הצד החיובי של התקפי זעם

הצד החיובי של התקפי זעם
הצד החיובי של התקפי זעם.

אתה עלול לחשוב שלא נובע טוב מהתקפי זעם ילדותיים, שהם רק יוצרים סביבה כאוטית ועולים לך על העצבים. תאמינו או לא, התקפי זעם והתקפי זעם הם חלק חשוב מהבריאות הרגשית והרווחה של ילדכם.

התקפי זעם צריכים להיות חלק מחיי היום יום שלך. ילדכם מפתח את האישיות שלו ובין דמעות אומר לכם מה הוא צריך, כי הוא לא יודע איך לבטא זאת אחרת.

התקפי זעם קורים מכיוון שילדים אינם מסוגלים לבטא את הרגשתם רגשית באמצעות מילים. כשיש להם בפנים רגשות עזים שקשה לשלוט בהם, הם פורצים בהתקף זעם. התקפי זעם לא קיימים כדי לכעוס אותך, והרבה פחות כדי לגרום לוויכוחים.

התקפי זעם קיימים כדי שתוכלו להבחין במה שילדכם חווה וללמד אותם לא רק להבין וללמוד מהרגשות שלו, אלא גם לבטא את מה שהוא חווה במילים.

התקפי זעם או התקפי זעם של ילדים קטנים הם אחד ההיבטים המאתגרים ביותר בהורות. הורים חושבים שכשהילדים שלהם רגועים ומחייכים זה סימן שהכל בסדר... והם מרגישים חסרי אונים כשהילדים הקטנים שלהם על הקרקע בועטים וצועקים למשהו שנראה כאילו זה לא צריך להיות חשוב.

אבל התקפי זעם של ילדים הם חלק מהותי מההתפתחות הרגשית שלהם כמו גם מהרווחה הפיזית שלהם. התקפי זעם הם החבר שלך והם חיוביים יותר ממה שאתה חושב.

אולי אם תחשוב על זה בפעם הבאה שלילד שלך יש התקף זעם, תתחיל לראות את הרגעים האלה לא כמשהו רע, אלא כהזדמנות ללמידה ושיפור עבור שניכם.

הצד החיובי של התקפי זעם

הם עוזרים לילדך ללמוד.

ילדים מביעים את התסכול שלהם בכל מצב (אפילו הקל ביותר) עם התקפי זעם. זה עוזר להם לנקות את דעתם כדי שיוכלו ללמוד משהו חדש. הלמידה היא טבעית לילדים כמו נשימה.

התקפי זעם והתקפי זעם הם חלק חשוב מהבריאות הרגשית והרווחה של ילדכם
תאמינו או לא, התקפי זעם והתקפי זעם הם חלק חשוב מהבריאות הרגשית והרווחה של ילדכם.

כאשר ילד אינו מסוגל להתרכז או להקשיב, לרוב יש בעיה רגשית שחוסמת את התקדמותו. על מנת ללמוד, ילד צריך להרגיש שמח ונינוח, וזו הסיבה שהבעת רגשות אלו היא בסיסית.

הם משחררים מתח.

הדמעות מכילות קורטיזול, הורמון הלחץ. כשאנחנו בוכים, אנחנו ממש משחררים מתח מהגוף שלנו. דמעות גם עוזרות להוריד את לחץ הדם ולשפר את הרווחה הרגשית, כל עוד יש אדם אהוב בקרבת מקום המציע תמיכה ללא תנאי. כאשר ילד נמצא על סף התקף זעם, הוא מתחיל להרגיש מוטרד, כועס ומתוסכל, והם מתחילים לבכות.

כשהסערה חולפת, הילד גם מרגיש הרבה יותר טוב. הורים צריכים לעזור לילדיהם לנהל את התקפי הזעם שלהם ולגלות מהן הרגשות הדומיננטיים שלהם, כמו גם מה עורר אותם. לאחר מכן, הם יכולים לעבוד יחד כדי למצוא פתרון כך שבפעם הבאה שמצב דומה מתרחש, הילד ילמד כמה מיומנויות להתמודד עם התסכול הזה. בכי עוזר להם להשתפר בזה.

טוב שאמרת 'לא'.

לפעמים קורים התקפי זעם בגלל שילדכם מתמודד עם שאומרים לו ' לא ' וזה דבר טוב להתפתחותו. לומר לילדים 'לא' היא דרך לסמן גבולות ברורים לגבי התנהגויות מקובלות ואילו לא מקובלות.

כשזה מגיע להתקפי זעם, ההגנה הטובה ביותר היא התקפה טובה.

מחבר לא ידוע-

לפעמים אתה יכול להימנע משליליות כדי לא להתמודד עם השלכות רגשיות, אבל יש צורך להציב גבולות באותו זמן שאתה מציע אהבה ואמפתיה. היכולת לומר 'לא' כשהמצב מחייב זאת חיובית לכולם.

ילדכם מרגיש בטוח לספר לכם איך הוא מרגיש.

בדרכם שלהם הם אומרים לך שהם מרגישים רע וזקוקים לעזרתך כדי להרגיש טוב יותר. זו המטרה של התקף זעם. התקף זעם הוא מחמאה, כי זה אומר שהילד שלך סומך עליך. התקף זעם לא אומר שהם רוצים לתמרן אותך כדי להשיג את מה שהם רוצים...

הילד שלך רק אומר לך איך הוא מרגיש לגבי מצב מסוים. הקשר שאתם חולקים הוא זה שעוזר לכם להתמודד עם המצב בצורה היעילה ביותר.

פופולריים