15 תופעות לוואי נפוצות להריון

תהליך זה מוביל לתופעות לוואי נפוצות להריון
תהליך זה מוביל לתופעות לוואי נפוצות להריון.

הריון הוא תקופה של שינויים גופניים שלעתים קרובות הולכים יחד עם אי נוחות פיזית. אם את סובלת מאחד מאלה, את לא לבד: כל תופעות הלוואי של ההריון במאמר זה שכיחות מאוד.

במהלך ההיריון, חילוף החומרים של האישה מואץ על מנת לתמוך בהתפתחות העובר. המשמעות היא שהאיברים הפנימיים של האם צריכים לעבוד הרבה יותר קשה מהרגיל.

תהליך זה מוביל לתופעות לוואי נפוצות להריון. אלה משתנים בדרך כלל עם כל שליש ומתבהרים לחלוטין לאחר לידת התינוק.

תופעות הלוואי הללו אינן זהות עבור כולם, ועשויות להתבהר ככל שההריון שלך מתקדם. ההשפעות עליהן נעסוק במאמר זה נגרמות על ידי הורמוני הריון, ובדרך כלל אין מה לדאוג לגביו.

היכרות עם תסמינים נפוצים של תופעות לוואי בהריון אמורה להרגיע את דעתך.

תופעות לוואי הריון בשליש הראשון

קלקול קבה

זוהי תופעת לוואי שכיחה מאוד של הריון. זה נגרם על ידי הורמונים כגון פרוגסטרון. צמצם את הפרעות העיכול על ידי שינה עם ראש מורם ואכילת ארוחות קטנות ותכופות.

עייפות

זה נובע מהורמונים ועלייה במשקל. כדי להימנע מתחושת עייפות, נסה לנוח כמה שיותר ולנמנם בכל פעם שאתה יכול.

עצירות

עצירות היא סימפטום אופייני, וכזה שעלול להימשך לאורך כל ההריון. כדי להילחם בעצירות במהלך ההריון, שתו לפחות 2 ליטר מים ביום והקפידו על תזונה עשירה בסיבים.

צריך להטיל שתן לעתים קרובות

הצורך ללכת לשירותים לעתים קרובות הוא אחד התסמינים הראשונים שמופיעים אצל נשים בהריון. זוהי תלונה נפוצה בתחילת ההריון כמו גם במתיחה האחרונה. הימנע מהתייבשות על ידי שתיית מים מרובה.

בחילה והקאה

כדי להדוף בחילות במהלך ההריון, הקפידו על תזונה מאוזנת. לגימת סודה כאשר אתה מרגיש חולה עשויה לספק הקלה זמנית.

תופעות לוואי הריון בשליש השני

התכווצויות

התכווצויות שרירים הן תופעת לוואי אופיינית במהלך השליש השני. אם אתה מקבל אותם, נסה לעשות לעצמך עיסוי באזור הפגוע. תזונה עשירה בסידן ומגנזיום יכולה לסייע במניעת התכווצויות.

גודש באף

זוהי תופעת לוואי שכיחה מאוד של הריון
זוהי תופעת לוואי שכיחה מאוד של הריון.

אף סתום הוא סימפטום נפוץ נוסף בשליש השני. אל תבלבלו את זה עם הצטננות. ודא שאין לך תסמינים אחרים, כגון חום או כאבים. אם כן, פנה לרופא שלך.

בצקת או נפיחות בכפות הידיים והרגליים

תופעת לוואי זו קשורה בדרך כלל לאגירת נוזלים, שאופיינית במהלך ההריון. כדי להפחית נפיחות, התרופה הטובה ביותר היא מנוחה. שמור את הרגליים למעלה לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

פיגמנטציה של העור

חלק מהנשים הרות מפתחות כתמים כהים על פניהן. אלה ידועים כמלזמה או כלואזמה. פיגמנטציה זו מופיעה בדרך כלל על האף, הלחיים או הצוואר. כדי להימנע מהם, מרחו קרם הגנה בעל פקטור גבוה.

ורידים בולטים

דליות הן תופעת לוואי שכיחה בהריון, הנגרמת על ידי ריכוך כלי הדם. שמור אותם למינימום על ידי הימנעות מבזבזים יותר מדי זמן על הרגליים.

"אף שפה לא יכולה לבטא את העוצמה והיופי והגבורה של אהבת אם"

-אדווין ה. צ'אפין-

תופעות לוואי הריון: השליש השלישי

טחורים

טחורים הם סימפטום נפוץ מאוד אצל נשים בהריון. כדי להימנע מהם, אכלו תזונה המכילה הרבה סיבים. זה עוזר לקדם תפקוד טוב של המעיים.

כאב גב

Lumbago הוא כאב המופיע במרכז הגב התחתון. זוהי אחת התלונות השכיחות ביותר אצל נשים בהריון. ההמלצות כוללות החלת חום על האזור הפגוע וביצוע מתיחות מיוחדות כדי להקל על הכאב.

מחלת חניכיים

מחלת חניכיים או דלקת חניכיים שכיחה למדי במהלך ההריון. כדי להימנע מתסמין זה, הקפידו על בדיקות רגילות של רופא השיניים והישארו על שגרת היגיינת השיניים שלכם.

דפיקות לב בשליש השלישי

דפיקות לב או טכיקרדיה (דופק גבוה) שכיחים בשלב זה. זה נובע מכמות הדם הגדולה יותר בגוף שלך.

באופן כללי, הם לא רציניים. עם זאת, אם אתה חווה דפיקות לב תכופות, דבר עם הרופא שלך כדי למצוא את הסיבה השורשית.

כאבים בצלעות

כאבים באזור הצלעות אופייניים במהלך החלק האחרון של ההריון. זה נובע מהגדלה של הרחם ומתנועות העובר.

נסו להימנע מבילוי זמן רב מדי בישיבה בשלב האחרון של ההריון. יש תנוחות שאתה יכול לנסות שעוזרות למתוח את החלק הזה של הגוף שלך.

פופולריים