5 טעויות נפוצות בהתמודדות עם מחלות ילדות

כאשר מתמודדים עם מחלות ילדות
כאשר מתמודדים עם מחלות ילדות, עדיף לייצב את הילד לפני שמחזירים אותו לבית הספר.

כאשר ילדים חולים, רוב האמהות נוטות להיות מודאגות, זה גורם לטעויות תכופות. לעולם אל לנו לאלתר בכל הנוגע להתמודדות עם מחלות ילדות. תמיד עדיף לקבל עזרה מרופא מומחה.

למרות שחתכים וכאבים מסוימים ניתנים לטיפול מושלם בבית, זכור שביצוע טיפול בבית מגביר את ההסתברות לטעויות.

לפעמים הפתרונות הרפואיים שאנו מיישמים בבית מושפעים ממה שאמהות אחרות אומרות. לפעמים אנחנו לוקחים בחשבון את מה שרופא הילדים רשם בעבר עבור מחלה דומה.

סבתות גם נותנות לנו עצות על סמך הניסיון שלהן ובפעמים אחרות אנחנו פשוט מסיקים שאפשר לפתור את הבעיה בדרך מסוימת. אנו משתמשים בכל המקורות הללו כאשר אנו תרופות עצמיות לילדינו.

אחת הטעויות העיקריות שאנו עושים כאשר ילדינו חולים היא אי התייעצות עם רופא. יש דברים שאפשר לפתור עם קצת עזרה ראשונה. עם זאת, אנו יכולים גם לעשות טעויות כשמדובר במחלות ילדות.

טעויות תכופות שנעשו עם מחלות ילדות

כל אחד יכול לעשות טעות. חשוב לתקן את זה ולנסות למנוע את הישנותו. להלן נסביר את הטעויות הנפוצות ביותר שעושים הורים בעת התמודדות עם ילדיהם החולים.

טיפול עצמי

לעיתים אנו צופים טיפול אפשרי במחלה בהתאם לתסמינים שהם מציגים. אנו יודעים שזיהומים חיידקיים מטופלים בדרך כלל באנטיביוטיקה. כאשר אנו מתמודדים עם זיהומים חיידקיים אפשריים, אנו בדרך כלל הולכים לבית המרקחת שלנו ומחפשים את התרופה שרופא הילדים שלנו רשם בעבר.

זה מסוכן לעשות תרופות עצמיות, במיוחד כשמדובר באנטיביוטיקה. שימוש לרעה באנטיביוטיקה עלול לגרום לעמידות. אם חיידקים יוצרים עמידות מסוימת לתרופה, התרופה לא תהיה יעילה יותר.

טיפול עצמי הוא גם מסוכן מכיוון שאנו מנחשים את הגורם למחלה. זה הופך את הסבירות לכשל בטיפול. ניתן לעשות טעויות גם בבחירת המינונים הנכונים. חישוב מינונים שגוי עלול לגרום לבעיות בריאותיות גדולות.

אנו יכולים לעשות טעויות גם כשמדובר במחלות ילדות
עם זאת, אנו יכולים לעשות טעויות גם כשמדובר במחלות ילדות.

מומחים מאמינים ששימוש בחיסונים כטיפול בבית הוא שגוי. לפעמים לאחר החיסון, ילדים עלולים להציג חום או תגובות שליליות אחרות. כאשר הורים מתמודדים עם מצבים אלו טועים לעתים קרובות בטיפול תרופתי לילדים אלו בבית. זה נחשב לא נכון על ידי רוב רופאי הילדים.

שילוב תרופות

הסיכון כאשר מדובר בשילוב תרופות נובע מההרעלות ושינויי המינון שעלולים להתרחש. תערובת של שתי תרופות או יותר עלולה לגרום לתגובות שונות. קיים גם סיכון לשיכרון על ידי מנת יתר. הסיבה לכך היא שהמרשמים מדויקים בהתאם לגיל ולמשקל של הילד.

רופאי ילדים מצביעים על שילוב תרופות מסוימות אך החלטה זו מתקבלת תוך שימוש בניסיון ומומחיות. למרות שאנו עשויים להאמין שחלק מהתרופות אינן פוגעניות, עדיף למנוע סיכונים.

לטפל בכל המחלות באותו אופן

כאשר אנו מתמודדים עם ילד שמרגיש רע, אנו מניחים לעתים קרובות שהוא מצונן. בסופו של דבר אנו נותנים להם כל תרופה להצטננות שאנו מוצאים בבית המרקחת.

זכרו, שיעול הוא לא תמיד רק שיעול. חשוב להיות קשובים לכל התסמינים שילד עשוי להציג. במיוחד כשאתה לא רואה שום תגובה לטיפול המאולתר שלך.

שימוש בתרופות תוצרת בית

לא כל התרופות הביתיות בטוחות. במיוחד כשמדובר בשימוש בהם בילדים. הרבה מהם איטיים לעבוד וחלקם לא עובדים בכלל. אם אינך יודע באיזו מחלה בדיוק הילד מציג, אל תיתן תרופות מכל סוג שהוא.

כמה תרופות יעילות יכולות לשנות את ההתפתחות הנורמלית של מחלה אם היא אינה תואמת. תרופות יכולות גם לגרום להחמרה בתסמינים אם אינן מוכנות או ניתנות בצורה נכונה.

לוקח אותם לבית הספר

כאשר מתמודדים עם מחלות ילדות, עדיף לייצב את הילד לפני שמחזירים אותו לבית הספר. ילד שמציג חום, למרות שהוא רק כמה מעלות מעל הטמפרטורה הרגילה, לא צריך ללכת לבית הספר.

חום נגרמת בדרך כלל ממשהו בתוך האורגניזם שלהם. כאשר הסיבה המדויקת לחום עדיין אינה ידועה, אל תסתכן בהחמרה מחוץ לבית.

לפעמים הטמפרטורה בחוץ או חוסר מנוחה עלולים להחמיר את מצבם. עדיף לחכות עד שהם ירגישו טוב יותר, תוך כדי קשר הדוק עם רופא הילדים והמורים שלהם.

פופולריים