מה לעשות אם יש לך תינוק עכוז?

עכשיו כשאתה מכיר כמה טכניקות שיעזרו לתינוק עכוז לשנות תנוחה
עכשיו כשאתה מכיר כמה טכניקות שיעזרו לתינוק עכוז לשנות תנוחה, זו ההחלטה שלך לנסות אותן.
תנוחת התינוק בזמן הלידה חיונית. מה עליך לעשות אם יש לך תינוק עכוז? במאמר זה נראה לך כמה טכניקות סיבוב.

מומחים מעריכים שכ-4% מהתינוקות הם עכוז. כמעט בכל מתקני הבריאות, אם התינוק אינו ראש ראשון באגן האם (במצב קפלי), אנשי מקצוע רפואיים עשויים לבצע ניתוח קיסרי אלקטיבי לתינוק עכוז במקרה של יולדות בפעם הראשונה.

במקרה שלהיולדת היו לידה נרתיקית קודמת, ולאחר חתימה על הסכמה מדעת, היא עלולה ללדת עכוז נרתיק.

על פי עבודות רפואיות, ישנן מספר טכניקות להפוך את התינוק. ניתן לשקול חלק מהם לפני התוויה לניתוח קיסרי. אחרים נראים נדירים מאוד, אבל הם אינם פולשניים ואינם מהווים סיכון לא לאם ולא לתינוק.

מכיוון שאין לנו מה להפסיד, אני כמיילדת מציעה לנסות אותם.

טכניקות להפיכת תינוק עכוז

מוקסה

טכניקת רפואה סינית מסורתית. זה כרוך בגירוי מרידיאן שלפוחית השתן, המונח על הציפורן של האצבע הקטנה של כף הרגל עם אגוז מיובש.

מספר מחקרים מראים כי מדובר בטכניקה בטוחה וזולה שאין לה תופעות לוואי לאם ולתינוק. אם מבוצע בערך בשבוע 34 להריון, שיעור ההצלחה הוא כ-77% (על פי פרסום של FAME).

בנוסף, מיילדות יכולות להראות את זה לזוגות כדי שיוכלו לבצע את זה בבתיהם.

מצבי אגן הפוכים

זה מורכב מהצבת הראש והגזע מתחת לגובה האגן. אתה יכול לכרוע ברך על הידיים והידיים שלך, שטוח על הרצפה (כגון תנוחת התפילה המוחמדית).

כדי להיות יותר נוח, אתה יכול להניח כמה כריות מתחת לבטן. עליך לנסות להשאיר מקום רב ככל האפשר לתינוק לזוז, עם הברכיים מרווחות, לא לדחוף את הבטן.

בזמן שאתה במצב זה, אתה יכול לנסות לאזן את האגן כדי לעודד את העובר לשנות תנוחה. אתה יכול גם לנצל את העמדה הזו כדי לנשום נשימות עמוקות, להביא אוויר לתינוק ולנסות להרפות את שרירי הבטן.

מדיטציה

למרות שיש מעט עדויות מדעיות על טכניקה זו, מומחים יודעים שהאם והעובר נמצאים בתקשורת רציפה. כך, אתה יכול לדמיין את התינוק בתוכך, לעודד אותו ולדבר איתו לשנות תנוחה ובכך לקדם לידה נרתיקית.

תנוחות יוגה

מה עליך לעשות אם יש לך תינוק עכוז
מה עליך לעשות אם יש לך תינוק עכוז?

תנוחת היוגה המכונה "החתול" מורכבת מלעלות על הידיים והברכיים כשהידיים מתחת לכתפיים והברכיים מתחת לירכיים ועיגול עמוד השדרה לכיוון התקרה בזמן שאתה נושם.

בזחילה

זחילה ועלייה על ארבע מציעים לתינוק הרבה מקום להסתובב. זוהי טכניקה פשוטה שתוכל לנסות בקלות בבית שלך אם יש לך תינוק עכוז.

תעשה מריצה

בדיוק כמו כשהיית קטן, הניחו את הידיים על הרצפה וגרמו לבן הזוג להחזיק את הרגליים. לאחר מכן, לכו במסדרון על ידי תמיכת ידיכם על הרצפה. בדרך זו, האגן שלך הפוך. בכל צעד שאתה לוקח, האגן שלך נוטה, מה שיכול לגרום לתינוק שלך להסתובב.

לעורר את התינוק

מומחים יודעים כי החל מהשבועות הראשונים של ההריון, העובר מגיב לגירויים חיצוניים שונים. לפיכך, אתה יכול לעזור לתינוק שלך להסתובב על ידי גירוי חושים, כגון ראייה, על ידי הצבת אור ליד האגן שלך.

כמו כן, אתה יכול לנגן מוזיקה ליד הערווה האימהית. בנוסף, מומחים יודעים שהקור מציק לתינוקות (כמו רובנו). לפיכך, אם תמרחי קומפרסים קרים על האזור שבו נמצא ראשו של התינוק, הם יזוזו כדי להימנע מתחושת קור.

עיסוי בטן

נכון שבטן קשיחה עם שרירים ומבנים מתוחים לא תאפשר לתינוק לזוז. לפיכך, שחרור השרירים יכול לתת לתינוק מספיק מקום להסתובב.

גרסה קפלית חיצונית (ECV)

מדובר בשיטה המבוצעת על ידי רופא נשים בבית החולים ובבקרת אולטרסאונד. זה הפחית את שיעור הניתוחים הקיסריים (עם ההטבות שזה כרוך גם לאם וגם לתינוק).

שיטה זו פשוטה, יעילה ובטוחה יחסית, הגדילה את קצב הלידות הנרתיקיות. הסיכונים המתוארים הם שבירת מים, הצורך לתרגל ניתוח קיסרי עקב היפרדות שליה, או אובדן רווחה של העובר.

עכשיו כשאתה מכיר כמה טכניקות שיעזרו לתינוק עכוז לשנות תנוחה, זו ההחלטה שלך לנסות אותן.

פופולריים