הנעת ילדך להישאר בבית הספר

אם ילדכם חושב לנשור מבית הספר
אם ילדכם חושב לנשור מבית הספר, הוא עושה זאת מסיבה כלשהי.

להניע את ילדך לא לנטוש את לימודיו יכול להיות קשה. במיוחד כשקבוצת החברים שלהם חושבת שלימודים הם בזבוז זמן ושזה הגיוני יותר לנשור מבית הספר.

נשירה מבית הספר הפכה לבעיה חברתית ומשפחתית כאחד. זה הרסני עבור בית וקהילה כאשר בני נוער מפסיקים את לימודיהם ונלכדים בהתמכרות לסמים, עבריינות ודיכאון.

למרות שלא לכל בני הנוער הנושרים יש סוף כה הרסני, ברוב המקרים החלטה זו מגבילה את האפשרויות שלהם בטווח הארוך.

אמא, אם את חושדת שילדך שוקל לנטוש את לימודיו, הנה כמה עצות איך להמשיך.

ליהנות מהנעורים שלהם ולנצל עד תום את שנות ההתבגרות שלהם כאשר יש להם מחויבויות קטנות לא אומר שהם צריכים לזרוק את פרויקט החיים.

מה מניע אותם לעזוב את הלימודים?

אם ילדכם חושב לנשור מבית הספר, הוא עושה זאת מסיבה כלשהי. על מנת להתמודד עם המצב כראוי, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לברר את הסיבה. אם הסיבה היא בריונות, גלה אילו ילדים מפריעים לילדך וגלה כיצד ניתן לעצור זאת.

דבר עם ילדך על הבעיה כדי לגרום לו להיפתח אליך. בין שניכם, תוכלו למצוא דרך להפסיק בריונות.

חשוב ללכת לבית הספר שלהם כדי לדבר עם המורים, המנהל ואפילו ההורים של הילד שמציק להם.

מלבד בריונות, גורם שכיח נוסף שמניע בני נוער רבים לנשור מבית הספר הם הרעיונות שחבריהם חולקים.

אם קבוצת החברים שלהם חולקת את הרעיון שבית הספר הוא בזבוז זמן ועדיף לעבוד, להרוויח כסף מהיר ולהיות עצמאי, סביר להניח שילדכם יתפתה להצטרף לחשיבה של הקבוצה.

בין שאר הסיבות המניעות נשירה מבית הספר, נמצאות הבאות:

  • כניסה להריון או כניסת ילדה להריון במקרה שילדך הוא זכר. האחריות לטפל בילד או אפילו לרצות יכולה בהחלט לגרום לו לנשור מבית הספר.
  • התמכרות לסמים. יש סמים חוקיים כמו אלכוהול וסיגריות. לפעמים בני נוער צריכים למצוא פתרונות כלכליים חלופיים כדי להאכיל את החסרונות שלהם אם אתה לא נותן להם כסף לעשות זאת.
  • משאבים כלכליים נמוכים של המשפחה. נער שגדל ללא דברים מסוימים יכול להתפתות לנשור מבית הספר כדי לשפר באופן אישי את מצבו הכלכלי ואת מצב משפחתו.

איך להניע את המתבגר שלך לא לנשור מבית הספר?

האחריות לטפל בילד או אפילו לרצות יכולה בהחלט להוביל אותו לנשירה מבית הספר
האחריות לטפל בילד או אפילו לרצות יכולה בהחלט להוביל אותו לנשירה מבית הספר.

לא משנה מה המניע שהמתבגר שלכם רוצה לעזוב את הלימודים, נסו לברר זאת בהקדם האפשרי. רק כך תוכל לנקוט בפעולה מונעת. נשירה מבית הספר היא כמעט אף פעם לא הפתרון הנכון.

אמא, בין הדברים שאתה ומשפחתך יכולים לעשות, איננו יכולים שלא להזכיר את הדברים הבאים:

המתבגר שלך צריך לספק את הצרכים הבסיסיים שלו. האחריות שלך ושל משפחתך היא לספק את הצרכים הללו. זה מעבר להנחת אוכל על השולחן עבורם בלבד.

כאדם צעיר בתקופה זו, הם צריכים להיות מסוגלים ליהנות מכמה דברים חומריים שיש לאחרים. לפחות כדי להיות בשורה אחת עם אוכלוסיית הנוער הממוצעת שמקיפה אותם.

עוד דבר. אל תבחר את החברים שלהם, אבל אתה לא צריך להסתכל לכיוון השני אם אתה מאמין שהם מקבלים השפעות רעות. אל תחכו עד שיהיה מאוחר מדי. נסו להתקרב למעגל החברים שלהם, ושאלו על רגשותיהם כלפי בית הספר.

לבסוף: הניעו את ילדכם ללמוד. מגיל צעיר, כדאי לתת להם תמריץ שיעודד אותם לרצות ללמוד ולהשלים את לימודיהם.

אם אינכם מעודדים את ילדכם בזמן, דברו איתו על חשיבות הלימוד כדי ללמוד מקצוע או מקצוע. החשיבות של סיום לימודים באוניברסיטה, קבלת תואר ראשון, שני, דוקטורט...

חלומות מניעים אותנו. לעורר את החלומות שלהם כדי לגרום להם לשחרר את הרעיון של נשירה מבית הספר.