עצה למשמעת ילד קטן

משמעת ילד קטן
משמעת ילד קטן, במיוחד מגיל שנה עד ארבע, יכולה להיות קשה מאוד ודורשת הרבה סבלנות.

משמעת ילד קטן, במיוחד מגיל שנה עד ארבע, יכולה להיות קשה מאוד ודורשת הרבה סבלנות.

בגיל זה, לילד אין עדיין כישורי שפה מספיקים או יכולת לבטא את רגשותיו השליליים במילים. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא בהתנהגות משבשת כמו התקפי זעם, צעקות, דריכה ואפילו תוקפנות.

זה שילדים יודעים לבטא את רגשותיהם לא אומר שצריך לאפשר כל מיני התנהגות שלילית. מה שהם באמת צריכים זה הדרכה, תמיכה ואהבה מהוריהם ברגעים קשים אלו.

חשוב להשתמש במשמעת יעילה וחיובית. עם זאת, זו יכולה להיות אחת העבודות הקשות והמתסכלות ביותר בלהיות הורה. זהו קרב של כוח רצון בין ילדים להורים.

בעוד שילדכם בן העשר יכול להבין שאסור להם להכות את אחיהם הקטן בראשו בצעצוע, הם עשויים להתנהג בדרכים אחרות. אז מה בדיוק המשמעות של המילה " משמעת " עבור ילד קטן?

מודל המשמעת לילדים צעירים

יש אנשים שחושבים שמשמעת דומה לשוטים ועונשים. זה לא מה שזה באמת אומר, בכלל! משמעת פירושה ביסוס נורמות כדי למנוע מהילד הקטן שלך להתנהג באגרסיביות כמו להכות או לנשוך. התנהגויות אלו עלולות להיות מסוכנות ולא הולמות.

משמעת חשובה כשמדובר בהפרת כללים. ילדים צריכים להבין שלמעשיהם יש השלכות (חיוביות או שליליות). החלק המסובך הוא להחליט כיצד לקבוע גבולות ולהפסיק התנהגות רעה אצל ילדים צעירים.

בחר את הקרבות שלך ואל תנסה לשלוט בכל

זה רעיון טוב לבחור את הקרבות שלך ולא לנסות להילחם בכל מה שקורה מדי יום. כשאתה תמיד אומר "לא, לא, לא" הילד שלך לא יבין של"לא" יש משמעות חשובה. לכן אנחנו לא יכולים להגיד "לא" כל הזמן.

כדאי להגדיר מה חשוב לך, לקבוע גבולות עם השלכות ולראות אותם. ואז כשהילד שלך עושה דברים קטנים שחוצים את הגבולות האלה, פשוט כוון מחדש את ההתנהגות שלו בצורה אכפתית.

מניעה היא המפתח

אז מה בדיוק המשמעות של המילה "משמעת" עבור ילד קטן
אז מה בדיוק המשמעות של המילה "משמעת" עבור ילד קטן?

כמה התנהגויות לא הולמות ניתן למנוע על ידי הבנת הילדים שלך. חשוב ללמוד לצפות מה עומד לקרות. זה יאפשר לך ליצור את הנסיבות הדרושות כדי למנוע התקף זעם.

לדוגמה, אם ילדכם רוצה לשחק עם נייר טואלט אבל הוא הורס אותו, אתם יכולים להגיד לו פעם אחת לא לעשות זאת. בפעם השנייה, הסבירו להם למה הם לא צריכים לעשות את זה. בפעם השלישית, קח את נייר הטואלט ואחסן אותו במקום גבוה שילדך לא יכול להגיע אליו. אל תיכנע לפיתוי שאין לעמוד בפניו להגיב יתר על המידה.

אם, למשל, יש לך ילד בן 18 חודשים שמתעצבן כשהוא רעב, אתה יכול לשלוט בזמני הארוחות שלו. כך, אתה יכול להציע להם אוכל לפני שהם מראים סימני רעב.

אם בנך בן השלוש אוהב לצייר על הקירות, עדיף להחביא את העפרונות בקופסה הרחק מהישג ידם. צבע תמיד תחת השגחת מבוגר. כך תוכלו להימנע מהתנהגות רעה אך הם עדיין יכולים לבטא את היצירתיות שלהם.

פעל בעקביות

הדבר החשוב ביותר עבור ילדים בני שנתיים עד שלוש הוא להיות עקביים. זה יאפשר להם להבין שההתנהגות שלהם יכולה להשפיע על אנשים סביבם.

אם יום אחד זה מעצבן אותך כשהילד שלך משחק בכדור ויום אחר זה לא יעצבן אותך, הילד שלך יתבלבל מהתגובות שלך. הם לא יידעו למה לצפות במצבים האלה.

זכרו תמיד להגיב באותה צורה. כך ילדכם ילמד את השיעור גם אם זה ייקח חמש פעמים.

חשוב להיות עקביים וקוהרנטיים במצבים אלו. זכור לא לדאוג. שלום ואהבה יהיו בני בריתכם הטובים ביותר בכל הנוגע למשמעת ילדכם הצעיר בין גיל שנה לארבע.

פופולריים