6 טיפים ללמד ילדים להכין שיעורי בית בעצמם

טיפים ללמד ילדים להכין שיעורי בית בעצמם
טיפים ללמד ילדים להכין שיעורי בית בעצמם.
אם אתם רוצים שילדכם יכין שיעורי בית בעצמו, הטיפים הבאים יעזרו לכם. לקחת הערה!

אחד השלבים המסמנים את עצמאותם של ילדים מתרחש כאשר הם לומדים להכין שיעורי בית בעצמם. אין ספק שזו אחריות גדולה ויחד עם זאת רגע חשוב עבור הקטנים ללמוד לנהל את הזמן שלהם.

כאמא, בוודאי היית רוצה לקבל את נוסחת הקסם שתעודד את ילדיך להכין שיעורי בית. למרבה הצער, זה לא כל כך פשוט! עם זאת, עליך לזכור כי ניתן ללמד ילדים להכין שיעורי בית לבד אם אתה מיישם שיטות מסוימות. נספר לך יותר למטה.

6 טיפים ללמד ילדים להכין שיעורי בית בעצמם

העצות הבאות יאפשרו לילדים להשלים את פעילויות בית הספר שלהם בנפרד:

1. עזרו להם כשצריך

העצה הראשונה ללמד ילדים להכין שיעורי בית היא להראות להם בכל עת את הנכונות לעזור להם בכל פעם שהם צריכים זאת. זה ייתן להם ביטחון לעשות את הצעד הראשון ויוכלו להתקדם עם תרגילים מסוימים בעצמם.

אתה תמיד צריך לתת עזרה ולתמוך ברוגע ובשמחה. זכור להעיר הערות חיוביות כדי שהילד לא יקשר את המשימות בצורה שלילית.

תחילתה של האוטונומיה תלויה במידה רבה בגיל הילדים. תמיד כדאי להתלוות אליהם כדי להציע שיטה שמתאימה להם. במקום לתת להם את התשובות, עדיף לעזור להם לענות על שאלות בעצמם, תוך שימוש בידע שלמדו.

2. הישארו חיוביים

עובדה: ילדים לומדים הרבה מהוריהם. הורים, בהיותם חיוביים ונלהבים מהידע החדש שנרכש, צריכים לעודד ילדים להתמיד למרות הקשיים. זה גם טוב להניע ילדים להשתפר ולברך אותם על המאמץ.

במצבים מסובכים אלה, אנו ממליצים לא להראות את ייאושך או התסכול שלך, מכיוון שהדבר עלול לערער את המוטיבציה של הילד.

3. אתה חייב להיות המניע העיקרי

למעשה, יחסם של ילדים לעבודה בבית הספר נוטה להיות חיובי יותר כאשר הוריהם מעורבים. בנוסף, ככל שהורים מוכשרים יותר מרגישים תמיכה בילדיהם בלמידה שלהם, כך ההתערבויות שלהם חיוביות ומתאימות יותר.

על ידי הטמעת ההנאה שבלמידה בילד, ההורה עוזר להם לפתח מוטיבציה וביטחון עצמי. וכולם מנצחים!

"מטרת החינוך היא להכין את הצעירים לחנך את עצמם לעתיד".

-רוברט מ. האצ'ינס-

4. אל תלחץ על הילד

כדאי לזכור שאפשר ללמד ילדים להכין שיעורי בית לבד אם מיישמים שיטות מסוימות
עם זאת, כדאי לזכור שאפשר ללמד ילדים להכין שיעורי בית לבד אם מיישמים שיטות מסוימות.

אם אתה רוצה ללמד ילדים להכין שיעורי בית בעצמם, הדבר הראשון שאתה צריך לדעת הוא שילדים צעירים יותר לא יודעים איך לעבוד תחת לחץ או חרדה. לכן, כדאי לנסות לא ללחוץ עליהם.

לדוגמה, לא מתאים להרתיע ילדים עם ביטויים כמו: "עוד לא סיימת" או "עליך לעשות אותם עכשיו, הם אמורים להגיע מחר". זכור שזה יכול להיות לא מועיל לעשות זאת והמילים האלה יכולות לחסום מחשבות של ילדים.

כמו כן, כדאי ללמד אותם את החשיבות של ביצוע שיעורי בית בצורה טובה ויסודית, ולא מהר ולא טוב. כאמא, עליך לעזור להם להתמודד בשלווה עם ההשלכות של אי ביצוע דברים טוב או בזמן.

5. לייעד אזורים ספציפיים להכנת שיעורי בית ולימוד

רצוי לייעד אזורים ספציפיים ללימוד, כמו חדר הילד, המטבח או שולחן האוכל, במטרה להעלים כמה שיותר הסחות דעת.

לשם כך, חיוני שיהיו כמה שולחנות עבודה שיש בהם מספיק מקום להכיל את החומרים הדרושים, כגון עפרונות, עטים, נייר, ספרים ואלמנטים חיוניים אחרים.

אתה יכול לעודד ילדים להשתמש בספר קטן או מחברת שבה הם יכולים לרשום מטלות בית. בדרך זו, אין בלבול מתי יש להגיש אותם למורה.

6. ארגון

אם אתה רוצה שילדך יהיה מאורגן, עליך להקדיש מספיק זמן כדי לעזור לילד ללמוד מערכת ארגונית. כאמא, התפקיד שלך הוא ללמד שיטה טובה. עליך לספק כיוון ותיקון בעת הצורך.

כמו כן, אם אתה חושב שילדיך זקוקים לעזרה בניהול זמן, עליך להראות להם כישורים, לעזור להם ללמוד מה זה אומר לתעדף בהתאם לחשיבות ולתאריך היעד של כל משימה.

בקיצור, אתה לא יכול להכריח את הילדים שלך לעשות שום דבר, ופחות לעשות עבודה בבית הספר. במקום זאת, הרעיון צריך להיות להציב גבולות, לכבד את הבחירות האישיות שלהם ולעזור להניע אותם.