מכתב מאבא לילדתו הקטנה

מה שאבא יכול ללמד את ילדתו הקטנה לא יכול להיכתב בספר
מה שאבא יכול ללמד את ילדתו הקטנה לא יכול להיכתב בספר, אלא רק על ליבה.

מה שאבא יכול ללמד את ילדתו הקטנה לא יכול להיכתב בספר, אלא רק על ליבה. אב שנוכח בחיי בתו וחכם באמנות החיבה הוא משהו מיוחד באמת. הרוך שלו מוסיפה יופי ואשליה לחייה של ילדתו הקטנה כשהיא גדלה.

משהו שכולנו יודעים הוא שילד ממלא לנו חלומות וציפיות. עם זאת, ככל שעובר הזמן אנו מגלים שהדברים לא תמיד קלים. לגדל ילד יש אתגרים משלו. הוא מלא בחובות ובאחריות הדורשים הקרבה מתמדת.

נראה שרבים מהחלומות שחלמנו בתחילת הדרך מתאדים לאוויר. אבל אנחנו אף פעם לא מאבדים את הרצון ללכת אחרי חלומות חדשים שמתיישרים עם התקוות והצרכים של ילדינו.

היום ב"את אמא", אנחנו רוצים לדבר בפירוט על התקוות והחלומות האלה. אבא צריך לא רק לזכור אותם, אלא גם להגיע אליהם.

זה ללא ספק משהו שרבים מהאבות בחוץ כבר עושים. הם חלק בלתי מעורער בחייו של הקטן היקר שלהם. ובעתיד, האוצרות הקטנים שלהם יהפכו לאישה גדולה, בזכות אבותיהם.

זה לא מספיק להגיד לך שאני אבא שלך ואתה הילדה הקטנה שלי; אני חייב להראות את זה

להיות אבא זה קל. למעשה, זה יכול להיות הדבר הכי פשוט בעולם. עם זאת, אב טוב יודע מלכתחילה כי התואר הזה נרכש לאורך זמן וצריך להוכיח אותו כל הזמן וללא תנאים. אבא צריך להיות קרוב לבתו ולהיות מסוג האנשים שהיא יכולה לסמוך עליו ולהסתכל עליו.

  • אבא נמצא שם לכל מילה חדשה ולכל נפילה כשהילדה הקטנה שלו לומדת לנווט בעולם.
  • אבא הוא כמו ילד גדול שהיא יכולה לשחק איתו. אבל זה לא הכל עניין של כיף ומשחקים. אבות גם מנחים את בנותיהם, דואגים להן ומייעצים להן. אבות חייבים להתנהג כמבוגרים בוגרים, אמיצים ומאושרים שאוהבים את עצמם ומעל לכל, אוהבים את בנותיהם.

גם לאבא יש את הצד הרגיש שלו, והוא יראה אותו לבתו בכך שהוא יכניס את עצמו לנעליה. הוא יבין אותה ויעשה מאמץ לחוש את צרכיה. הוא ינסה לראות דברים מנקודת המבט שלה, למרות שלפעמים זה נראה מוזר .

הוא יעשה את כל זה כי הוא יודע שזה הכי טוב שהוא יכול לתת לה. ועל ידי כך הוא יזכה בתואר החשוב ביותר בכל חייו: "אבא".

אני אקיים את ההבטחות שאני מבטיח לך

כל ילד וכל ילדה זקוקים לחינוך עקבי, יציב, בטוח וחכם. אם אבא מבטיח לבתו שהוא לא מקיים, זה ישאיר סימנים.
אבא צריך להיות קרוב לבתו ולהיות מסוג האנשים שהיא יכולה לסמוך עליו ולהסתכל עליו
אבא צריך להיות קרוב לבתו ולהיות מסוג האנשים שהיא יכולה לסמוך עליו ולהסתכל עליו.

אם אבא אומר לה שהוא תמיד יהיה שם בשביל זה, זה צריך להיות נכון. אם בהמשך, הוא יגרום לה להרגיש שהיא לא בראש סדר העדיפויות, היא תאמין שאי אפשר לסמוך על העולם סביבה. היא תראה את העולם כמשהו כואב, והיא תראה בהבטחות דברים שבאים והולכים.

אב אחראי מבין שעמידה בהבטחות היא בראש סדר העדיפויות.

אני אלמד אותך להיות חזקה ואמיצה, לא רק להיות הנסיכה הקטנה שלי

אבא טוב יודע היטב שבעולם הזה, להיות יפה לא משמח אותך. כמובן, הילדה הקטנה שלך היא הדבר הכי יפה ומושלם שראית אי פעם.

אבל אב צריך ללמד את בתו להיות חזקה ואמיצה. הוא צריך לעודד אותה להילחם על החלומות שלה – החלומות שהיא בוחרת.

אב ירצה שבתו תהיה מסוגלת לדאוג לעצמה, שתדבר בשם עצמה ותגן על דעותיה.

הוא יעזור לה לחיות על פי הערכים שלה. אבא יהיה מדריך יומיומי ויניח את הבסיס להערכה עצמית בריאה. הוא ינחה אותה באותם שיעורים שיאפשרו לה לגלות את העולם סביבה.

הוא ילמד אותה שאושר אותנטי מגיע מהלב, ולא מפנים יפות.

אני אלמד אותך לא לפחד

במהלך השנים הראשונות לחייו, אבא יהיה גיבור העל שיכבוש סיוטים, מפלצות שמתחבאות בארון, וחוסר הביטחון הזה שקורה כשהיא עושה את צעדיה הראשונים או מתחילה ללמוד.

עם זאת, לאט לאט, מיום ליום, אבא יתחיל להדריך בעצתו. הוא יפזר את הפחדים של בתו כדי לעזור לה לקבל החלטות טובות. הוא יחדיר בה את האומץ והגבורה הדרושה לה כדי להגיע ליעדיה היומיומיים, לפרוץ את גבולות הספק וחוסר הוודאות.

אתה תהיה אהבת חיי, אבל אני אשחרר אותך כשתמצא את שלך

תמיד נאמר שאף גבר לא מספיק טוב בשביל הילדה הקטנה של אבא. עם זאת, אב טוב יודע לתת לבתו את החופש לבחור את דרכה. היא תוכל לבחור את האנשים שהיא רוצה בחייה, גם אם לפעמים היא עושה טעויות. טעויות אלו ישמשו שיעורי חיים.

לא תהיה שום תוכחה כשהיא עושה את הטעויות האלה. הדלת תמיד תהיה פתוחה. אבא תמיד מבין, תמיד קרוב ומזכיר לה שאהבה היא הרפתקה שתמיד שווה את זה. למרות, כן, היא צריכה לדעת איך לבחור את המישהו המיוחד הזה, בלי לשכוח כמה היא שווה.