גסטוגרם: מה זה ואיך משתמשים בו

המידע שהכלי הזה נותן לך יכול לעזור לך לנקוט באמצעי זהירות ולדעת מה לעשות להריון טוב יותר
המידע שהכלי הזה נותן לך יכול לעזור לך לנקוט באמצעי זהירות ולדעת מה לעשות להריון טוב יותר.
הגסטוגרם היא כלי המאפשר לנשים בהריון לשלוט טוב יותר על ההריון. למד עוד על זה במאמר זה.

במהלך ההריון, לאם לעתיד יש בדרך כלל מאות שאלות וחששות. השאלות הללו נעות בין איך התינוק מתפתח ועד מה כדאי ומה אסור לעשות. כדי לעזור לענות על כל השאלות הללו, יש כלי שעוזר גם לאמהות וגם לרופאים: הגסטוגרם. וזה מאוד קל לשימוש.

מהי גסטוגרם?

יש לזה כמה שמות שונים. זה יכול להיקרא גסטוגרם, גלגל הריון, או דיסק הריון. זהו סוג של טבלת חישוב שעוזרת לך לשלוט בהריון שלך משבוע לשבוע. זה פשוט לשימוש ונותן לך מידע רלוונטי ונגיש בקלות.

הכלי הקטן הזה הוא גלגל קרטון עם שתי טבעות פנימיות. בחלק החיצוני יש לוח שנה עגול בו ניתן לראות את ימי השנה. למעגל הפנימי יש שני גלגלים. הם אומרים לך את הגודל והמשקל המשוער של העובר לפי המרחק שלך.

גלגל זה יכול לספר לאם מידע מעניין כגון:

  • צמיחת העובר משבוע לשבוע.
  • המשקל המשוער של העובר.
  • תאריך היעד המשוער.

הגסטוגרם גם נותן מידע ספציפי יותר. לדוגמה, זה אומר לך את הקוטר הדו- פריאטלי. זה המרחק בין עצמות פריאטליות, נמדד במילימטרים. זה אפילו אומר לך את אורך עצם הירך של התינוק שלך.

מכיוון שהוא כל כך מעשי, הכלי הזה הופך ליותר ויותר פופולרי. אתה יכול למצוא אותו בבתי מרקחת או במרכזי נשים. לאחרונה, נשים החלו להשתמש בגסטוגרמות מקוונות.

"הגסטוגרם היא כלי שמאפשר לנשים בהריון לשלוט טוב יותר בהריון שלהן. זה בגלל שיש להן הרבה יותר מידע".

כיצד משתמשים בגסטוגרם?

כיצד משתמשים בגסטוגרם
כיצד משתמשים בגסטוגרם?

הדבר הראשון שאתה צריך לדעת כדי להשתמש בגסטוגרם הוא התאריך המדויק של המחזור האחרון שלך. גסטוגרמות משתמשות בכך כבסיס לחישוב 40 השבועות להריון שלך.

זה לא מאוד קשה לשימוש. לגלגל יש מצביע שהגדרת לתאריך המחזור האחרון שלך. לאחר מכן, הטבעות הפנימיות יספרו לך על התפתחות התינוק.

המידע שהכלי הזה נותן לך יכול לעזור לך לנקוט באמצעי זהירות ולדעת מה לעשות להריון טוב יותר.

שימושים

בנוסף לסיפוק הסקרנות שחשה אישה בהריון, לדעת איך התינוק גדל היא מעשית. אישה שרוצה לעורר את התינוק שלה צריכה לדעת באיזה שבוע היא נמצאת.

לדוגמה, התינוק יכול לשמוע את קולה של אמו בשבוע 17. זהו זמן מצוין עבור האם להתחיל לדבר או לשיר לתינוק. זוהי דרך מצוינת לחזק את הקשר בין האם לילד. עד 25 שבועות, אוזניו של התינוק מפותחות יותר. זה זמן טוב להתחיל לנגן מוזיקה.

זוהי רק אחת מהדרכים הרבות שבהן אתה יכול להשתמש בגסטוגרם. בנוסף לדעת מידע רפואי, אתה יכול ליצור קשר טוב יותר עם התינוק שלך.

עד כמה הגסטוגרמות אמינות?

הנתונים המסופקים על ידי הגסטוגרמות אמינים לחלוטין ומוכחים מדעית. עם זאת, עליך לזכור שהחישובים הם משוערים. זה אומר שהוא אומר לך את הערכים הממוצעים.

עם זאת, אל תדאג אם העובר שלך לא עוקב בדיוק. הדבר החשוב הוא לדעת פחות או יותר היכן הוא או היא נמצאים.

חשוב ללכת לרופא הנשים שלך כדי לראות במדויק את ההתקדמות בהריון שלך. גסטוגרמות אינן מחליפות את הבדיקות והניתוחים שרופאים עושים. למרות שסביר מאוד שהרופא והגסטוגרם יאמרו את אותו הדבר, הרופא תמיד יודע הכי טוב.

כלי זה שימושי מאוד. זה גם מאוד פשוט מכיוון שהוא עשוי מקרטון. יש בו הרבה נתונים בפנים, בדומה ללוח השנה העתיק של המאיה. ללא גסטוגרמות, פגישות עם הגינקולוג שלך יהיו הרבה יותר מסובכות. החישובים יהיו גם הרבה יותר מורכבים.

פופולריים