עצות כיצד להתגבר על הפחד שלך מלידה

פחד מלידה מייצר רמה גבוהה של חרדה שעלולה להיות בעלת השפעות מזיקות על היולדת
במקרים רבים, פחד מלידה מייצר רמה גבוהה של חרדה שעלולה להיות בעלת השפעות מזיקות על היולדת.

במקרים רבים, פחד מלידה מייצר רמה גבוהה של חרדה שעלולה להיות בעלת השפעות מזיקות על היולדת. אבל הידיעה הזו לא עוזרת להפחית את החרדה עצמה.

נשים רבות אינן יודעות כיצד להרגיע את חששותיהן מלידה, במיוחד כשהן יולדות בפעם הראשונה.

ככל שתאריך היעד של הילד מתקרב, זה נורמלי להרגיש רמה מסוימת של פחד או חוסר ודאות לגבי צירים ולידה. הדאגה מהלא נודע היא אופיינית ומובנת.

עם זאת, בעיות יכולות להתרחש כאשר הפחד אינו פרופורציונלי למצב והאישה מרגישה מבועתת באופן אותנטי.

לדבר על התחושות הללו ולשחרר את הפחדים היא אחת הדרכים להתמודד עם חרדה מהלידה. חשוב גם לקבל מידע הולם על מה שקורה במהלך הלידה.

כך, האם יכולה להימנע מרעיונות שגויים או תפיסות שגויות שרק מייצרות עוד יותר דאגה ופחד מלידה.

אזעקת שווא

אחד הפחדים הנפוצים ביותר שיש לנשים כשתאריך היעד שלהן מתקרב קשור לאזעקות שווא. מה קורה אם אני הולך לבית החולים ובסופו של דבר זו תהיה אזעקת שווא. התשובה הכנה היא: כלום.

אף איש מקצוע בתחום הבריאות לא צריך למתוח ביקורת על אישה על כך שהיא חושבת בטעות שהגיע הזמן. אם אתה חווה תסמינים ואי נוחות המצביעים על כך שאתה יכול להיכנס ללידה, עליך להתקשר לרופא או ללכת לבית החולים.

ידע וביטחון עצמי

מומחים מציעים לנשים הרות ובן זוגן לבקר במחלקת היולדות שבה ייוולד ילדן. כך הם יכולים להכיר את הסביבה מראש ולקבל ראייה ברורה יותר של איך הדברים יהיו.

לראות את חדרי הלידה, חדרי האשפוז והתינוקייה עוזרים להפחית חרדה על ידי מתן ידע ובניית ביטחון.

יחד עם זאת, אם החשש מהלידה עז מאוד, הוא עלול להזיק לגוף האישה.

הוא עלול להזיק לגוף האישה
יחד עם זאת, אם החשש מהלידה עז מאוד, הוא עלול להזיק לגוף האישה.

מתח מייצר מתח בשרירים ויש לו גם השפעות פיזיולוגיות אחרות, כמו עלייה בקצב הלב והזעה. ישנן תרופות טבעיות שיכולות לעזור לך להימנע מתסמינים אלו.

הפחתת הפחד והחרדה שלך תעזור לגופך להיות מוכן יותר והכאב ייעלם.

טיפים להתגברות על הפחד מלידה

כפי שניתן לראות, חשוב להיות מעודכן, במיוחד בכל הנוגע לעצם הלידה. אל תהסס לדון בכל שאלה שיש לך עם הג'ין שלך.

  • במהלך ההריון, תמיד כדאי להשתתף בשיעורי לידה. בין היתר, השיעור יעזור לך להבין שהריון ולידה הם תהליכים טבעיים. תלמדי להירגע ולנשום נכון, מה שיעזור להפחית את הפחדים שלך מלידה.
  • ישנן טכניקות הרפיה שונות שתוכל לנסות להקל על מצב החרדה שלך. יתר על כן, טכניקות אלו עוזרות לשלוט ברגשות שליליים.
  • הקשבה לחוויות של נשים אחרות יכולה להיות מועילה במספר דרכים. אבל את חייבת לזכור שכל אישה היא שונה, כמו כל הריון. התרחק מחוויות שליליות, מכיוון שהקשבה לאלה לא תעזור.
  • הישען על בן הזוג לתמיכה. לאבות יש תפקיד מפתח במהלך ההריון. אתה יכול לחלוק את הפחדים שלך עם בן הזוג ולהוריד דברים מהחזה שלך. בן הזוג שלך יכול גם לעזור לך לקבל פרספקטיבה חדשה.
  • אם הפחדים שלך לגבי הלידה הם כל כך עזים שהם משפיעים על היכולת שלך לנוח או לבצע פעילויות אחרות, דבר עם הרופא שלך. הוא או היא עשויים להציע לך לפנות למומחה שיוכל לספק סיוע ספציפי יותר.

הכנה פיזית ונפשית

אין סיבה להיות פסימי או לחשוש מהגרוע מכל. בדיקת דם, אולטרסאונד ומחקרים טרום לידתיים אחרים כולם נועדו להבטיח לך שהכל בסדר.

אל תשכח שאפילו 3 אחוז מהלידות לא כרוכות בסיבוכים.

נשים שיש להן השקפה שלילית על לידה לרוב נוטות יותר לכאב. נסו לחשוב בצורה חיובית, מכיוון שזה גורם לגוף שלכם לשחרר יותר אוקסיטוצין. הורמון האוקסיטוצין מועיל בהפחתת כאב.

חשוב גם להכין את הגוף שלך פיזית ללידה. ההכנה הפיזית כוללת עבודה על השרירים ברגליים ובישבן.

לידה מוקדמת

במקרה שהגעת ילדכם מגיעה מוקדם, אין סיבה לחשוש. שימו את אמוןכם בידי הצוות הרפואי. מצבים אלו דורשים ממך להישאר רגוע וקריר.

אם את חווה לידה מוקדמת, עדיף לא להעלות השערות או להיות במצוקה. הצוות הרפואי יידע מה הכי טוב לעשות הכל ביכולות שלו הן עבורך והן עבור תינוקך.

ישנן מספר אפשרויות: מתן אוקסיטוצין לייצור צירים, ביצוע ניתוח קיסרי וכו'.

ברגע שהתינוק שלך נולד, חשוב שהוא או היא יקבלו טיפול רפואי צמוד. לכן, ייתכן שהתינוק שלך יצטרך לבלות זמן מה באינקובטור כדי למנוע סיכונים בריאותיים.

למרות שלהשאיר את תינוקך בבית החולים אף פעם לא קל יותר, עליך להבין שהתינוק שלך יהיה במקום הטוב ביותר ובידיים הטובות ביותר.