להיות אמא דוחפת יכולה לגרום לילדים שלך להצליח יותר

אנשים בטח יגידו שאתה אמא דוחפת
אז, אם אתה רוצה לגדל ילד מצליח, אנשים בטח יגידו שאתה אמא דוחפת.

להיות מתויג אמא דוחפת יש צדדים חיוביים. אנחנו לא רק מנסים לגרום לך להרגיש טוב יותר: יש לכך הוכחות מדעיות.

שני מחקרים של אוניברסיטת אסקס באנגליה מראים שאמהות דוחפות עוזרות לגדל את ילדיהן להיות אנשים מצליחים, שיודעים שהן מסוגלות להתמודד עם כל אתגר שיקרה בדרכן.

אמהות שאוכפות ללא הרף משמעת ויש להן נורמות נוקשות המנחות את הדרך שבה הן מגדלות את ילדיהן בסופו של דבר נקראות דוחפות. הדבר נכון גם לאלה שיש להם ציפיות גבוהות מהילדים שלהם.

עם זאת, צורה זו של גידול ילדים יכולה לעזור לילדיהם לגדול להיות עצמאיים. ילדים לאמהות "דוחקות" מסוגלים להציב מטרות גדולות - ולהשיג אותן.

את כל מה שאני, או מקווה להיות, אני חייב לאמי המלאכית.

-אברהם לינקולן-

האם זה טוב להיות אמא דוחפת?

כן זה כן. והמדע תומך בתוצאה זו, עם שני מחקרים עדכניים מאוניברסיטת אסקס. האחרון שבהם, שהוחל על יותר מ-1,000 בנות ובנים בגילאי 13 עד 14, הגיע למסקנה שילדים של אמהות קפדניות ותובעניות מצליחים יותר. זה קורה כי הם גדלים עם גבולות וכללים ברורים.

המחקר השני, שהתקיים בין 2004 ל-2010, אפשר למדענים לעקוב אחר חייהן של 15,500 בנות בגילאי 13 עד 14. התוצאות הראו שבתה של אמא דוחפת - מאלה שתמיד דואגת שבתה תכין את שיעורי הבית שלה - יש סיכוי גבוה יותר לסיים את לימודיו באוניברסיטה.

מחקר זה אומר לנו שבנות לאמהות דוחפות מסוגלות לעמוד בציפיות הוריהן. לאחר שסיימו את לימודיהם באוניברסיטה, יש סיכוי גבוה יותר שירוויחו משכורת טובה יותר.

למעשה, המחקר מסביר כי בנות לאמהות שהיו להן סטנדרטים גבוהים יותר של התנהגות וציפו ליותר מילדיהן היו גם בסבירות גבוהה יותר להיכנס לאוניברסיטאות טובות יותר, ולהרוויח משכורות גבוהות יותר.

כישורים גבוהים יותר עוזרים להגן על צעירים מפני אבטלה ושכר נמוך כאשר הם מקבלים עבודה. קבוצת בנות זו הייתה גם פחות פגיעה להריון בגיל ההתבגרות, ונמנעה מכל הכישלונות שעלולים לבוא עם תינוק לא מתוכנן בשלב מוקדם בחייו.

להיות מתויג אמא דוחפת יש צדדים חיוביים
להיות מתויג אמא דוחפת יש צדדים חיוביים.

המחקר מראה שההשפעה החיובית של אמא דוחפת על התנהגות בני נוער בולטת אפילו יותר מההשפעות האקדמיות. לרוב אין לבני נוער חברים או מורים שימלאו את התפקיד הזה.

אז מה שילדכם יחשוב עכשיו, להיות אמא דוחפת זה לא כל כך רע בטווח הארוך.

המשמעת של אמא הנמרה

אם יש סוג אחד של הורים שנוטים להיות דוחפים או קפדניים, זה הורים סינים. למעשה, מחבר מאמר בוול סטריט ג'ורנל מסתכל על השאלה: מדוע אמהות סיניות עדיפות?

המחבר מגיע למסקנה שסוד הצלחתם הוא משמעת וציפיות גבוהות.

טיעון זה מגובה בספר מזמור קרב של אמא הנמרה. בספר הזיכרונות הזה, איימי צ'ואה, פרופסור למשפטים בייל, כותבת על גידול שתי בנות: סופיה, 18 ולואיזה, 16.

שתי הבנות גדלו על לימוד לוחות הכפל במשך שש שעות ביום. טלוויזיה היא פינוק נדיר. אין להם אישור לישון אצל חבר או לבלות בתחביבים חסרי תועלת. אסור להם לקבל שום ציון מלבד A.

השיטה של צ'ואה מאפשרת לילדים ללמוד רק שני כלים: כינור או פסנתר. זה לא משאיר הרבה זמן להירגעות, למעט שינה. עבור אמהות בתרבות זו, הפנאי חייב להיות מוגבל בהחלט, כדי להימנע מבזבוז זמן למידה יקר.

הסיפור של האם הנמרה הזו הפך לרב מכר מיידי. זה גם חושף את דעתה של האמא האסיאתית הזו לגבי בתי ספר: שבכך שהם מנסים להפוך את הלמידה למהנה, הם בסופו של דבר גורמים להורים לעשות את כל העבודה.

אז, אם אתה רוצה לגדל ילד מצליח, אנשים בטח יגידו שאתה אמא דוחפת. תן להם: זה רק אומר שיש לך ציפיות גבוהות מהילדים שלך.

פופולריים