אל תפחד להגיד לא לילד שלך

זכור שבכל פעם שאתה אומר "לא" זה עוזר לילד שלך לגדול
זכור שבכל פעם שאתה אומר "לא" זה עוזר לילד שלך לגדול.

לפעמים יש צורך להגיד לא לילדים שלך; במיוחד כשהם רוצים לעשות משהו שלא לטובתם. הורים צריכים להיזהר כאשר ילדם רוצה לעשות משהו מסוכן או מזיק ולהחליט אם להיכנע לרצונם או לא.

ללמוד לומר "לא" בשלב מוקדם יכול למנוע מהילד שלך חוויות רעות רבות. נדרשת גישה מאוזנת כדי לומר לא בדרך הנכונה. להיות מאוזן ימנע ממך לפתח סגנון הורות עריץ. זה גם עוזר לך לתרגל צורה בריאה של סמכות יעילה ומעוררת אושר משפחתי.

ללמוד להגיד לא לילדים שלך, במיוחד כאשר מה שהם רוצים זה לא מה שהם צריכים, יעזור לך למתן את הסמכות שלך. אמירת לא משרתת את המטרה של תיקון סוגים מסוימים של התנהגות. זה גם עוזר לנו לחנך וללמד אותם על ערכים. למרות שזה נשמע סותר, עם הזמן תבינו שאמירת "לא" לילדכם בעצם עוזרת לו להיות מאושרים יותר.

"הורה טוב תלמיד את אלה שהם אוהבים" - פתגם תנכי

ילד שיש לו גבולות ברורים ומוגדרים היטב חי הרבה יותר מאושר מילד שמנסה לסחוף את הוריו באמצעות מניפולציות. למרות שלפעמים זה נראה לנו מגוחך, ילדים יכולים להיות חרוצים יותר מבחינה רגשית ממבוגרים. הם יודעים בדיוק איך להתנהג כדי לשנות את הרגשות של הוריהם. זה כמובן עוזר להם להשיג את מה שהם רוצים. אתה יכול להתמודד עם התנהגות זו פשוט על ידי אמירת לא.

למד להגיד לא, השאר את הפחד מאחור

כדי להשאיר מאחור את הפחד מלומר לא לילדינו עלינו להכין את עצמנו. עלינו להבהיר במוחנו שהמטרה היחידה שלנו היא לעזור לילדנו. למרות שבטווח הקצר זה לא נראה כך, תמיד חשוב לזכור זאת. זה יעזור לך כשיגיע הזמן להגיד לא.

להגיד לא, בפנים ישרות, בלי להרגיש רע ועם המוצקות הנדרשת זה יכול להיות קשה, אבל זה אפשרי. לעשות את זה רק דורש סבלנות ונחישות. הרבה ילדים מרגישים מתוסכלים, מוטרדים ואפילו כועסים על הוריהם כשאומרים להם לא לעשות משהו. זו תגובה טבעית לחלוטין; כולנו מתוסכלים כשאומרים לנו לא לעשות משהו שאנחנו רוצים.

בהתחלה הם יבכו כי אתה מסרב לאפשר להם לעשות כרצונם. לפעמים הם יעשו מאמצים רבים כדי להשיג את מה שהם רוצים. הם עלולים לצעוק, לבכות, לזרוק, להכות ולהעליב. ברגעים אלה אתה צריך להציג את הבגרות שלך בכך שאתה לא מאפשר לעצמך להיות מניפולציה.

בגלל כמה מקרים לא נוחים כמו אלה שהוזכרו לעיל, זה לא רק קשה להגיד לא לילד שלך, אלא אפילו קשה יותר לשמור על לא. במיוחד לאחר שהילד מתחיל להתנהג בצורה כזו.

חשוב שכשאתה אומר לא לילד זה נעשה ברוגע
חשוב שכשאתה אומר לא לילד זה נעשה ברוגע.

הורים רבים מרגישים אכזריים כשהם עוזבים את ילדם לבכות בכך שהם לא נכנעים. עם זאת, הכניעה ממחישה לילדכם שאם הם בוכים או יעשו סצנה, אמא או אבא בסופו של דבר ייכנעו. להיכנע היא טעות נפוצה שהורים עושים שיכולות להיות השפעות מזיקות.

אל תפחדו מהתקפי הזעם של ילדכם

כשהורים תקיפים ומשחררים את הפחד להגיד לילדיהם לא, זה מוכיח לילד שסחיטה רגשית והתנהגות רעה הם לא הדרכים הטובות ביותר להשיג את מה שהם רוצים.

הורים חייבים להבין שאם אתה מלמד אותם שהם יכולים להשיג כל מה שהם רוצים מיד, אתה מגדיר אותם לכישלון בטווח הארוך. כשהילד יהפוך למבוגר הם יבינו שדברים לא עובדים כך. הם צריכים להתאמץ כדי להשיג את מה שהם רוצים.

לכן, להיות איתן היא סגולה שאתה צריך לטפח כהורה. אל תפחד להתעמת עם ילדך. לפעמים כשילד בוכה ועושה סצנה, הם רק בוחנים את הגבולות שלך. נסו שהרגשות שלכם יהיו מוכלים ומאוזנים. אם תפגין אדישות להתנהגות זו הילד יתחיל להירגע.

שמירה על שלוותך היא כלל זהב בכל הנוגע לגידול ילדים. לפעמים זה קשה, אבל רוגע היא מעלה נוספת שהורים צריכים לטפח. חשוב שכשאתה אומר לא לילד זה נעשה ברוגע. לעולם אל תפגין כעס או תתעצבן.

עלינו להכין את ילדינו להיות עמידים, להיות מסוגלים לסבול תסכול וסיפוקים מאוחרים. זו הסיבה שכל כך חשוב להגיד לא כשצריך.

זכור שבכל פעם שאתה אומר "לא" זה עוזר לילד שלך לגדול. תרגול יהפוך אותך למאסטר, לאט לאט. אתם תגלו את הדרך הטובה ביותר להתמודד עם המצבים האלה, תגידו לא לילדיכם כשזה לטובתם.