7 דברים שילדים בני 4 צריכים לדעת

הילד שלך ילמד את הדברים שהיא צריכה לדעת באופן טבעי
הילד שלך ילמד את הדברים שהיא צריכה לדעת באופן טבעי.

ככל שהשנים חולפות והדורות משתנים, ילדים לומדים הרבה יותר מהר ומותאמים יותר לטכנולוגיה. אך באופן טבעי, אמהות רבות דואגות לידע של ילדיהן ושואלות את עצמן כל הזמן שאלות כמו: מהם הדברים שילדים בני 4 צריכים לדעת?

לפני שנענה על שאלה זו, עלינו לקחת בחשבון שכל ילד מתפתח בזמן שלו, ולעולם אל לנו למהר בלמידה של ילדנו. אם ילד עדיין לא למד דברים מסוימים, עם הזמן הוא ירכוש את הידע באופן טבעי.

דברים שילדים בני 4 צריכים לדעת:

1. כמה אתה אוהב אותם, ושתמיד תהיה שם, ללא תנאים, לא משנה מה יקרה. חשוב מאוד שילדכם יהיה מודע לכך. להיות חיבה וקשוב עם הילדים שלך לא אומר שאתה מפנק אותם.

2. שהם בטוחים ומוגנים. ילדים בני 4 צריכים לדעת שהם בטוחים, גם כשהם נמצאים ליד אנשים שהם לא מכירים או שהם מוצאים את עצמם בסביבה חדשה. הילד שלך צריך לדעת שאתה שם כדי להגן עליה.

3. מתי משהו בסדר ומתי לא. כשפוגשים מישהו חדש, ילדכם צריך לסמוך על האינסטינקטים שלו ולעולם לא לעשות שום דבר שאינו הולם או נוגד את הערכים שלכם.

4. ילדך בן ה-4 צריך לדעת את הזכויות שלה ושהיא תמיד יכולה לסמוך על המשפחה שלה. היא צריכה לדעת שלא משנה מה המצב שלה, היא תמיד יכולה לדבר עם אחד מכם על זה.

5. בין היתר שילד בן 4 צריך לדעת, זה שטוב לצחוק, ליהנות וליהנות מהדמיון והיצירתיות שלו. הוא צריך לדעת שאין שום דבר רע בלהנות מהגיל שלו ולפתח חוש הומור.

6. ילדכם צריך לדעת שזה בסדר לאהוב את הדברים שהוא אוהב, ולהתמסר אליהם. הוא צריך לדעת שלמרות שהוא לא נהנה מספרים, הוא יכול לצייר או ללמוד חלליות ודינוזאורים. בשלב מסוים הוא ילמד יותר על מספרים.

7. ילדכם צריך לדעת שהעולם קסום ושיש לה גם תכונות רבות. היצירתיות, האינטליגנציה והאישיות שלה חשובים בדיוק כמו דברים כמו תרגול פוניקה. למעשה, הם אפילו חשובים יותר.

הורים גם צריכים לדעת כמה דברים:

ילדכם צריך לדעת שזה בסדר לאהוב את הדברים שהוא אוהב ולהתמסר אליהם
ילדכם צריך לדעת שזה בסדר לאהוב את הדברים שהוא אוהב ולהתמסר אליהם.

1. לכל ילד יש את הקצב שלו. ילדיכם ילמדו ללכת, לדבר, לקרוא ולעשות מתמטיקה בקצב שלהם. אין שום דבר רע אם לילד שלך לוקח קצת יותר זמן להשיג מטרות מסוימות. זה אף פעם לא רעיון טוב ללחוץ יותר מדי על הילדים שלך.

2. קריאה היא יסוד להתפתחותם האקדמית של ילדים. לקריאה כדי ללמוד מגיל צעיר יש השפעה ישירה על ביצועים וציונים טובים בעתיד. הזמן שאמא ואבא מבלים בקריאת ספרים טובים יחד עם ילדיהם יעשה עבורם הרבה יותר מאשר בתי הספר הטובים ביותר או מדריכים להורים.

3. ציונים טובים בבית הספר לא בהכרח אומר שילד מאושר. יש לאפשר לילדים ליהנות מילדותם ללא לחץ ומתח. לעתים קרובות אנו דואגים לכך שלילדינו יהיו תכונות מסוימות, ואנחנו שוכחים לוודא שהם מאושרים. לילדים יש זכות לחיות ילדות נטולת דאגות.

4. צעצועים יצירתיים ודידקטיים צריכים להיות תמיד נוכחים בחיי ילדינו. זה טוב לילדים לחקור ספרים, לשחק "במטבח" ולהחזיק לגו, לנגן בבצק, כלי נגינה וכו'. הם צריכים להיות מוקפים בהזדמנויות ליהנות וליהנות מהדמיון שלהם.

זה גם מועיל לילדים לקבל אוויר צח בזמן משחק בחוץ. זה נותן לילדכם את ההזדמנות לרוץ, לקפוץ ולהסתובב, תוך השגת יתרונות רבים לבריאותו הנפשית והפיזית.

5. הילדים שלנו צריכים אותנו. אתה תמיד צריך להיות זמין עבור הילדים שלך. זה טבעי שלפעמים אתה צריך לנוח ולהקדיש זמן להירגע, אבל זה לא טוב לילדייך למצוא מפלט רק במשחקי וידאו, ספורט ופעילויות מחוץ לבית הספר. הם צריכים את ההורים שלהם הרבה יותר מכל זה.

הקדשת זמן לילדיכם, ככל שתוכל, חיונית לשמירה על מערכת יחסים טובה בין הורה לילד. הילדים שלנו צריכים לדעת כמה אנחנו אוהבים להיות איתם.

אף פעם לא מאוחר מדי לקבל ילדות מאושרת.

-טום רובינס-

אז בבקשה אל תדאג כל כך לגבי הדברים שילדך בן הארבע צריך לדעת. הילד שלך ילמד את הדברים שהיא צריכה לדעת באופן טבעי. תן שם לפירות שאתה נותן לה, ספר בקול כשאתה איתה, אמור לה באיזה צבע יש דברים וקרא איתה.

הכל קשור לדרך שבה אתה מלמד את ילדך. שום דבר לא צריך לכלול לחץ או לוחות זמנים, אלא צריך להיות ספונטני ככל האפשר. הבריאות הנפשית של ילדינו צריכה להיות הדאגה הראשונה שלנו.