לתת לילדים שלך לעשות טעויות זה בריא

לתת לילדיכם לטעות כך שלאט לאט הם יזכו בעצמאות וילמדו להתמודד עם החיים בעצמם
לתת לילדיכם לטעות כך שלאט לאט הם יזכו בעצמאות וילמדו להתמודד עם החיים בעצמם.
כשהילדים גדלים ומתבגרים, חשוב שההורים יתנו להם את ההזדמנות לקבל עצמאות, כוח, יכולת לקבל החלטות טובות ולהתמודד עם כל מיני נסיבות.
לעתים קרובות הורים רוצים להגן יתר על המידה על ילדיהם כי הם מאמינים שהם יקלו עליהם וישפרו את איכות חייהם. עם זאת, לתת לילדים שלך לעשות טעויות זה בריא. זה מאפשר להם לנהל מצבים בעצמם ולפתור מגוון בעיות.

אף אחד לא בא לעולם הזה יודע הכל. עשיית טעויות היא חלק חשוב בצמיחה. כל בן אדם צריך לעבור תהליך מפתח זה כדי לפתח רווחה רגשית. זה גם עוזר לאנשים לפתח מגוון מיומנויות.

האמת היא שלכל ההורים יש נטייה לשאול מתי עליהם להתערב ומתי עדיף שלא. עדיף לשמור על איזון. הורים צריכים להדריך, לייעץ ולתמוך בילדיהם.

אבל אם הורים הולכים רחוק מדי ומתנהגים כמו קביים לילדיהם, זה בעצם הופך למזיק. ילדים מוגנים מדי מפתחים בסופו של דבר הערכה עצמית נמוכה וחוסר אונים לאורך זמן.

לכל הילדים יש את הרגעים האלה שהם לא יכולים להביא צעצוע לעבודה. או אולי הם מתקשים לבצע משימה יומיומית. זה כאשר ההורים צריכים ללמוד מתי לתת לילדים שלהם להמשיך לנסות, ומתי עדיף לתת להם יד.

עבור אמהות ואבות רבים, זו יכולה להיות שיחת שיפוט קשה. אבל האמת היא שזה לא בלתי אפשרי כל עוד אתה מכבד .

אוטונומיה

כשמדברים על אוטונומיה, יש למעשה שני סוגים שונים. הראשון קשור להתפתחות גופנית: מוטוריות ויכולת תיאום. ההיבט השני של האוטונומיה הוא פסיכולוגי. זה קשור להבעת רצונותיו ורצונותיו, והבנת מעשיו שלו.

גידול ילדים כרוך בתהליך של הגעה לאוטונומיה במובן הרחב.

נטיות מסוימות לגידול ילדים מקדמות למעשה הגנת יתר. כאשר אנו מנסים למנוע את הסבל של ילדינו בכל מחיר, אנו מפריעים לגדילתם ולהתפתחותם הכללית.

עידוד אוטונומיה אצל ילדים חשוב ביותר. זה המפתח להכנת מבוגרים מוכשרים ואסטרטגיים לקחת על עצמם את החיים. היווצרותם של דפוסים אלה מתחילה במהלך הילדות.

העדפת אוטונומיה בילדים

ישנם מספר גורמים שמונעים מההורים לאפשר לילדיהם לקבל החלטות בעצמם. הסיבה הברורה ביותר היא החשש שהם יעשו טעות. אף אחד לא רוצה לראות את ילדיו מוטרדים, אבל זו סוג של הגנת יתר.

עבור הורים אחרים, זו סוגיית בקרה. הם רוצים שהילדים שלהם יעשו בדיוק מה שאמא ואבא מאמינים שהוא נכון. זה עשוי לנבוע מפחד לקבל ביקורת מצד אחרים. זה יכול לנבוע גם מרגשות אשם של הורה כאשר ילד נכשל.

