7 יתרונות של הליכה יחפה לילדים

מומלץ לילדים ללכת יחפים במקומות שונים כמו חוף הים
כמו כן, מומלץ לילדים ללכת יחפים במקומות שונים כמו חוף הים, דשא ואפילו בבריכה.

הליכה יחפה מרגישה טוב. זו הסיבה שילדים כל כך אוהבים לעשות את זה.

כשהם מתחילים לעמוד ולעשות את צעדיהם הראשונים, רגליהם הקטנות מתאימות יותר למגע ישיר עם הרצפה. זה מאפשר להם להתרגל למשקל גופם ולהתאזן בקלות רבה יותר. חלק מהמחקרים אף מראים שילדים שהולכים יחפים מתפתחים יותר אינטלקטואלית.

ילד שמסתובב יחף יכול להרגיש יותר יציבות ומוצקות בזמן ההליכה. הליכה על משטחים שונים, למשל על דשא שנכרת לאחרונה או עלים יבשים, יכולה לייצר תחושה מרגיעה.

ההליכה יחפה גם מאפשרת להם להיות במגע קרוב יותר עם סביבתם. יחד עם זאת, חוויות אלו תורמות לכך שילדכם תופס את העולם ואת גופו באופן מיוחד.

הליכה יחפה עוזרת להם ליצור את קשתות כף הרגל שלהם

להליכה יחפה יש גם יתרונות פיזיים, המסייעים ביצירת קשתות כף הרגל. למעשה, מומחים ממליצים לילדים ללכת יחפים עבור הכדור והעקב של רגליהם.

כמו כן, מומלץ לילדים ללכת יחפים במקומות שונים כמו חוף הים, דשא ואפילו בבריכה. משטחים אלו נותנים תחושות מגוונות המזינות את עולמו הפנימי של ילדכם.

להליכה ללא נעליים יש גם יתרונות נוספים: היא מונעת התפשטות של חיידקים ופטריות שמובילות לכפות רגליים מסריחות רעות. זה קורה בגלל שכפות הרגליים יש כעת הזדמנות לנשום ולהתאוורר.

אם אתם חוששים שילדכם עלול להצטנן, לחתוך מעט או להכות ברגל, נסו לאבד מעט מהפחד הזה. בדקו היטב את אמצעי הבטיחות של האזור בו הילד יהיה. עשו זאת על מנת למנוע תאונות מיותרות.

זכור גם שהאפשרות שתאונה עלולה להתרחש או לא צריכה למנוע מהילד שלך לחיות את החוויות שהוא מקבל מהליכה יחפה. אין צורך להיות שלילי במיוחד אם אתה שומר עליהם בקפידה.

עם זאת, אין להתעלם לחלוטין מנעילת נעליים...

באותו אופן שבו אתה נוקט באמצעי זהירות כדי שילדך יסתובב יחף, אתה צריך לקבל אותם גם כשהוא נועל נעליים. נעילת נעליים מגיל צעיר מאוד עלולה לגרום למומים בכף הרגל. כשהם עדיין צעירים מאוד עדיף להשתמש רק בגרביים מונעות החלקה מכיוון שהגרביים מתעצבות לצורת כפות הרגליים ולא להיפך.

באופן אידיאלי, עליך לבחור נעליים שמתאימות לילדך. זכור כי הם לא חייבים לנעול נעליים בכל הזדמנות, כמו כאשר הילד שלך נוסע לסיבוב במכונית. כאשר לילדים אין את ההנעלה הנכונה זה יכול לגרום להם למעוד. הבהונות שלהם יכולות להיות מושפעות גם בהתאם לסוג ההנעלה.

מידת הנעל שתבחר צריכה להתאים לכפות הרגליים שלהם. לא גדול מדי ולא קטן מדי. חשוב גם שהנעליים לא יהיו סינתטיות מכיוון שהדבר מגביר את הזיעה שעלול להוביל לסיבוכים אפשריים.

נעליים העשויות מעור מומלצות כי הן מאפשרות לרגליים לנשום. עור גם מתעצב לצורת כפות רגליהם. זה מאוד נוח בהשוואה לפלסטיק.

הילד שלך צריך לנסות נעליים לפני שהם קונים. במידת האפשר, בקש מהם לדעתם. אם הם עדיין לא למדו איך לדבר, קחו בחשבון את הבעות הפנים שלהם כשהם מנסים את הנעליים. אמא יכולה כמעט תמיד לספר את הביטויים של ילדה במיוחד כשזה נוגע לטובתם.

פופולריים