קידום האינטליגנציה של תינוקך במהלך ההריון

למוזיקה ולקולות המשמשים לגירוי האינטליגנציה של התינוק במהלך ההריון יש בדרך כלל אפקט מרגיע לאחר הלידה
למוזיקה ולקולות המשמשים לגירוי האינטליגנציה של התינוק במהלך ההריון יש בדרך כלל אפקט מרגיע לאחר הלידה.

מחקרים מראים כי קיים קשר אינטימי בין גירוי העובר לבין האינטליגנציה, המוטוריקה, השפה והיכולות החברתיות של התינוק. כל זה חשוב כאשר אתה רוצה שילדך יפתח את האינטליגנציה והכישרונות שלו.

חלק מהמחקרים הללו דנים בשימוש במוזיקה במהלך ההריון. בימינו זה די נפוץ לראות אישה בהריון עם אוזניות על הבטן. הסיבה לכך היא שקיים קשר אמיתי וחזק בין התקשורת עם התינוק לבין התפתחותו כיילוד.

רבים מהחוקרים הללו מאשרים שהשמעת מוזיקה לתינוק ברחם מגבירה את יכולת הלמידה שלהם, והאינטליגנציה שלהם מתפתחת מהר יותר ברגע שהם נולדים.

ניתן להחיל את אותו טיעון גם על מי שקורא לתינוקות שלהם במהלך ההריון. לאחר שפותחה יכולת השמיעה, קריאה לתינוק יכולה לעזור לו לפתח שפה מוקדם.

פעולות אחרות המגבירות את האינטליגנציה הטרום לידתית ועוזרות לתינוק ללמוד ברחם כוללות לימוד אוצר מילים הקשור לפעולה.

לדוגמה, עליך לומר את המילה בקול רם וברור תוך כדי פעולה זו. זה עוזר לתינוק לקשר מילים למעשים, וברגע שהם נולדים הם יכולים ללמוד מהר יותר.

תינוקות רבים הוכיחו שהם מזהים את הקולות והמוזיקה שהם שמעו ברחם. מה גם שכאשר האם רוצה להרגיע את התינוק, בדרך כלל היא מחזיקה אותו כשראשו בצד שמאל, שם הוא יכול להקשיב ללבה ולהירגע, שכן זהו צליל שהוא מזהה ושמרגיע אותו.

גירוי החושים עוזר לפתח את האינטליגנציה של התינוק

גירוי טרום לידתי היא טכניקה שהפכה לפופולרית מאוד. התינוק נחשף למגוון רחב של גירויים בעודו ברחם, וככל שיזהה אותם הוא ילמד להגיב לכל אחד מהם.

חשיפה תכופה זו היא המגרה את מערכת העצבים המרכזית ועוזרת להגביר את האינטליגנציה של התינוק במהלך ההריון
חשיפה תכופה זו היא המגרה את מערכת העצבים המרכזית ועוזרת להגביר את האינטליגנציה של התינוק במהלך ההריון.

חשיפה תכופה זו היא המגרה את מערכת העצבים המרכזית ועוזרת להגביר את האינטליגנציה של התינוק במהלך ההריון.

תינוקות שזוכים לגירוי במהלך ההריון מפתחים מיומנויות מוטוריות טובות יותר, ראייה, שמיעה ושפה. גם תינוקות אלו מגלים ביטחון עצמי רב יותר והם ערניים ומרוצים יותר מתינוקות שלא קיבלו גירוי.

למוזיקה ולקולות המשמשים לגירוי האינטליגנציה של התינוק במהלך ההריון יש בדרך כלל אפקט מרגיע לאחר הלידה. מחקרים מראים שלגירוי טרום לידתי יש השפעה חיובית על יכולת הלמידה של התינוק ברגע שנולד, וכי יתרון זה נמשך לאורך כל הילדות.

יש גם עדויות לכך שלתינוקות שקיבלו גירוי יש שליטה טובה יותר במתח, וזה מצביע על מערכת עצבים מרכזית מפותחת יותר. כשהאם מלטפת את בטנה היא מייצרת רוגע ותחושת נינוחות שתמיד תהיה נעימה לאם ולילד, מה שמשפר את החרדה ומחזק את הקשר ביניהם.

יש הרבה פלאים ביקום, אבל יצירת המופת של הבריאה היא לב של אמא.

-ארנסט ברסו-

הזמן הטוב ביותר במהלך ההריון לעורר את התינוק שלך

הזמן הטוב ביותר להתחיל לעורר את התינוק שלך הוא בסביבות החודש השלישי להריון. למרות שהשמיעה לא מתפתחת עד החודש החמישי, ניתן להשתמש בגירוי מישוש, אור ורעידות בזמן זה, ובחודש החמישי להתחיל להשתמש במוזיקה ובשירים.

התינוק מושפע גם מהרגשות שלך. כאשר האם תדע להירגע, זה ילמד את התינוק איך לעשות את אותו הדבר בקלות, להפחית את הלחץ ולעזור לפתח את המוח של הילד. לאופן שבו ההורים מתקשרים עם התינוק ברחם יכולה להיות השפעה מתמשכת, מכיוון שהם ירגישו אהובים ולכן בטוחים בעצמם.

חשוב שהגירוי הזה יוצג בצורה מאורגנת. כשעושים כך, הרבה יותר קל לתינוק שלך לארגן את המידע במוחו של תינוקך. בשלב זה, התינוק תלוי לחלוטין בהוריהם כדי לתת את הגירוי הזה ולא לעורר אותם יתר על המידה, כי זה יכול לגרום ללחץ והם עדיין לא מסוגלים להתמודד עם כל המידע הזה.