יחד עם זאת, החיים המודרניים בנויים סביב שגרה הדורשת זמן. כאשר להורים יש יותר מדי מה לעשות, נשאר להם מעט זמן ללמד ילדים לעשות דברים בעצמם.

הוראה דורשת זמן וסבלנות, שניהם מצרך נדיר בימינו. לעתים קרובות זה פשוט יותר נוח לעשות דברים עבור הילדים שלנו.

עם זאת, לתת לילדים שלך לעשות טעויות זה בריא
עם זאת, לתת לילדים שלך לעשות טעויות זה בריא.

אף אחת מההצדקות הללו לא תקפה. לתת לילדים שלך לעשות טעויות הוא תרגיל הכרחי בהכנתם לחיים. על ההורים להבין כיצד לבצע משימה זו ביעילות.

איך להתחיל לתת לילדים שלך לעשות טעויות

קודם כל, הורים צריכים להיות מודעים לכך שכאשר ילדים מתחילים לעשות דברים בעצמם, הם בהכרח יעשו טעויות. ובאופן טבעי, תסכול יבוא בעקבותיו.

תסכול הוא לא דבר רע בכלל. במקום זאת, זו הזדמנות להתעלות על עצמך ולהקים מטרות חדשות. אבל המסקנה הזו לא מופיעה מעצמה. תפקידנו כמבוגרים להנחיל את הערכים הללו.

התמדה

כשילדים רוצים לעזור בבית, למשל, טוב לקבל את עזרתם. ולעודד גם אותם, כמובן. אם ילדכם טועה, הניעו אותו לנסות שוב. הילד שלך צריך להבין להתחיל מחדש כמשהו טבעי.

אם הורים מגלים התמדה ויודעים להתמודד עם התסכול שלהם, הילדים ילמדו לעשות את אותו הדבר. בטווח הארוך, זו הדרך הטובה ביותר להבטיח את האושר של הילד.

סבלנות

לאחר מספר ניסיונות לא מוצלחים של משהו, ילדים יתחילו כנראה לבכות. הדחף הראשון של הורה הוא לפתור את הבעיה כדי שהילד יפסיק לבכות. עם זאת, אפשרות טובה יותר היא לשבת עם הילד ולחפש יחד פתרונות אפשריים.

מטרות סבירות

תהליך הלמידה של הילד עובר דרך שלבים שונים. המטרות שתציבו לילדכם צריכות להיות מציאותיות, בהתאם ליכולותיו ולגילו של הקטן שלכם.

זה מבטיח שבנך או בתך יוכלו להגיע למטרות רבות. כך תוכלו לחזק את ההערכה העצמית של ילדכם ולעודד למידה נוספת.

זה לא הוגן לקחת אתגרים בגישה של "אתה יכול לעשות הכל". לילדים יש שלבים שהם צריכים להשלים. דרישה יותר מדי מובילה לתסכול מוגזם.

מטלות הבית הן כלי טוב

עזרה בבית נושאת עימה שורה של ערכים חיוביים. הוא מקדם שיתוף פעולה, אינטגרציה וחיים משותפים. זה גם בונה אוטונומיה ומכשיר ילדים לעשות דברים בעצמם בעתיד.

אפשר לבכות

ללא ספק, זה יכול להיות מעיק לראות את הילדים שלך בוכים. אף פעם לא קל לתת להם לעשות טעויות. עם זאת, חשוב שנאפשר לילדינו לבטא את התסכול, הפחד והכעס שלהם. אל לנו להיות נואשים או להדחיק את רגשותיו של ילדנו.

אתה תמיד יכול לדבר איתם מאוחר יותר כדי לעזור להם לתעל רגשות שליליים וללמוד להמשיך הלאה. הדחקת דמעות היא אף פעם לא אסטרטגיה טובה, וגם לא טוב למזער את מה שהם חווים.

המפתח? לתת לילדיכם לטעות כך שלאט לאט הם יזכו בעצמאות וילמדו להתמודד עם החיים בעצמם.

פופולריים