האם זה נורמלי להקיא במהלך הלידה?

האם זה נורמלי להקיא במהלך הלידה
האם זה נורמלי להקיא במהלך הלידה?
כאשר מביאים תינוק לעולם, נשים מוצאות את עצמן ברגע של מתח וחרדה בו יכולות להתרחש מגוון תגובות בלתי צפויות. בחילות והקאות הן חלק מהן.

יש נשים שמודאגות כשהן חשות רצון עז להקיא במהלך הלידה. זה יכול לקרות לכל אישה. אפילו מי שלא חווה את התסמין הזה במהלך ההריון לא נחסך מהקאות במהלך הלידה.

האם זה נורמלי להקיא במהלך הלידה?

למרות שזה לא קורה לכל הנשים, לרוב מדובר באירוע יומיומי בחדר הלידה. זה לא סיבה לדאגה. הקאות במהלך הלידה לא בהכרח מעידות על כך שאתה מתמודד עם בעיה בריאותית.

עם זאת, חיוני לעקוב אחר תדירות וכמות ההקאות, מכיוון שהן עלולות לעורר התייבשות.

האם זה בסדר להקיא במהלך הלידה?

חווית ההקאה היא תמיד לא נעימה, ולחוות אותה במהלך הלידה זה אפילו יותר לא נוח. עם זאת, עד כמה שזה נראה קשה, יש לזה צד חיובי.

הקאה במהלך הצירים מרמזת על מאמץ נוסף עבור האישה אשר גורם לעלייה בהרחבה.

המאמץ של האם עוזר לתינוק להתמקם טוב יותר בצוואר הרחם. יש נשים שמאשרות שכשהן מקיאות במהלך הלידה, זה בגלל שהיא עומדת להסתיים, שכן מה שנשאר מהלידה יתקדם במהירות.

מדוע נשים מקיאות במהלך הלידה?

ישנן מספר סיבות לרצון להקיא במהלך הלידה. אלו הם השכיחים ביותר:

לא אכלתי אוכל במשך תקופה ממושכת

חלק מהחולות מציגות חוסר תיאבון כשהן עומדות ללדת. עבור אחרים, נראה שהלידה לא משאירה להם זמן לאכול, ולכן הם מעדיפים שלא.

בעודו על בטן ריקה ומתמודד עם רגע של חרדה ועצימות גבוהה, הגוף חווה שינויים כגון שינויים בלחץ הדם. ואז מתחילות בחילה, שבדרך כלל מסתיימת בהקאות.

ייצור הורמוני פרוסטגלנדין

פרוסטגלנדין הוא הורמון המשתחרר בכמויות משמעותיות בשלב הראשון של הלידה. בשלב הראשון של הלידה אנו מתכוונים לרגע בו מתחילות הצירים, אשר ישנו לאחר מכן את צוואר הרחם.

ייצור של כמות גדולה של פרוסטגלנדין יכול להגביר את תנועתיות המעיים, וכתוצאה מכך, בחילות והקאות. כשהלידה תתחיל, סביר להניח שתרגישי אי נוחות בבטן, וזה סביר לחלוטין.

האם זה בסדר להקיא במהלך הלידה
האם זה בסדר להקיא במהלך הלידה?

המערכת הפאראסימפתטית מגרה את הקרביים ואיתה את התרוקנות מערכת העיכול. התרוקנות זו יכולה להתרחש באמצעות מאמץ של צואה או הקאה.

כתוצאה מכך, הדבר מפחית את האפשרות ששאריות אלו משמשות מכשול לעובר בירידתו דרך תעלת הלידה.

"למרות שזה לא קורה לכל הנשים, זה בדרך כלל אירוע יומיומי בחדר לידה. זה לא משהו שהורים צריכים להיבהל ממנו".

כאבים עזים

כאב ראש עז מאוד עלול לגרום לבחילות ולרצון להקיא. כאב הלידה הוא אחד החזקים ביותר שאישה יכולה לחוות. לכן, אין זה נדיר להניח שהאישה מאוד להוטה להקיא במהלך הלידה.

באותו רגע, סביבת האישה רצופת לחץ: הרופאים והמשפחה מצד אחד; כאב, לחץ, פחד וחרדה על האחר. הנוסחה המושלמת בשבילך להרגיש צורך להפיח מחדש את כל מה שאכלת.

תגובה שלילית להרדמה

במקרים מסוימים, אפידורל ואוקסיטוצין סינתטי גורמים לבחילות והקאות כתופעות לוואי. תופעות הלוואי הללו עשויות להיות סיבה נוספת לאישה להתחשק להקיא במהלך הלידה.

ירידה בלחץ הדם

הרדמה אפידורלית או תנוחת דקוביטוס בשכיבה יכולים לגרום לירידת לחץ הדם; כתוצאה מכך עלולה להתרחש היפוקסמיה. שניהם עלולים לגרום להקאות.

התפשטות מעיים והתכווצויות

תנועות גוף פתאומיות הנגרמות כתוצאה מהתכווצויות עזות והתפשטות של קרני העיכול עלולות לגרום להקאות במהלך תהליך הלידה.

אמנם זה נכון שהסיבה להקאות במהלך הלידה היא, באופן כללי, בריאה לחלוטין, אבל לאמהות לעתיד תמיד יש פחד בכל מה שקשור להבאת ילדן הצפוי לעולם. הסיבה היא שייתכנו סיבוכים בזמן הלידה.

הגוף שלך יגיב בכל עת לדחפים טבעיים או לסביבה, כך שאין סיבה לדאוג אם מתחשק לך להקיא.

הקאה במהלך הלידה היא נורמלית, עליך רק לשים לב שזה לא קורה יותר מדי פעמים כדי למנוע סיבוכים הקשורים לדלקת קיבה או סוגים אחרים של בעיות קיבה.

פופולריים