולה או קטנה, עם יותר ילדים או פחות, ומה שבאמת חשוב הוא לדאוג למשפחה ולכל אחד מחבריה, ללמד ערכים טובים ולחלוק יחד אושר לקשר רגשי טוב.

ילדים ללא אחים צריכים לדעת שהם גם חלק ממשפחה נהדרת.

פופולריים